Elvitte a pontokat a Dabas

2022.04.25. 18:07

Zsinórban másodszor kapott ki az Alba-Máv-Előre SC

Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság 19. fordulójában az albások az első félidőben összeszedett hátrányukat nem tudták ledolgozni a dabasi fiatalokkal szemben.

Krebsz András

Forrás: Fehér Gábor / Fejér Megyei Hírlap

Alba-Máv-Előre SC – Dabas KC VSE U23 26-30 (9-15)
VOK, 50 néző, vezette: Ritter, Sörös.
Alba-Máv: FODOR – KANYÓ B. 8 (3), Ifj. Grőber M. 7 (3), Szalczinger, Bárdos 3, Orbán, Harsányi 4. Csere: Czérna, Salamon P. (kapusok), Králl 1, Rohonyi 1, Kovács G., Giday 1, Bicskei 1. Edző: Grőber Mátyás.
Eredmény alakulás: 6. perc: 0-2, 15. p.: 4-6, 26. p.: 6-13, 38. p.: 15-21, 47. p.: 18-24, 57. p.: 24-27.

A rengeteg hibával játszó Grőber-legénység erejéből csak a hátrány lefaragására futotta, az eredményt már nem tudták megfordítani Kanyó Bencéék, akik három fordulóval a vége előtt  lecsúsztak a tabella 8. helyére.

Az már az összecsapás 18. percében világosan látszott, hogy nagy a baj a hazai oldalon, ugyanis Grőber Mátyás munkáját a kispadon segítő Madár Imre ekkor már a második időkérő kártyáját helyezte le a zsűriasztalra. A gyorsan ötgólos hátrányba kerülő székesfehérvári alakulat a folytatásban sem találta a dabasi támadások ellenszerét, Fodor bravúrjai ellenére a szünetre tovább nőtt a különbség.

Az első játékrész pocsék hazai lövőszázaléka (25 fehérvári kísérletből mindössze kilenc talált utat a vendégek kapujába) ugyan látványosan feljavult a térfélcserét követően, ám ez is kevésnek bizonyult a pontszerzéshez. Hiába zárkózott fel Kanyó Bence mellé ifj. Grőber Mátyás és Harsányi Dénes a második félidőben, összességében a dabasiak győzelme egy percig sem forgott veszélyben.

– Nagyon csalódottak vagyunk, az első tizenöt percben ment el ez a mérkőzés. Tartása van a csapatnak, de ebben nincs sok dicsőség. Rengeteg energiát mozgósítottunk a szünet után, sajnos nem sikerült fordítanunk – mondta Madár Imre, az Alba-Máv-Előre tiszteletbeli elnöke a találkozót követően.

Martonvásári KSE–TFSE 28-37 (18-17)
Tóth Iván sportcsarnok, 50 néző, vezette: Snóbli B., Snóbli Gy.
MKSE: Szokoli (Mihálovics) – Lesó 4, Horváth D. 7, Dobos 2, Sarkadi J., Török 3, Sarkadi T. 1, Győrfi, Orisek 2, Kiss A., KÓNYA B. 9 (4). Edző: Kurán István.

A teljesen reménytelen helyzetben lévő martonvásáriakkal becsülettel küzdöttek szombat este a tavaszra feltámadó TFSE ellen, ám a Kurán-csapat teljesítménye ezúttal is csak a tisztes vereséghez volt elegendő, az MKSE együttese továbbra is pont nélkül áll a Déli-csoportban.