Egy pontot hozott el a Vidi Budaörsről

2023.11.27. 14:49

Csalódást keltő záróra

A kiesés ellen vívott harcban legfőbb riválisként loholó Budaörs vendégeként döntetlennel zárta az őszt a Fehérvár FC női labdarúgócsapata a Simple Női Liga 12. fordulójában.

Szabó Bernadett (fehérben) és társai kieső helyen zárták az őszt

Fotó: Nagy Norbert Archív

Budaörs - Fehérvár FC 1-1 (1-1)

Budaörs, 50 néző. Vezette: Bognár Réka (Fontányi, Juhász)

Budaörs: Szőcs R. - Sárosi, Fábián, Oláh, Kirschner, Szűcs Á. (Berecsi, 46.), Balázs-Hegedűs (Lanczki, 64.), Dencz, Kajdy J., Buzás, Sólyomvári. Vezetőedző: Horváth Ferenc

Fehérvár FC: Németh N. - Szabó E., Romanóczki, Jánosi, Simon - Bognár P., Kozma (Kántor, 80.) - Ramor, Szabó B., Farkas G. - Földvári. Vezetőedző: Andorka Péter

Gól: Buzás (37.) ill. Ramor (36.)
Sárga lap: Sólyomvári (91.)

A tabella alján a fehérváriak és a Budaörs azonos pontszámmal álltak a hétvégi megmérettetés előtt, így a vidis lányok számára úgy kellett volna a győzelem, mint egy falat kenyér. Az elszakadást szem előtt tartva erőteljesen kezdett a Fehérvár FC, fölényben futballozott a sereghajtó otthonában. Az idei pontvadászatban már két gólt is fejelő Jánosi a kapufát találta el, majd a 36. percben szerzett vezetést Andorka Péter alakulata. Az első fordulóban, éppen a Budaörs ellen kulcscsonttörést szenvedett Ramor Korinna kapott remek labdát, a kiugratás végén a kapuba talált, góllal tért tehát vissza az élvonalba három hónapos kihagyást követően, 0-1. Azonban egy perccel később a középpályán labdát vesztettek a fehérváriak, amiből Buzás Emma ki is egyenlített. A második félidőben is irányított a Vidi, a Budaörs szinte át sem lépte a felezővonalat. Azonban a piros-kékek mindent a tizenhatoson belül próbáltak megoldani, távoli lövéseket nem eresztettek meg  a hazai kapura. Az 1-1-es döntetlennel nem lépett előre a Fehérvár FC, 5 ponttal a tabella 11. helyén telel.

Andorka Péter a hozzáállással elégedett volt, az eredmény számára csalódás
Fotó: Nagy Norbert

- Az első félidőben végig stabil, kompakt volt a csapat. A védekezésre vonatkozó taktikai utasításokat maradéktalanul betartották a lányok. Volt három-négy olyan helyzetünk, amit gólra kellett volna váltani, a tizenhatoson belül is rossz döntéseket hoztunk. A kapufa is a hazaiakkal volt Jánosi Ninetta csúsztatásánál. Ha ezekből kettőt belövünk a szünet előtt, hamar lezárhattuk volna ezt a meccset. Figyelmetlenségből könnyelműségből kaptuk a gólt, a labdaeladás után is létszámfölényünk volt védekezésben, de egy jól eltalált lövés a kapuban kötött ki - elevenítette fel a Budaörsi Városi Stadionban történteket a fehérváriak vezetőedzője, Andorka Péter. - Nagyon bosszantó, hogy egy ponttal térhettünk haza. Végig mi szerveztük a játékot, jöttek a beadások, támadtuk az üres területeket, hét, vagy nyolc szögletet végezhettünk el, de a gólok elmaradtak. Csalódott vagyok az eredmény miatt. A játékosok güriztek, küzdöttek a rossz idő ellenére is, de indokolatlan labdavesztéseket egy ilyen ki-ki meccsen nem szabad véteni. Nem a tabellát kell néznünk, hanem a saját teljesítményünkkel kell foglalkoznunk. Támadásban sokat kell javulnunk. Ha nem tudunk gólt lőni, nagy gondban leszünk tavasszal.

A héten még edz a csapat, majd január 8-ig pihen, illetve az egyéni edzésterv alapján készülnek a játékosok. Az élvonalbeli bajnokság tavaszi idénye március 2-án rajtol, a fehérváriak az Astrát fogadják majd.