5 KILOMÉTERES TÁVON

2021.07.23. 18:58

Kovács-Seres Hunor junior Európa-bajnoki címet nyert

A párizsi Junior Nyíltvízi Európa-bajnokságon Kovács Seres Hunor rajt-cél győzelmet aratott 5 kilométeren (55:58). Magabiztos úszásával egy pillanatra sem adott esélyt az ellenfeleknek.

duol.hu

A Dunaújváros fiatalja kiváló idővel, majd egy perccel a második helyezett előtt csapott a célba. A másik két magyar induló, Horváth Ákos és Kaiser Dominik tisztes helytállással a tizedik és a tizennyolcadik helyen zárt. A lányok 5 km-es versenyében Nett Vivien a kezdetektől az élbollyal versenyzett, az első körben még vezetett is, azonban a végére, ha kevés különbséggel is, de leszorult a dobogóról, és az ötödik helyen ért célba.

Ugyanebben a versenyszámban Varga Zsófia a nyolcadik, míg Marton Kitti a tizedik helyen végzett, becsülettel helytállva életük első válogatott versenyén – tájékoztatott a Magyar Úszó Szövetség közösségi oldalán.