úszás

2021.05.17. 16:48

Nem sikerült a középdöntőbe jutás

A fővárosi vizes Európa-bajnokság hétfői napján az egyetlen fehérvári úszó, Bordás Beatrix is megkezdte szereplését.

Bordás Beatrix jó felkészülés után áll rajtkőre az Európa-bajnokságon

Fotó: Tumbász Hédi / Nemzeti Sport

A budapesti vizes Európa-bajnokság második hetében már az úszókon van a hangsúly. Hétfő délelőtti előfutamokon volt érdekelt a Hullám 91 versenyzője, Bordás Beatrix. A fehérvári úszó 50 méteren két számban indult a kontinensbajnokságon, a hét első napján a gyorsúszók mezőnyében mérettette meg magát. A verseny előtt Bordás előrevetítette, hogy a sprinterek mezőnye rendkívül szoros és népes számú lett az utóbbi időben, a hétfői előfutamokban 3 magyar is érdekelt volt. A fehérvári sportoló a 3. futamban volt érdekelt, ahol harmadikként csapott célba 25.83-as idővel. Bordás eredménye a szoros mezőnyben mindössze a 37. helyre volt elegendő. 50 méter gyorsúszásban a három magyar induló közül egyedül a negyedik előfutamot megnyerő Senánszky Petra jutott a délutáni középdöntőbe, aki olimpiai B szintidőt teljesített.