Kézilabda

2021.12.14. 20:23

Győzelemmel zárt az Alba

Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság 11., utolsó őszi fordulójában az Alba könnyedén legyőzte a kiesőjelöltet, míg az MKSE tisztes helytállást mutatott a szigetszentmiklósiak ellen.

Krebsz András

2021.05.22. Máv Előre - Üllő férfi nbII bajnoki kézilabda mérkőzés. Szfvár. Nagy Norbert. Fejér Megyei Hírlap.

Fotó: Nagy Norbert

Alba-MÁV-Előre SC – TFSE 35-24 (20-13)

VOK, 50 néző, vezette: Cseszregi, Sipos.

Alba-MÁV: Fodor – KRÁLL 10, ifj. Grőber M. 1, Kanyó B. 3 (1), ORBÁN 4, Bárdos 4, Kanyó Á. 4. Csere: CZÉRNA, Salamon P. (kapusok), Szalczinger, Harsányi 3, Rohonyi 1, Kónya B. 2, Kovács G. 2, Salamon D. 1. Edző: Grőber Mátyás.

Eredmény alakulása: 8. perc: 7-5, 16. p.: 12-8, 25. p.: 16-12, 38. p.: 22-16, 45. p.: 27-18, 52. p.: 32-22.

Az esztendő utolsó fellépésén szinte a teljes keret a fehérvári szakmai stáb rendelkezésére állt a Testnevelési Egyetem elleni szombat esti összecsapáson, ahol Bárdosék győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben.

A Szalczinger által irányított védekezésre ezúttal sem lehetett különösebb panasza a Grőber Mátyás, Madár Imre párosnak, a tíz perc után beszálló, az idei szezonra reaktivált Czérna pedig tizenhat védéssel jelezte, még mindig képes döntő tényezővé válni.

Ezúttal a támadások sem akadoztak, az albások közel 65 százalékos hatékonysággal tüzeltek, a jobb szélen remek napot kifogó, a budapesti kapusoknak tízszer is beköszönő Králl mindössze egyetlen lövést rontott, de rajta kívül is akadt még jó teljesítmény a hazai együttesben.

– Szorosabb mérkőzésre számítottunk. A hozzáállással elégedett vagyok, szerencsére a sérültjeink felépültek, ami meglátszott a játék képén – értékelt Madár Imre, az Alba-MÁV tiszteletbeli elnöke a találkozót követően.

Martonvásári KSE – Szigetszentmiklósi KSK U23 27-32 (14-15)

Tóth Iván Sportcsarnok, 50 néző, v.: Antal Á., Antalné.

MKSE: Mihálovics (Zsákovics) – Horváth D. 5, Győrfi 2, Dobos 1, Orisek, SZABÓ L. 11, Szokoli, Kerényi 5, Koncsár 3 (1). Edző: Kurán István.

Eredmény alakulása: 10. p.: 4-4, 18.p.: 9-8, 25.p.: 11-13, 38.p.: 17-22, 47.p.: 20-23, 54.p.: 23-28.

Az eddig pont nélkül álló martonvásáriak a szombat esti mérkőzés első félidejében remekül tartották magukat a szigetszentmiklósi fiatalok ellen, a második játékrészben azonban érvényesült a papírforma, és a jobb erőkből álló vendégek felőrölték a Kurán-csapatot.