Megye I

2023.05.08. 10:37

Három év után újra bajnok a Gárdony (galéria)

A vármegyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 27. fordulója bajnokavatást, és több váratlan eredményt hozott. A tavaly még NB III-as Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő négy fordulóval az idény vége előtt bebiztosította elsőségét, és tetemes előnnyel zsebelhette be az aranyérmet. A Bicske II. csapata a héten már másodszor nyert, az Enying elvitte a pontokat Bodajkról, míg a Sárbogárd a hosszabbításban kapusa góljával egalizált Lajoskomáromban.

Négy fordulóval a szezon vége előtt folyhatott a pezsgő Agárdon

Fotó: Kricskovics Antal

Bicske II. – Mányi TK 4–0 (3–0)

Bicske, 100 néző
Vezette: Béd Ákos.
Bicske II.: Rigó M. - Bélik, Kámán, Oláh, Pekowski - Csóh, Dencinger, Kovács B.-Nyúl, Németh J., Csiba. Vezetőedző: Oláh Dániel
Mányi TK: Ténai - Csata, Bukovecz, Molnár Á., Tóth Tivadar (Palkovics) - Vindics, Vass (Juhász II. Levente), Viscsák, Peinlich - Lakatos G. (Radovics), Lakatos Gy. (Sólyom).  Megbízott edző: Pintér Zoltán
Gól: Németh J. (16., 80.), Nyúl (18.), Csóh (38.)
Jók: Rigó M., Pekowski, Nyúl, Németh J., ill. Ténai

A 16. percben Nyúl Levente jobb oldali beadását Kovács Botond kapásból tűzte rá, Ténai Attila mutatós mozdulattal mentett szögletre. A sarokrúgást követően Németh J. a 16-osról, kissé jobbról, ballal a hosszú sarokba lőtt, 1-0.  A 18. percben Németh J. indította a jobb oldalon Nyúlt, aki 10 méterről, jobbról, nagy erővel lőtt, a labda a léc alsó lapjáról pattant a hálóba, 2-0. A 38. percben baloldalon futott a támadás, Csiba Zoltán Nyúl elé passzolt, aki visszagurított Csóh Patrik elé, ő pedig 8 méterről a kapuba gurított, 3-0. A 47. percben Pekowski Michal bal oldali beívelését az egyik vendég védő fejesével a saját kapusát tornáztatta meg. Az 58. percben előbb Németh J. lőtt fölé, majd Lakatos György célzott rosszul. A 69. percben a frissen beállt Palkovics Viktor 20 méteres bombáját piszkálta ki Rigó Máté a léc alól. A 78. percben egy jó kiugrás után Németh J. lőtt a kapuba, a játékvezető szerint lesről. A 81. percben Pekowski indította Némethet, aki a 16-oson belépve, balról higgadtan a hosszú sarokba lőtt, 4-0.  A 83. percben Németh J. vette észre hogy kinn áll a kapus, 45 méteres ívelése néhány centit tévedett. A három pont sorsa az első félidőben alig 20 perc alatt eldőlt. A második játékrész kiegyenlítettebb játékot hozott, de még is növelte előnyét a hazai csapat, és megérdemelt, biztos győzelmet aratott.

Tudósított: Venczel József

Sárosd – Ercsi Kinizsi 0–1 (0–1)

Székesfehérvár, 100 néző
Vezette: Rózsa Ádám.
Sárosd: Rigó Á. – Gráczer M. (Hallósi), Hushegyi, Pribék, Vida - Lakakisz (Várnai), Kökény (Vachler), Dvéri II. Zs. (Kálmán), Buza - Vámosi, Szabó N. Megbízott edző: Lendvai Tamás
Ercsi Kinizsi: Andrejev – Tóth K., Mónus, Juhász B. (Réthy), Buzás - Lak, Váradi, Kondreska, Rebők - Petrás, Csányi. Vezetőedző: Lieber Károly
Gól: Csányi (16.)
Jók: Rigó Á., Lakakisz, ill. Andrejev, Lak, Csányi

A kezdés után folyamatos mezőnyjátékot lehetett látni, az első támadásokat a hazaiak vezették, Lakakisz Nikolaosz lövését védte Andrejev Illés. Viszont hamar fordult a kocka, Ercsi viszonozta a támadást. Az első lövést Rigó Ádám remekül hárította, de a második hullámban érkező Csányi Dávid lövése az üres kapuba gurult, 0-1. Az első félidő hátralevő részét hazai támadások sorozata folytatta. Előbb Szabó Norbert 16-os sarkáról lőtt, de hárított Andrejev, majd Buza Balázs egy az egyben ment a kapura, visszapasszolt Lakakisznak, de a formás akció végén az ercsi kapusa ezt is hárította. Ezt követően is többet veszélyeztetett a Sárosd, egy Vámosi Róbert által bejátszott labdát Lakakisz lőtt kapura, de nem ért találatot, ahogy Gráczer Máté szabadrúgása sem, amely fölé szállt. A félidő lezárása előtt Lakakisz indította remekül Hushegyi Csabát, aki szinte az alapvonalig vitte a labdát, de lövését védeni tudta a vendégek kapusa. A szünet után már jobbára eseménytelenül telt a hátralevő idő, melyet egy-két hazai támadás szakított meg.

Tudósított: Németh Réka

Bodajk SE – Enying 1–2 (1–1)

Bodajk, 100 néző
Vezette: Domak Ádám.
Bodajk SE: Nagy M. – Kocsis D., Rozembaum R., Deme, Kis – Katóka R., Joó, Kovács T., Arany S. - Ambrus, Farkas K. Vezetőedző: Kocsis Jenő
Enying: Kovács Z. – Kalló, Mohai, Gyárfás-Tóth (Molnár F.), Csepregi – Szalai K., Király D. (Kizlinger), Halász, Vass - Németh Sz. (Elek), Keszler.
Vezetőedző: Molnár Ferenc
Gól: Joó (19.), ill. Németh Sz. (41.), Csepregi (90.)
Jók: Nagy M., Katóka R., Joó, ill. Kovács Z., csepregi, Németh Sz.

Az alsóházi helyosztón a vendégek kezdtek jobban és a 8. percben Nagy Márk bravúrja kellett egy fejes után ahhoz, hogy ne az Enying vezessen. Feléledtek a hazaiak és a 19. percben egy óriási védelmi hiba után Joó Gergő elé került a labda, aki higgadtan a kapuba emelt, 1-0. A következő helyzet is a Bodajk előtt adódott, de Joó kiugratása után Ambrus Hunor fölé lőtt. A 41. percben egyenlítettek a vendégek, ehhez is egy védelmi megingás kellett és Németh Szabolcs közelről a kapuba lőtt, 1-1. Egy percre rá ismét hazai gól következhetett volna, de Katóka Richárd remek szóló után a kapufát találta el. A félidőt egy enyingi helyzet zárta, de Nagy M. a helyén volt. A második félidőben mindkét csapat a hosszú indításokat erőltette, de igazi helyzetet egyik együttes sem tudott kialakítani. Úgy tűnt mindenki megelégszik az egy ponttal, de a 89. percben egy előrevágott labda után Csepregi Imre lefordult védőjéről, de Nagy M. óriási bravúrral szögletre mentette a ziccert. A sarokrúgás után Csepregi jól érkezett a hosszú oldalon, és 7 méterről a jobb sarokba bólintott, 1-2. Így a hazaiak pont nélkül maradtak egy végig nagyot küzdő Enyinggel szemben.

Tudósított: Kovács Zoltán

Csór Truck-Trailer – MÁV Előre FC Főnix 2–7 (1–2)

Csór, 100 néző
Vezette: Szabó Dániel.
Csór Truck-Trailer: Molnár B. - Bogdány, Csapcsár, Tolnai M., Szemenyei - Harangozó, Dreska (Ács), Pécsi, Kásler Bence (Báles I.), Makai (Kásler Barnabás) – Flavio. Vezetőedző: Pécsi László
MÁV Előre FC Főnix: Nidecki - Kónya, Adorján (Lengyel), Kertész, Krán - Király B., Zoboki Á. (Jungwirth), Jófejű, Rubos Bence (Pápai) – Balogh L. (Rubos Barnabás), Andróczi (Borombós). Vezetőedző: Pavlik József
Gól: Pécsi, Flavio, ill. Balogh L. (27., 48.), Tolnai M. (12., öngól), Adorján (55.), Pápai (63.), Rubos Barnabás (74.), Krán (77.)
Jók: Pécsi ill. az egész csapat

A 13. percben egy jobb szélről belőtt labdába Tolnai Marcell rosszul ért bele és a
saját kapujába lőtt, öngól, 0-1. A 25. percben szöglethez jutottak a hazaiak, Bogdány Márk beívelésére Pécsi László érkezett jól és a léc alá fejelt, 1-1. A
27. percben felbosszantották az oroszlánt... A vendégek a csóri védőfal mögé íveltek, majd érkezett a beadás, középen Balogh László az üres kapuba lőtt, 1-2. A 49. percben remek összjáték után Balogh L. szerezte meg a második gólját, 1-3. Az 56. percben egy jobbról érkező beadás találta egyedül Adorján Gergőt, aki nem hibázott fejjel, 1-4. A 63. percben ismét munkában volt a Főnix jobb oldala, ezúttal Pápai Kristófot találták meg, 1-5. A 74. percben a sokadik hazai középpályás labdavesztés után sakk-mattra játszottak le egy helyzetet a vendégek, Rubos Barnabás lőtte fejezte be az akciót, 1-6. A 78. percben Krán Attilára játszották ki a tiszta ziccert a vendégek, a játékos biztosan lőtt a hálóba, 1-7. A 84. percben Flaviot ugratták ki a félpályánál, aki 17 méterről okosan a rövid sarokba lőtt, 2-7. Nem volt egy súlycsoportban a két csapat, a taktikus, a végletekig begyakorolt figuráikkal magabiztosan szerezte meg a három pontot a MÁV Előre FC Főnix.

Tudósított: Csete Krisztián

Ikarus-Maroshegy – Martonvásár 2–2 (0–2)

Székesfehérvár, 103 néző
Vezette: Szücs László.
Ikarus-Maroshegy: Matócza – Falusy, Kecskés, Kövesdi (Békefi), Kókány - Varga Z. (Csuti), Szamarasz, Szontagh (Patkós Á.), Gimes (Drexler) - Farkas D., Horváth L. (Menyhárt). Vezetőedző: Szarka Martin
Martonvásár: Farkas Cs. – Pully, Szél (Pintér O.), Busák, Füzér (Beraki) - Jordáki M. (Gábor D.), Jordáki N., Gábor Á., Varga L. - Szántó, Patkós K. Vezetőedző: Kriston Attila
Gól: Szamarasz (50., 58), ill. Jordáki M. (20.), Patkós K. (21.)
Jók: Kecskés, Szontagh, Szamarasz, ill. Farkas Cs, Patkós K.

A 20. percben egy szöglet után az Ikarus védői röviden szabadítottak fel, a lehetőséget Jordáki Milán köszönte és gólra is váltotta, 0-1. A hazai csapat ismételt bizonytalansága következtében a 21. percben 11-eshez jutott a Martonvásár, melyet Patkós Kevin értékesített, 0-2. Az első félidőben két Kövesdi Milán helyzet és kapufa jutott az Ikarusnak osztályrészül, gól nélkül. A második félidőben hármat cserélt Szarka Martin, a játék lüktetővé vált, az Ikarus támadásban volt, és az 50. percben Szamarasz Periklész szépített, 1-2. Majd az 58 percben ismét Szamarasz érkezett egy centerezésre, 2-2. A vendéglátók végig támadták a játékrészt, de a győztes találatot nem sikerült elérni. A mérkőzés két sportszerű csapat helyzetekben gazdag összecsapását hozta, jó játékvezetéssel.
Tudósított: Mezővári Balázs

Tóvill-Kápolnásnyék – Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 1–2 (1–2)

Kápolnásnyék, 200 néző
Vezette: Rózsa József.
Tóvill-Kápolnásnyék: Palásthy – Kharboutli Noor, Lipóth (Varga D.), Varga József, Krajnc (Peng) - Pigler, Venczel, Eipl, Zsigmond L. (Kiss Á.) - Csörge (Molnár G.), Czottner Á. Vezetőedző: Höltzl Richárd
Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Orczi – Molnár S., Paget, Szabó B., Balogh Á. (Radács) - Tóth T., Szellák, Balogh Balázs (Koronczi), Mód - Klauz, Gere. Vezetőedző: Balogh Zsolt
Gól: Czottner Á. (20.), ill. Balogh Á. (19.), Gere (25.)
Jók: Zsigmond L, Czottner Á., ill. Orczi, Balogh Á.., Mód, Gere

Álmosan kezdett a Gárdony inkább a házigazdáknál volt a labda, azonban a vezetést a bajnokaspiráns szerezte meg. Balogh Ádám 22 méteres szabadrúgásból tekert a hosszú sarokba a 19. percben, 0-1. A 20. percben jött is a válasz, Zsigmond Levente élesen belőtt szabadrúgását Czottner Ádám fejelte a hálóba, 1-1. A 25. percben egy gárdonyi szöglet utáni kipattanó labdára Gere Zoltán érkezett, és a vezetéshez juttatta a csapatát, 1-2. A fordulást követően már nem változott az eredmény, a Kápolnásnyék próbálkozott ugyan, de gólt nem sikerült szerezniük. A Gárdony csapata megérdemelten nyerte meg a bajnokságot.

Tudósított: Sziládi István

Lajoskomárom – Sárbogárd 3–3 (2–2)

Lajoskomárom, 200 néző
Vezette: Jónás Péter.
Lajoskomárom: Barabás – Varga F., Orosz (Labossa), Csörgei, Victor (Fuzik) - Gergye (Németh Á.), Dudar E., Kövecses, Pákozdi - Klein, Rózsás. Vezetőedző: Dopuda Igor
Sárbogárd: Nyári – Gráczer B., Fodor M. (Luczek), Gráczer G., Mayer – Szalai Á., Tóth P., Farkas G., Bencze - Vagyóczki, Glócz Z. (Horváth A.). Szakmai igazgató: Pajor László
Gól: Klein (23.), Gergye (41.) Victor (53.), ill. Farkas G. (19.), Glócz Z. (38.), Nyári (93.)
Kiállítva: Varga F. (92.).
Jók: Klein, Pákozdi, Csörgei, Dudar E., ill. Nyári, Mayer, Farkas G.

A 20. percben jobbról az alapvonalhoz közeléből elvégzett szabadrúgásból, Farkas Gábor ravaszul csavarta a labdát a hosszú felsőbe. 0-1. A 25. percben Pákozdi Tamás kitűnő ütemben indította Klein Márkot, aki a kimozduló Nyári Bence mellett megszerezte a hazai egyenlítő találatot. 1-1. A 38. percben Mayer Dávid lépett ki, és önzetlen passzából Glócz Zoltán ismét a Bogárdot juttatta előnyhöz, 1-2. A 43. percben Klein balról középre tett labdáját, Gergye Krisztián közelről lőtte a hálóba, 2-2. Az 50. percben Kövecses Imre hosszú ívelését, Rózsás Dániel jó érzékkel passzolta középre, és Victor Michel révén már a Lajoskomáromnál volt az előny, 3-2. Nyomott a Sárbogárd, két ízben is kapufát találták el…A 82. percben a Mayer buktatásáért megítélt büntetőt Gráczer Bence a kapu fölé lőtte.  A hosszabbítás nem mindennapi izgalmakat tartogatott, a 92. percben Varga Ferenc a felezővonalnál szabálytalankodva, megkapta a második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott. A felívelt szabadrúgást még követhette egy vendég szöglet, a beívelést az előre húzódó kapus, Nyári Bence fejelte be! 3-3.A két csapat harmadik szezonbéli mérkőzése ismét döntetlent hozott, de a Lajoskomárom két héttel ezelőtti sárbogárdi büntetőrúgást követő győzelme a Fejér Vármegyei Kupa döntőbe jutását jelentette.

Tudósított: Mosberger Mátyás