A Martonvásár továbbra is nyeretlen

2022.09.19. 13:24

Hétgólos rangadót nyert a Főnix FC

A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában fontos mérkőzésen győzött a MÁV Előre FC Főnix, a Tóvill Kápolnásnyék megszakította a Tordas R-Kord 15 mérkőzés óta tartó hazai veretlenségét, míg a Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő együttese pedig kiütötte az Ercsi Kinizsi csapatát.

Rangadóhoz méltó játékkal rukkolt ki a MÁV Előre FC Főnix (világos) és a Sárbogárd csapata a Főnix Parkban

Fotó: Nagy Norbert / FMH

Bicske II. – Lajoskomárom 0–2 (0–1)

Bicske, 100 néző
Vezette: Kupi Zoltán.
Bicske II.: Rigó M. – Kámán, Sipos, Szokolay (Nagy M.), Kóka - Nyúl, Vicz, Varga L. (Bélik M.), Kovács B. (Garai) - Baliga, Lassú (Bélik B.). Vezetőedző: Michal Pekowski
Lajoskomárom: Deák – Juhász M., Orosz, Csörgei, Victor - Gergye (Kövecses), Dudar E. (Labossa), Kővári B. (Czéhmeiszter), Varga F. - Klein (Németh Á.), Rózsás. Vezetőedző: Dopuda Igor
Gól: Victor (44.), Csörgei (60.)
Jók: Lassú, Baliga, Varga L., ill. Juhász M., Victor, Varga F.,

Az első félidőben eldönthette volna a vendéglátó csapat a találkozót, ellenben a helyzetek kihasználásával hadilábon állt, így aztán a 44. percben nem lehetett azon csodálkozni, hogy a Lajoskomárom szerzett vezetést. A Bicske II. eladott a középpályán egy labdát, ezt a lajosiak két belső védőjük között belöbbölték, majd Victor Michel befutott az üres területre, és értékesítette ziccerét, 0-1. A 60. percben Csörgei Bálint 30 méteres lapos lövése a kapufa segítségével vágódott a hálóba, 0-2.

Tudósított: Michal Pekowski

Tordas R-Kord – Tóvill-Kápolnásnyék 1–2 (1–1)

Tordas, 50 néző
Vezette: Rózsa Ádám.
Tordas R-Kord: Cseresnyés – Spinner (Tolnai), Danis, Fodor G., Schuszter (Tóth G.) - Hermann, Jancsó, Szilágyi, Somogyi T. (Csizmarik) - Hernádi (Berki), Ilyés (Szendi). Vezetőedző: Horváth Sándor
Tóvill-Kápolnásnyék: Palásthy – Peng (Csörge), Kharboutli Noor, Őz, Lipóth - Krajnc, Pigler, Molnár G., Venczel – Zsigmond L. (Muhel), Czottner Á. Vezetőedző: Höltzl Richárd
Gól: Spinner (8.), ill Venczel (39.), Czottner Á. (75.)
Jók: Hermann, Fodor, ill. Palásthy, Pigler, Venczel

A hazai csapat Spinner Szabolcs távoli lövése révén gyorsan megszerezte a vezetést, ám a Tóvill-Kápolnásnyék ettől kezdve végig uralta a mérkőzést, 1-0. A Tordas erejéből csak a védekezésre futotta. Ennek következményeként a 39. percben Venczel Zsolt révén egy szögletből egalizáltak, 1-1. A második félidőben sem változott a játék képe és a vendégek fölénye újabb góllá érett, ezúttal Czottner Ádám volt eredményes, 1-2. A tordasiak elenyésző próbálkozása a hátralevő időben nem hozott gólt, a Nyék teljesen megérdemelten vitte haza a három pontot.

Tudósított: Hermann Tamás

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő – Ercsi Kinizsi 8–0 (3–0)

Agárd, 100 néző
Vezette: Rózsa József.
Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Orczi – Paget, Szabó B. (Mód), Radács, Bezerédi (Balogh Balázs) - Hidvégi (Klauz), Balogh Á. (Kocsy), Tóth T., Szellák - Gere (Balogh Benedek), Koronczi. Vezetőedző: Balogh Zsolt
Ercsi Kinizsi: Andrejev – Hujber, Perjési, Holentoner, Kun - Váradi (Lak), Rebők, Mónus, Takács M. (Kondreska) - Neuvert, Csányi. Vezetőedző: Lieber Károly
Gól: Tóth T. (26., 55., 62., 71.), Gere (33., 39.), Bezerédi (55.), Balogh Balázs (70.)
Jók: Tóth T. (a mezőny legjobbja), Gere, Balogh Balázs, ill. senki

Az előző fordulóban a Gárdony együttese szabadnapos volt, ezért a héten négyszer edzettek, amely jót tett a csapatnak, mert az első pillanattól kezdve irányította a játékot, és fokozatosan jöttek egymás után a góljaik is. A második félidőben elsősorban a nagy kedvvel játszó, és háromszor eredményes Tóth Tibor jóvoltából kiütötte az idén eddig tudásához képest alul teljesítő, valamint a betegektől, és sérültektől megtizedelt vendég együttest.

Tudósított: Balogh Balázs

Csór Truck-Trailer – Bodajk SE 1–1 (0–1)

Csór, 150 néző
Vezette: Kovács Róbert.
Csór Truck-Trailer: Molnár B. -  Csapcsár (Bogdány), Báles István, Cserna, Szemenyei (Báles Zsigmond) - Tolnai, Dreska - Harangozó (Báles András), Kásler Bence - Ács (Budai), Lázár (Kásler Barnabás). Vezetőedző: Pécsi László
Bodajk SE: Nagy M. – Kocsis D., Molnár Antal, Joó, Czéh (Bognár Zs., Kurucz) - Kovács J., Kis (Kaufmann), Molnár Milán, Molnár Alex, Rozembaum R. – Katóka R. Vezetőedző: Kocsis Jenő
Gól: Kásler Bence (77.), ill. Molnár M. (3.)
Jók: Molnár B., Tolnai, Dreska, ill. Rozembaum R., Joó, Kis

A 2. percben a jobb oldalról végezhetett el szabadrúgást a Bodajk. A labdáról lemaradtak a hazai védők, ám a vendégek fejesét Molnár Bence még kiütötte, majd a kipattanót Molnár Milán lőtte a kapuba, 0-1. A 31. percben Szemenyei Péter a csóri jobb oldalon 26 méterről lőtt, lövése alig kerülte el a vendégek kapuját. A 68. percben Báles Andrásra lőtték fel a labdát, akit hátulról csak szabálytalanul tudtak szerelni a büntetőterületen belül. A 11-est Dreska András értékesítette, 1-1. A 86. percben Bogdány Márk balról tekert be a bodajki ötösre, ahol Báles András senkitől sem zavartatva lőhetett, de a kapu fölé vágta a ziccert. A sok pontatlansággal tarkított mérkőzésen a csóriak nem bírtak a szervezetten védekező, és a kontrákra berendezkedő bodajkiakkal. Igazságos a döntetlen született.

Tudósított: Csete Krisztián

Martonvásár – Enying 1–3 (0–2)

Martonvásár, 100 néző
Vezette: Jónás Péter.
Martonvásár: Farkas Cs. – Kovács A. (Pfeiffer, Kádár), Balogh B. (Szántó), Füzér, Kovács Á. (Varga Gy.) - Herczeg, Dutkai, Gábor Á., Molnár Á. - Tóth R., Mikei. Vezetőedző: Horváth László
Enying: Kovács Z. – Dudar K. (Boda), Mohai, Nyikos, Óvári - Csepregi, Szalai K. (Kizlinger), Halász, Vass - Nagy L., Keszler (Vas). Vezetőedző: Molnár Ferenc
Gól: Kovács A. (51.), ill. Mohai (2.), Nyikos (10.), Csepregi (64.)
Jók: Füzér, ill. Mohai, Nyikos, Vass

Nem volt igazán nézőcsalogató idő, hol a nap sütött, hol szakadt az eső, hol a viharos szél nehezítette a kilátogató nézők és a csapatok dolgát. Pedig már az 2. perc gólt hozott, igaz a hazai nézők pont erre nem vágytak, egy ártalmatlannak tűnő 25 méterről elvégzett vendég szabadrúgás a sorfalon megpattant, a hazai kapus az ellenkező irányba vetődött a labda meg bepattogott a sarokba 0-1, talán a gólszerző Mohai Benedek lepődött meg rajta a legjobban. A 10. percben egy enyingi kontra nyomán Óvári Attila iramodott meg a jobb oldalon, majd a 16-oson belülre érve a védők szabálytalanul szerelték,11-es. A büntetőt elsőre Farkas Csaba védte, de a Nyikos Martinhoz visszapattanó labdánál már tehetetlen volt, 0-2. A második játékrészre is felpörögve jöttek ki a hazaiak, és ez az 51. percben góllá érett. Kovács Áron cselezte át magát az enyingi védelmen, majd a középre adott labdáját Kovács András passzolta a kapuba, 1-2. Majd a 64. percben Csepregi Imre labdája talált utat a martoni kapuba 1-3. Tetézte a bajt, hogy a 70. percben egy ütközés során Pfeiffer Szabolcs bokája reccsent hatalmasat, az eset után mentőt kellett hozzá hívni, amely a kórházba szállította. A hátralévő idő alatt többnyire a hazaiak veszélyeztettek, de csak egy lesgólra futotta, így folytatódott a nyeretlenségi sorozat a hazai drukkerek nagy bánatára.

Tudósított: Gutyina Attila

MÁV Előre FC Főnix – Sárbogárd 4–3 (2–1)

Székesfehérvár, 150 néző
Vezette: Cseh Roland.
MÁV Előre FC Főnix: Barsch – Andróczi (Rubos Barnabás), Pataki, Adorján, Takács G. – Király B., Klémán M. (Patkós Á.), Rubos Bence (Mayer), Bolla Barnabás - Pápai (Jófejű), Simon V. (Szalai P.). Vezetőedző: Pavlik József
Sárbogárd: Nyári – Gráczer B., Kovács J. (Huszár), Gráczer G. (Horváth A.), Mayer - Luczek (Bruzsa), Bencze, Glócz Z., Horváth Á. (Glócz H.) - Vagyóczki, Kindl. Szakmai igazgató: Pajor László
Gól: Adorján (28., 59.), Andróczi (42.), Pápai (54.), ill. Mayer (58., 74.), Horváth Á. (2.)
Jók: Adorján, Pápai, Andróczi, ill. Nyári, Mayer

Nem indult jól a hazaiak számára a mérkőzés, mert a 2. percben vezetést szerzett a Sárbogárd Horváth Ádám révén, 0-1. Szakadt az eső, és viharos erejű szélben folytatódott a mérkőzés, ahol a Főnix FC birtokolta többet a labdát, de a Sárbogárd szervezetten védekezett. A 28. perc hozta meg az egyenlítést Adorján Gergő 10 méterről bombázott a kapu bal oldalába,1-1. A 42. percben Klémán  Máté beadását a hosszú oldalon Andróczi Krisztofer fejelte a kapuba, 2-1. Az 54. percben Klémánt rúgták meg a 16-oson belül, 11-es. Pápai Kristóf állt a labda mögé, és higgadtan lőtt a kapuba, 3-1. Négy perccel később felgyorsultak az események, előbb Mayer Dávid szerzett gólt, majd szinte a középkezdésből Adorján válaszolt, 4-2. A Sárbogárd mindent megtett az egyenlítésért, mégis a Főnix FC zárhatta volna le a mérkőzést. Előbb Klémán M. ziccerét fogta Nyári Bence, majd Adorján lövésébe dobta bele magát. A kihagyott ziccerek után jött a szépítés Mayer Dávid részéről, amely nyílttá tette az utolsó negyed órát, 4-3. Jobbára védekezett a hazai csapat, nagy volt nyomás volt a Sárbogárd részéről, de az eredmény már nem változott. Mindkét csapat nyíltan, bátran felvállalta a támadójátékot és ez egy színvonalas megyei rangadót eredményezett.

Tudósított: Pavlik József

Ikarus-Maroshegy – Sárosd 1–0 (0–0)

Székesfehérvár, 111 néző
Vezette: Wittner Józszef.
Ikarus-Maroshegy: Matócza – Kecskés (Jungwirth), Kovács D., Kókány, Molnár V. - Kovács L., Gimes (Csuti), Farkas G., Schmuck B. (Horváth Zs.) - Farkas D., Szamarasz (Schmuck A.). Vezetőedző: Szarka Martin
Sárosd: Rigó Á. – Kónya, Lakakisz (Susa), Reicheld (Mekota), Majláth - Schnierer (Szabó E.), Hushegyi, Ujvári, Varga Zs. - Szekeres (Buza), Meszlényi. Vezetőedző: Rauf Dávid
Gól: Molnár V. (65.)
Kiállítva: Meszlényi (88.).
Jók: Farkas D, Matócza, Farkas G illetve Varga Zs, Lakakisz, Ujvári

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a Sárosd igyekezett akaratát ráerőltetni a hazai csapatra, így aztán a nagyobb lehetőségeket a vendégek dolgozták ki. Majd a 65. percben egy kezezés után büntetőt rúghatott az Ikarus-Maroshegy együttese, amelyet Molnár Viktor gólra váltott, 1-0. Továbbra is nagy erőket mozgósított a Sárosd, számos szöglettel és beadással próbálkoztak, de eredménytelenül - igaz Matócza Dánielnek egy ízben nagy bravúrt kellett bemutatnia. A végére maradt egy vendég piros lapos szituáció a 88. percben. A IKA némi szerencsével, oda figyeléssel megszerezte a három pontot. A sors ezen a közepes színvonalú, de hajtós mérkőzésen most a maroshegyiekkel volt, nem úgy mint az elmúlt két hétben.

Tudósított: Mezővári Balázs

A góllövőlista állása:

1. Horváth Ádám (Sárbogárd) 6 gól

2. Adorján Gergő (MÁV Előre FC Főnix), Tóth Tibor (Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő) 5-5 gól

3. Bezerédi Ádám (Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő), Mayer Dávid (Sárbogárd), Pápai Kristóf, Simon Viktor (mindkettő MÁV Előre FC Főnix), Victor Michel (Lajoskomárom) 4-4 gól