Frissen Fejérből

2021.08.09. 13:22

A Balaton partján húzták a kamiont az erős hölgyek és urak

Augusztus 6-án Siófokon rendezték meg a CESA®Kamionhúzó Liga negyedik fordulóját, ami egyben a döntőt is jelentette.

Elekes Gergő

Mounier Stephane számára ilyen egy átlagos hétvégi nap

Fotó: Premium Media & Sport Management Zrt.

Mivel mégiscsak egy döntőről beszélünk, népes tömeg gyűlt össze a Balaton partján, ahol 15 órától zuhantak neki a versenyzők annak a 12 tonnás kamionnak, melyet 20 méteren egy hám segítségével húztak, természetesen időre. A hölgyeknél annyi könnyebbséget adtak a szervezők, hogy nekik szerelvény nélkül, szólóban „csak” a 7,5 tonnás kamionnal kellett szembenézniük. A helyszín térkövezettsége miatt, az aszfalthoz képest csúszósabb volt a talaj, a lecke tehát fel volt adva mindenkinek.

Kategóriák tekintetében külön mérkőztek meg a 70 kg alatti és feletti hölgyek, a 105 kg alatti urak, mastersben a 40 éves kornál idősebbek, openben pedig a többiek, bár utóbbi esetében átfedések voltak a létszámhiány miatt. Így kerülhetett sor arra, hogy például Mounier Stephane, aki mastersben indult eredetileg, ismét rajthoz állt az openben is, ahogy tette ezt már korábban többször.

• Fejér megyei sikerek

Miután a verseny egyben az egész kamionhúzó liga döntője is volt, kialakult az összesített végeredmény is, ahol igencsak szép Fejér megyei sikerek születtek!

Az első helyet a 105 kg alatti súlycsoportban Barta Szilárd húzta be 35 ponttal, őt 28-cal Pető Viktor követte a dobogón, míg a harmadik hely 23 ponttal Temesközi Kovács Zoltáné lett.

Masters kategóriában Molnár Zsolt végzett az élen 37 ponttal, őt a fehérvári Mounier Stephane 29, és a mezőszilasi Sebestyén János 28 ponttal követték a dobogón.

Sebestyén János (j) veszi át díját

Az erős hölgyeknél 70 kg alatti súlycsoportban mondhatni papírforma szerint Hegedüs Hanna zsebelte be a győzelmet 37 ponttal. Másodikként 24 ponttal Kincs Virág finiselt, míg a harmadik hely Sabi Kocsisováé lett 12 ponttal. A 70 kg feletti csoportban Békési Nikoletta győzött 32 ponttal, őt Kardos Eszter 19, Bordas Dorina pedig 10 ponttal követte a dobogón.

Mészáros Dávid kiegyensúlyozott teljesítményének köszönhetően húzta be az összetettben a győzelmet

Végezetül nézzük az open kategóriát. Háromból két helyen itt is Fejér megyei sikernek örülhetünk, a győzelmet ugyanis 28 ponttal a sárosdi Mészáros Dávid tudhatja magáénak, aki második helyen 22 ponttal Locskai József, harmadik helyen pedig a fehérvári Mounier Stephane követett 20 ponttal. Érdekesség, hogy Mounier Stephane kényszerből, létszámhiány miatt 4-ből kétszer indult open kategóriában is, tehát kettővel kevesebb körből sikerült neki így is a harmadik helyet behúznia.