Veretlen otthonában

2023.08.27. 20:44

Egy ponton múlt a Fehérvár Enthroners újabb győzelme

A Fehérvár Enthroners amerikaifutball-csapata a hétvégén idegenben, a címvédő és az idei kiírásban még veretlen Vienna Vikings otthonában lépett pályára.

A Fehérvár közel volt a meglepetésről

Forrás: A klub

Egy héttel korábban a Koronázók megszerezték első győzelmüket a Prague Lions ellen hazai környezetben (19-3), így önbizalommal telve várhatták a bécsi kirándulást az ELF-ben, igaz a papírforma sima hazai sikert jósolt, hiszen a veretlen címvédőről volt szó. Ennek tükrében is kezdődött el a találkozó, a második negyedben 14-0 is volt az állás a Vienna javára. Aztán innen két TD-vel volt visszaút, nem adta fel a Fehérvár Enthroners, sőt a negyedik játékrészben a vezetésért is támadhatott a Fejér vármegyei alakulat, de Szőke Péter 31 yardos kísérlete kimaradt. A vége 21-20 lett, a Koronázó az alapszakasz utolsó körében jövő héten a Wroclaw Panthers együttesét látják vendégül.