Értékelhetetlen játék

2021.05.16. 20:52

A második félidőben szétfutotta ellenfelét a Boglár

A női kézilabda K&H Liga 19. fordulójában tabella szomszédok találkoztak a Köfém csarnokban, az Alba Fehérvár KC csapatát kettős cél vezette a Boglári Akadémia-SZISE ellen. Egyrészt vissza akart vágni riválisának az őszi vereségért, másrészt feledtetni akarta a DVSC-vel szemben mutatott kiábrándító teljesítményét. Nem sikerült…

Az Albás Triscsuk Krisztina (piros) 12 gólja is kevés volt az üdvösséghez Fotó: Fehér Gábor / Fejér Megyei Hírlap

Fotó: gaborfeherphoto

- Már nagyon vártuk, hogy újra élőben láthassuk a lányokat, ám azért nem számítottunk arra, hogy ennyire alul fogják múlni önmagukat – mondta egy neve elhallgatását kérő törzsszurkoló, aki dacára a fehérváriak Debrecen elleni pocsék játékának ismét ott ült a lelátón, bízva abban, hogy ezúttal kedvencei a szebbik arcukat mutatják.

Szeptemberben tízgólos vereségbe szaladt bele az Alba a Balaton-partján, az akkori csapatból lényegében mindenki itt volt a Köfém csarnokban is, kivéve a már eltávozott Olha Vascsukot, Tóth Nikolettet, Rózsás Josephine-t, valamint a sérüléssel bajlódó, és a lelátón társainak drukkoló Afentaler Sárát, Besszer Borbálát, és a fiatal, azóta a felnőttekhez felkerült Sulyok Rékát. Kis túlzással élet-halál harcot vívnak a csapatok, a fehérvári lányoknak pedig bizonyítaniuk kellett, hogy többre képesek annál, mint amit szerdán produkáltak.

Nem is kezdtek rosszul az Albások, kivéve azt, hogy az első labdavesztésükből rögtön góllal nyitottak a vendégek. Ettől függetlenül Boldizsár Bianka már a 3. percre fordított, és onnantól lényegében végig vezettek a félidőben, igaz azért több esetben is utolérte őket ellenfelük. Persze ehhez kellettek Tea Pijevic védései, valamint a csapat ekkor még régen látott akarása és lendülete. Más kérdés, hogy ez azért hozott hibákat is, és az akadémista fiatalok ott voltak, akikről eddig tudtuk azt, hogy gyorsak, a lerohanásiak veszélyesek, mindezt kamatoztatni is tudták. Kétgólos hátrányból rendre felálltak, a kiszámíthatatlan irányító Farkas Johanna vezérletével.

Szerencsére a Fehérvárban mindig volt olyan, aki átlendítette az övéit a holtponton. Triscsuk Krisztina legszebb napjaira emlékeztetően célzott messziről pontosan, Boldizsár pedig óriási munkát végzett elől, és hátul egyaránt, amíg el nem fáradt. A szünet után frissebben jött volna ki a Boglár, sőt Faragó Luca a 32. percben hosszú idő után újfent vezetéshez juttatta csapatát. Ekkor még állt az Alba-vára, és fej-fej mellet haladt a két csapat, de a pályán kívül is érződött, hogy idő kérdése lesz az, hogy mikor fordul majd a kocka, mivel egyre jobban erőre kaptak ifjabb Kiss Szilárd tanítványai. Az igazi fordulópont a 40. perc után következett be, ekkor jött be Kajdon Blanka, Mérai Maja, valamint Mlinkó Zsófia. Velük szemben nem volt ellenszer, szétfutották a fehérváriakat, és a 48. percben Koronczai Petra már négyre növelte a vendég előnyt (23-27). Innentől már nem nagyon volt megállás, bár Triscsuk és Utasi Linda még közelebb hozta csapatát, de két gólnál beljebb nem jutottak. Az Alba megint egy elkerülhető vereséggel járó mérkőzést játszott, méghozzá úgy, hogy a pihenő után meglett volna az esélye arra, hogyha nehezen is, de behúzza a meccset…

- Egyértelműen magabiztos győzelmet aratott ellenfelünk. Szégyellem magamat a csapatom nevében is, erre a teljesítményre ismét nincs mentség. Felkészültünk, tudtuk mit fog játszani a NEKA, de mégis, amelyek az ő erősségeik voltak, azokra nem volt nekünk válaszunk. Az első félidőben védekezésben kaptunk tizenhat gólt, a második félidőben kettővel többet, megállító faultok nélkül nem lehet játszani, a kapus teljesítményünk is messze elmaradt a várakozástól, a támadójátékban pedig a második félidőben olyan hibákat vétettünk, amelyre nincsen magyarázat – fogalmazott a mérkőzést követően Józsa Krisztián vezetőedző.

Jegyzőkönyv:

Alba Fehérvár KC- Boglári Akadémia-SZISE 31-34 (17-16)

Székesfehérvár, 400 néző

Vezette: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás

Alba Fehérvár KC: Pijevic – Töpfner 6, Rózsás, Boldizsár 2, Triscsuk 12 (5), Bardi 3, Szarka A. 2. Csere: Dányi (Kapus), Temes 2, Varga E., Gerhát K. 1, Háfra L. 1, Utasi 2. Edző: Józsa Krisztián

Boglári Akadémia-SZISE: Gercsó N. – Kukucska 3, Faragó L. 3, Woth 1, Juhász Gréta 1, Koronczai 8 (4), Takó 1. Csere: Magera, Szabó Luca (Kapusok), Farkas J. 4, Bánhidi, Vámos M. 2, Kajdon 4, Mlinkó 3, Mérai 4, Kocsis B. Edző: Ifj. Kiss Szilárd

Kiállítások: 4, ill. 2 perc

Hétméteresek: 5/5 illetve 5/4