Csak az első negyed derekáig volt szoros a meccs

2023.12.18. 16:45

Békéscsabán is nyertek a kosarasok a Zöld-csoportban

A Viharsarokban lépett pályára a DKKA férfi együttese az NB I/B-s bajnokságban. Magabiztosan, 123-88-ra nyertek a látogatók.

A korábbi válogatott erőcsatár, a fehérvári Szabó Zsolt (jobbra, feketében) harcol a labdáért a viharsarki, bajnoki találkozón

Fotó: Békéscsabai KK

A Dávid Kornél KA a második vonalban érdekelt együttese remek dobóteljesítményt nyújtva, jóval túllépte a százas határt a legutóbbi fordulóban. Az első negyed derekáig volt szoros a Békéscsabai KK elleni, idegenbeli összecsapás a Zöld csoportban, 11-13 után, főleg jól helyezett hárompontosokkal léptek el ellenfelüktől. Egyetlen alkalommal, a 7. percben még felzárkózott a Békéscsaba (20-23), majd két perccel később a látogatók már tízet számolhattak a vendéglátókra, 22-32. A 11. percben Simon egyszer, majd Molnár Dániel háromszor köszönt be távolról, ennek folyományaként a különbség átlépte a húszat (28-49), a látogatók pedig a 13. minutumban az 50 dobott pontot. A hazaiak összekapták magukat, nyolc pontra visszajöttek, ezzel azonban el is lőtték puskaporukat, nagyszünetre megrázták magukat Simon Benedekék, 44-61 állt a táblán, amikor a felek az öltözőbe vonultak.

A harmadik negyedben sokáig stagnált a tíz-tizenöt pontnyi különbség, aztán 60-72-nél Simon és Szabó is bevágott egy-egy hármast, Kis Raul pedig gyors egymásutánban négy ponttal emelte ismét húsz fölé a fehérváriak előnyét. A remek dobóformának köszönhetően a 30. perc végén a Fejér vármegyeiek 91 pontnál álltak, 68 békéscsabai ellenében. A 31. percben Kuttor megdobta a 100. pontot, össze is a jött a közte harminc. A fehérváriak a rendkívüli tempó közepette 18 hármast süllyesztettek el a csabaiak gyűrűjébe.

A 123 dobott pont rekord az egész idei szezonban, a Zöld csoportban. A kiváló évzáróból Kis Raul 27 ponttal, 8 lepattanóval és 9 gólpasszal, összesen kereken 40-es teljesítményindexszel vette ki a részét, valamint nagyot játszott a dupla-duplát elérő Szabó Zsolt (20 pont, 15 lepattanó, 38 VAL) is. A hátvédek közül Simon Benedek és Molnár Dániel 6-6 hárompontosnál fejezték be a mérkőzést, a dunántúliak csapatszinten 53 százalékkal (18/34) tüzeltek a vonal mögül.

Békéscsabai KK–Dávid Kornél KA 88-123 (24-32,20-29,24-30,20-32)

Békéscsabai Evangélikus Sportcsarnok, vezette: Balogh Gy., Sallai, dr. Nagy Zs. (Gergely)

DKKA: Simon B. 22/18, Molnár D. 22/18, Kuttor G. 8, Szabó Zs. 20/6, Kis R. 27/9, csere: Denk N. 11/3, Keller V. 5, Somogyfoki P. 8, Denk M. (Szalczgruber Zs.)

Dzunic Branislav, a DKKA vezetőedzője: - Egy olyan meccs volt, ahol sok minden bejött, főleg támadásban. A hibákat, amiket elkövettünk - főleg védekezésben – a házigazdák nem büntették meg. Nem gondolom, hogy a két csapat között van ekkora különbség, de ezen a mérkőzésen nekünk jött ki a lépés.