kézilabda

2021.11.16. 16:51

Közel járt a bravúrhoz az Alba

Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság 7. fordulójában az Alba gyenge támadójátéka ellenére sem állt messze a pontszerzéstől, míg a Martonvásár hetedik nekifutásra is elvérzett.

Krebsz András

20210424 Székesfehérvár, Alba MÁV - Szigetszentmiklós férfi kézilabda. Fotós: Fehér GÁbor FG Fejér Megyei Hírlap

Fotó: Fehér Gábor / Fejér Megyei Hírlap-archív

Alba-Máv-Előre SC – Szigetszentmiklósi KSK U23 22-24 (11-11)

VOK, 50 néző, vezette: Kovács T., Mándli.

Alba-Máv: Fodor – Králl 3, HARSÁNYI 6, Orbán 3, Bárdos 2, Rohonyi 2, Kanyó B. 3 (1). Csere: Czérna, Salamon P. (kapusok), ifj. Grőber M., Kanyó Á. 1, Giday 2, Kónya. Edző: Grőber Mátyás.

Eredmény alakulása: 8. perc: 3-2, 17. p.: 4-5, 25. p.: 8-8, 36. p.: 14-13, 44. p.: 18-15, 50. p.: 21-20, 58. p.: 22-23.

A Szalczingert betegség miatt nélkülözni kénytelen fehérváriak szombati teljesítményére alaposan rányomta a bélyegét a védelem oszlopának a hiánya, a rangadó elvesztését azonban elsősorban a hazaiak indiszponált támadójátéka okozta.

Két, taktikailag remekül felkészített csapat feszült egymásnak, akik a kezdéstől kezdve sok hibával játszottak. A hetek óta jól kézilabdázó, a Grőber-csapat egyik legkiegyensúlyozottabb teljesítményét nyújtó Harsányira ezúttal sem lehetett panasz, a több poszton is bevethető irányító minden taktikai utasítást betartott, góljai mellett a védekezésben is kulcsszerepet játszott, rajta kívül igazán senki nem tudott érdemben lendíteni a fehérváriak szekerén.

A negyedórával a vége előtt hárommal vezető albások így nagy lehetőséget szalasztottak el, a kimaradt ziccerek tömkelegét és a kulcsemberek gyengébb formáját nem bírta el a csapat.

– Látszott, hogy vérbeli rangadót vív egymással a két gárda, az egész mérkőzésen a küzdelem dominált. Mindkét oldal rengeteget hibázott, sajnos mi voltunk azok, akik többet rontottak, ezért kaptunk ki. Az indiszponált támadójátékunk érthetetlen a számomra – mondta a találkozót követően Madár Imre, az Alba-Máv-Előre tiszteletbeli elnöke.

Martonvásári KSE – Dunaharaszti MTK 33-45 (17-20)

Tóth Iván Sportcsarnok, 100 néző, vezette: Marosi, Pap.

MKSE: Zsákovics (Mihálovics) – Horváth D. 1, Dobos 1, Benczik 5, Orisek 1, SZABÓ L. 11, Szokoli, Kerényi 1, KONCSÁR 13 (3). Edző: Kurán István.

Eredmény alakulása: 8. perc: 4-7, 17. p.: 10-14, 25. p.: 15-18, 37. p.: 20-26, 43. p.: 24-31, 53. p.: 28-38.

A sereghajtó martonvásáriak egy félidőn keresztül jól tartották magukat az esélyesebb DMTK ellen, a második játékrészben azonban kijött a csapatok közti különbség, a rövid kispaddal rendelkező hazaiak végül sima vereséget szenvedtek.