Tenisz

2024.02.08. 17:35

A betegség sem állította meg Stollárt

Magabiztos győzelmet aratott a Stollár, Bains páros a Mumbaiban rendezett WTA 125-ös verseny negyeddöntőjében.

Szabó Róbert

Akár honfitársával is farkasszemet nézhet az elődöntőben Stollár

Forrás: Domotor Csaba / NSO Archív

Ahogy arról korábban beszámoltunk Stollár Fanny sérülés miatt feladta a Storm Hunter elleni egyéni mérkőzését kedden. A magyar teniszező nyaki- és hátfájdalomra panaszkodott, de azt ígérte, próbálja összekapni magát, hogy csütörtökön pályára léphessen párosban a brit Naiktha Bains oldalán. A duó hétfőn győzelemmel kezdte a tornát, 3:6, 6:2, 10-8-ra verte a Bhosale, Raine indiai kettőst.

Stollárnak sikerült is a felépülés, ha nem is teljesen, de nem látszott a játékán az, hogy pár napja még fájdalmakkal bajlódott. Mindössze 53 perc kellett ahhoz, hogy két szettben, 6:2, 6:2-re legyőzzék a Tikhonova, Ucsidzsima orosz, japán duót.

A továbbjutással már az elődöntőben jár a magyar, brit kettős, ahol akár az Udvardy, Dzalamidze magyar, georgiai páros is szembe jöhet.