Megyefoci

2021.05.31. 12:33

Nemcsak a Fejér Megyei Kupában diadalmaskodott, és lett első az Arany-csapat

A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 30. fordulójában bajnokot avattak, a Sárosd Kronos Sport csapatának egy pont is elég volt ahhoz, hogy bezsebelje az aranyérmet a Móri SE ellenében. A bronzmeccsen nagy meglepetésre rendkívül simán nyert Sárbogárdon a Fejér Megyei Kupában ezüstérmes Ercsi Kinizsi együttese.

kép alá: A Mór elleni rangadó után boldogan vehették át a bajnoki aranyérmet a Sárosd csapatának tagjai Fotó: Kricskovics Antal

Sárosd Kronos Sport–Mór 1–1 (0–1)

Sárosd, 600 néző

Vezette: Kupi Zoltán.

Sárosd Kronos Sport: Rauf T. – Susa, Szabó E. (Szekeres), Hushegyi, Kovács Á. – Vida, Szalai P. (Kargl), Killer M., Kosaras – Kovács S., Szabó N. Vezetőedző: Arany Tibor

Mór: Kiss M. – Mészáros B., Bognár B. (Osgyán), Végvári, Kosztolányi – Ferencz, Klémán M., Radács (Erni), Fodor Máté (Lattenstein) – Tar B., Szamarasz (Szöllősi). Vezetőedző: Kiss Máté

Gól: Szalai P. (61.), ill. Kosztolányi (21.)

Jók: az egész csapat, ill. Kiss M., Végvári

Szép számú néző sereg gyűlt össze a forduló rangadójára, melynek kezdőrúgást Tar Balázska kapta gyermeknapra szüleitől. .A kezdeti tapogatódzás után a vendégek kisebb mezőnyfölénybe kerültek, és ez támadásokban is meg mutatkozott. A Sárosd ebben az időszakban kissé enerváltan futballozott, ennek eredménye az lett, hogy a Mór a 21. percben megszerezte a vezetést, Bognár Bence ívelte be a labdát az ötös környékére, ahol érkezett Kosztolányi Bence és Rauf Tivadart megelőzve a kapuba bólintotta a labdát, 0-1. A gól felébresztette a hazai gárdát, de komoly veszélyt nem jelentettek ezután sem a kapura. A félidő hátralévő idejében jobbára a mezőnyben folyt a játék. A szünet után azán egy sokkal pörgősebb és harapósabb sárosdi csapat futott ki, és ez láthatóan nem feküdt a vendégeknek, akik apró szabálytalanságokkal próbálták lendületüket megtörni. A 61. percben Kovács Sándor ugratta ki Hushegyi Csabát, akinek a lövését Kiss Máté az érkező Szalai Pál elé ütötte, aki kapásból a léc alá lőtt, 1-1. Ezután a vendégek mindent egy lapra feltéve nekiestek ellenfelüknek, de az összes lehetőségüket a sárosdi védelem visszaverte. Ezekből néha egy-egy kontrát végig vezettek, de a befejezésekbe rendre hiba csúszott, vagy elfogyott a lendület. A mérkőzés vége felé a vendégek egy-két játékvezetői döntést megkérdőjeleztek, hiszen érezhetően rajtuk nagyobb volt a nyomás. Egy hajtós, nagyon jó iramú mérkőzésen a döntetlen teljesen igazságosnak mondható. A Sárosd remek évet zárt, hiszen a Fejér Megyei Kupa elsőség után duplázott, és a megyei I. osztályú bajnokságot is megnyerte.

Tudósított: Dérfi Zoltán

Kisláng–Ikarus-Maroshegy 3–0 (3–0)

Kisláng, 100 néző

Vezette: Wittner József.

Kisláng: Ányos – Kovács T., Juhász M., Árki, Dudar K. – Dudar E. (Lévai), Juhász J. (Kassai Cs.), Komlós, Kassai J. – Balogh Z. (Tury-Nagy), Willerding Zs. Vezetőedző: Erdei István

Ikarus-Maroshegy: Gável – Békefi, Kovács D., Bíró (Csada), Zelenák – Makai, Patkós Á. (Skultéti A.), Dányádi (Schmuck A.), Fövenyi – Farkas G., Farkas D. Vezetőedző: Borsányi istván

Gól: Willerding Zs. (17., 19., 22.).

Jók: az egész csapat, ill. Farkas D.

A 17. percben szép összjáték után Willerding Zsolt ballal lőtte ki a hosszú alsó sarkot, 1-0. A 19. percben Balogh Zoltán varázsolta Willerding Zs. fejére a labdát, aki a hálóba bólintott, 2-0. A 22. percben Willerdinget indította Balogh Z., aki nem hibázott, és a harmadik találatát szerezte, 3-0. A 24. percben Kovács Tamás gyors bedobását Willerding Zs. centerezte középpre Juhász Mártonnak, aki a kapufát találta telibe. A 25. percben Balogh Z. szögletét Willerding Zs. fejelhette tisztán kapura, Gável Balázs bravúrral hárított. A 27. percben Dudar Ervin 30 méterről szabadrúgásból lőtt hatalmas kapufát. A 31. percben Juhász M. a 16-on belülről lőtt a kapu mellé.

Tudósított: Juhász Fanni

Lajoskomárom–Főnix FC 1–3 (1–2)

Lajoskomárom, 100 néző

Vezette: Závotka Csongor.

Lajoskomárom: Lang – Vass, Kövecses, Németh Á. (Kicska), Szakáts – Fodor Márton, Gergye, Sonkoly, Czéhmeiszter – Labossa, Berta (Gógán). Megbízott edző: Szili Balázs

Főnix FC: Romsics – Sarok, Szegedi, Adorján, Papp K. (Rubos) – Kertész, Zoboki Á., Patkós K. (Szőke), Zoboki L. – Molnár A. (Knausz), Bognár I. Vezetőedző: Pavlik József

Gól: Fodor Márton (28.), ill. Adorján (42., 59.), Kertész (3.)

Jók: Czéhmeiszter A., Sonkoly Sz., Labossa T. ill. Sarok Zs., Adorján G., Bognár I.

Már a 3. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat, jobbról került a bizonytalankodó hazai védők mellett középre a labda, ahol Papp Krisztofert elsodorták. A jogos büntetőt Kertész Attila értékesítette, 0-1. A 28. percben Sonkoly Szilárd tört be balról a kapu előterébe, ahol szabálytalankodtak vele, a megítélt büntetőt Fodor Márton értékesítette, 1-1. A 42. percben Adorján Gergő 18 méterről nagy erővel lőtte ki a bal alsó sarkot, 1-2. Az 59. percben gyors jobboldali Főnix akció végén, középen Adorjánnak még lekezelni is volt ideje a labdát a tétovázó védők között, és 8 méterről helyezett a hálóba, 1-3. A 73. percben Gergye Krisztián 20 méteres bal felsőbe tartó labdáját, bravúrral hárította Romsics Dávid. A 84. percben egy hosszú előre ívelésre Gógán Ádám jó ütemben mozdult, és 30 méterről, pazarul emelt a hálóba, az egyébként kitűnően működő Závotka Csongor játékvezető a partjelzője beintésére érvénytelenítette az egyébként szabályosnak tűnő találatot…

Tudósított: Mosberger Mátyás

Mány–Martonvásár 1–0 (1–0)

Mány, 100 néző

Vezette: Szabó Dániel.

Mány: Szabó T. (Szücs M.) – Gondos, Ország, Szűcs P., Szabó L. – Mészáros T. (Nyitrai), Bokros, Parag, Selmeczki – Veress, Radovits. Vezetőedző: Pál Zoltán

Martonvásár: Sebestyén I. – Szeidl (Stelczer), Lakakisz, Szél, Süle – Kovács P. (Gábor), Juhász B., Balogh B. (Waller), Füzér – Halenár, Neuvert. Megbízott edző: Neuvert Álmos

Gól: Mészáros T. (19.)

Jók: Gondos Andor, Veress László, Szűcs Péter illetve Sebestyén I., Süle

Mivel az érdemi kérdések, a múlt héten eldőltek, tét nélkül, de mégis kellő ambícióval futottak ki a gyepre a csapatok. A minőségben, és mennyiségben is tartalékos mányi csapat, nagy odaadással vetette magát a küzdelembe, és a mérkőzés elején, több zavart okozott a Marton védekezésében. A 19. percben, Mészáros Tamás kapott remek labdát a balösszekötő helyén, és a 15 méteres, pontos lövése, a kapu bal alsó sarkában kötött ki, 1-0. A gól után, kissé bátrabban próbált a mányi térfélre húzódni a vendégcsapat, de igazi átütőerő nem volt a támadásaikban, a mányi kontrák pedig, végig veszélyt hordoztak magukban. A második félidőben, a Martonvásár feljebb tolta védekezését, és a fáradó, sérültekkel teletűzdelt mányi csapat egyre inkább az eredmény megtartására törekedett. A meccs legnagyobb helyzete, a 62. percben mégis a vendégkapu előtt maradt ki, Parag Richárd lőtt kapu mellé, nagy ziccerben. A Martonvásár is próbálkozott becsülettel, elsősorban a pontrúgások, szögletek okoztak légiveszélyt a hazai kapu előtt. A motiváltabb, odaadóbb játékot mutató Mány, megérdemelten tartotta otthon a három pontot. Közepes színvonalú, de élvezhető, sportszerű mérkőzést láthatott a szépszámú közönség, amely annak ellenére, hogy a csapat a tabella végén zárt, tapssal kísérte öltözőbe, a tavaszi szezonban, becsületesen küzdő, nehéz helyzetéből felálló mányi csapatot.

Tudósított: Varga Mihály

Sárbogárd–Ercsi Kinizsi 0–3 (0–2)

Sárbogárd, 100 néző

Vezette: Szücs László.

Sárbogárd: Farkas Z. – Gráczer Bence, Kókány, Mayer, Luczek (Lajtos) – Rodenbücher T., Magda (Gráczer Bálint), Gyuricza (Horváth A.), Demeter (Tóth P.) – Vagyóczki, Kindl. Szakmai igazgató: Pajor László

Ercsi Kinizsi: Andrejev – Tóth K., Holentoner, Tolnai, Szűcs O. – Németh G. (Horváth B.), Pintér O. (Zsigmond), Jerzsabek, Kondreska (Bálint) – Reicheld (Bognár B.), Klauz. Vezetőedző: Lieber Károly

Gól: Pintér O. (43., 51.), Holentoner (15.)

Jók: Rodenbücher T. ill. Andrejev, Holentoner, Pintér O.

Szép számú közönség előtt és kitűnően előkészített játéktéren mérkőztek meg a csapatok a bronzmérkőzésen. A kezdeti erőfelmérés után Luczek Roland 25 méteres jobb alsó sarokba tartó szabadrúgását védte nagyszerű érzékkel Andrejev Illés. A 15. percben a középpályán megszerzett labdával Holentoner Edvin a védők között lövésre szánta el magát, 16 méterről kapura küldött labdája egy védőn megpattant, és a kapu bal oldalába hullott, 0-1. A Sárbogárd pontatlan játéka nem okozott megoldhatatlan feladatot a Kinizsi védelmének, így nem lehetett csodálkozni azon, hogy a 43. percben növelte előnyét az Ercsi. A hazai védelem rövid felszabadítása után Pintér Olivér elé került a labda, aki 20 méterről kipókhálózta a jobb felső sarkot, 0-2. A szünet után gyorsan dűlőre vitték a vendégek a mérkőzés kimenetelét. Az 51. percben Pintér O. baloldalon megkapott átadással átszlalomozott a védelmen és 6 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 0-3. A Sárbogárdnak a szépítő gól megszerzésére többször nyílt lehetősége, de Mayer Dávid megmozdulásait sikerrel hárította a vendégek védelme. A mérkőzés hajrájában még egy jobb oldali szöglet után Magda Máté 3 méterről lőtt mellé. A magabiztosabb és szervezettebb játékot játszó Ercsi Kinizsi győzelme és ezzel a bronzérem megszerzése megérdemelt. Ezúttal a Sárboghárd nem tudta átmenteni a bodajki formáját, és ez a harmadik hely elvesztését eredményezte. A mérkőzés után Bencsik István, az MLSZ Fejér megyei Igazgatóság társadalmi elnöke akasztotta az Ercsi Kinizsi játékosainak és vezetőinek nyakába a bronzérmet.

Tudósított: Szántó Gáspár

Tordas Fész Zrt.–Bodajk 1–0 (1–0)

Tordas, 80 néző

Vezette: Kerkuska Miklós.

Tordas Fész Zrt.: Cseresnyés – Totsche, Király J., Dely (Sponga), Pongrácz – Szilágyi, Farkas Zs., Almási (Kerényi), Hernádi – Berki (Hadnagy), Cservenka. Vezetőedző: Horváth Sándor

Bodajk: Csikesz P. – Orosz, Kovács J. (Kocsis D.), Molnár M. (Csapcsár) – Rózsás, Katóka R., Molnár T., Gulyás, Kővári B. – Nagy F., Klein. Vezetőedző: Kovács Zoltán

Gól: Almási (17.)

Kiállítva: Hadnagy (91.).

Jók: Király J., Almási, ill. Gulyás

Az év utolsó mérkőzésén már igazi nagy tét nélkül játszottak a csapatok. A Bodajk már nem tudott a dobogóra fellépni, míg a Tordas kellően biztos távolságból figyelte a tabella alján történő változásokat Ennek megfelelően lassú iramban kezdődött a mérkőzés. A vendégcsapat átadta a Tordas számára a kezdeményező szerepet, akik leginkább a saját térfelükön járatták a labdát. Az első (és mint a mérkőzés végén kiderült egyetlen) gólt a hazai csapat szerezte, pontrúgást követő kavarodásban Almási Áron kotorta a labdát a hálóba. A gólt követően a játék képe nem változott, a félidő sem hozott változást. A mérkőzés vége felé éledezett a vendégcsapat, az utolsó tíz percben számtalan távoli beadással próbáltak veszélyeztetni, de egyik alkalommal sem sikerült komolyabb helyzetet kialakítaniuk.

Tudósított: Farkas Zsolt

DUFK SE–Enying 2–1 (1–1)

Dunaújváros, 50 néző

Vezette: Stumpf Tamás.

DUFK SE: Jójárt – Pinczési, Fejes (Kozma), Fekete, Pintér Cs. – Gertner, Vajda, Hajdú, Csala (Heftner) – Furuglyás, Tóth B. Vezetőedző: Szellák Sándor

Enying: Elek – Kovács L. (Varga N.), Boda, Nyikos, Varga Á. – Paluska K., Csepregi, Vimola, Halász – Keszler, Szalai K. Vezetőedző: Molnár Ferenc

Gól: Fekete (13.), Vajda (47.), ill. Kovács L. (26.)

Jók: Fekete, Vajda, Tóth B., ill. Kovács L.

A hazai csapat játékán érződött az elszántság jó iramban és bátran játszottak, ezzel alaposan meglepték az Enyinget. A 13. percben egy remek támadás végén Fekete Tamás lőtte ki az alsó sarkot 17 méterről, 1-0. Újabb helyzetek adódtak de rendre kimaradtak, és az első vendég szögletből 5 méterről fejes gólt szerzett Kovács László a 26. percben, 1-1. A szünetet követően az első komoly támadásból gólt szerezett a DUFK SE, egy baloldali beadást követően Vajda Roberto lőtt a kapuba 14 méterről, 2-1. A vendégek próbáltak válaszolni de egy – két pontrúgáson kivűl nem tudtak veszélyt kelteni. Az újvárosi fiatalok nagy akarással játszottak, melynek meg is lett az eredménye, megnyerték ezt a számukra roppant fontos mérkőzést, és meghosszabbították I. osztályú tagságukat.

Tudósított: Szellák Sándor

A góllövőlista végeredménye:

1. Kosztolányi Bence (Mór) 22 gól

2. Willerding Zsolt (Kisláng) 21 gól

3. Szalai Pál (Sárosd Kronos Sport), 19 gól

4. Kovács Sándor (Sárosd Kronos Sport) 17 gól

A megyei I. osztálytól jelen állás szerint a Mány csapata búcsúzik, ám ez még korántsem biztos. A bajnokcsapat, a Sárosd Kronos Sport nem kért NB III-as licencet, így a mezőnyben marad, míg a harmadik vonalból kiesett Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő együttese szintén csatlakozhat majd az osztályhoz augusztustól. Rajtuk kívül a megyei II. osztály Északi csoportjának ezüstérmese, a Bakonycsernye rendelkezik megye egyes licenc-el, de az még kérdéses, hogy élni is fognak-e ezzel?