Alba Fehérvár

2021.10.10. 22:59

Kikaptak Pécsen

Magabiztosan vezetett, végül szoros meccsen a végjátékban kikapott az Alba Fehérvár a PVSK ellen, 103-99-re.

Nagy küzdelemben maradt alul az Alba Fehérvár

Fotó: PVSK

Pécsi VSK-VEOLIA –Alba Fehérvár 103-99 (24-33, 13-27, 30-14, 36-25)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, vezette: Papp P., Balog Gy., Sörlei A. (Bognár T.)

PVSK: Illés M. 5/3, Popadic –, Bryson 31/12, Gordon 6, Brkics 6. Csere: Haynes-Jones 36/9, Ivosev 14/6, Bíró O. 3/3, Goldring G. 2, Hőgye.

Alba: Stark 21/6, Mulalic 6/3, Lukács N. 15/6, Laksa 18/12, Steele 10. Csere: Pongó 10/3, Vojvoda 9/3, Omenaka 8, Szabó Zs. 2, Takács Milán.

Jonathan Stark triplájával indult a pécsi randevú, a hazaiak Gordon két büntetőjével jöttek közelebb, Lukács hármasával meglépett az Alba, 2-6, sőt Lukács újabb kosarával őrizte megnyugtató előnyét a vendég. Stark és Omenaka révén tízre hízott a különbség, a vendéglátók Ivosev hármasával jöttek közelebb, erre Laksa válaszolt kintről, 9-19. Stark a folytatásban is remekelt, a hazaiaknál Bryson mutatott szép dolgokat, az első negyed után 24-31 állt a táblán. Pongó és Mulalic, a túloldalon Bryson megmozdulásaival 27-40-re alakult az eredmény, magabiztosak voltak a látogatók, Laksa hármasa után Stark is beköszönt, közel húsz pontra hízott a differencia, sőt fél­időben 37-60 virított az eredményjelzőn.

Fotó: PVSK

A nagyszünet után Ivosev megmozdulásaira Lukács révén azonnal érkezett válasz, majd Brysonnak hála húszon belülre jött a PVSK, Stark büntetői célba értek, a házigazdáknál pedig Bryson nem hibázott, majd Haynes-Jones kosara után időt kért a fehérvári tréner, Dejan Mihevc. Ivosec hármasával még közelebb érkezett a vendéglátó, 56-68. Bryson trojkája is célba ért, Vojvoda és Lukács jóvoltából távolodott az Alba, három negyed után hét ponttal vezetett a Fehérvár, 67-74. Bryson ügyeskedett, Pongó hármasa jól jött az albásoknak, nem adta fel a határszéli brigád, közelítettek, sőt, a zárás előtt négy perccel a vezetést is átvették (88-87), sőt újabb pontokat szereztek. Visszaszerezte az előnyt az Alba, ám ez nem tartott sokáig, elképesztő izgalmak közepette nyert a Pécs, 103-99-re.