Kézilabda

2021.02.27. 20:57

Két gól döntött a Cunder-Alba-Máv-Előre derbin

Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság 14. fordulójában az albások alaposan megizzadtak a győzelemért szombat este.

Krebsz András

Cunder TU Kézisuli–Alba-Máv-Előre SC 24-26 (13-17).

VOK, zárt kapuk mögött, vezette: Bóna, Földesi.

Cunder Bokréta – Kónya 1, IFJ. DOLEZSÁL K. 4, Hamvasi 1, CSÓKA 8 (3), Ruprecht 2, Hegedüs 1. Csere: Dravecz (kapus), Bakos 2, Kovács G., Bencze 2, Varga M. 1, Kovácspál 2, Karniczki. Edző: Dolezsál Károly.

Alba-Máv CZÉRNA – Králl 4, Szám, KANYÓ BALÁZS 4 (1), Kanyó Bence 3, BÁRDOS 8, Rohonyi 1. Csere: Hátas (kapus), Szalczinger, Harsányi 1, GIDAY 5, Salamon D. Edző: Grőber Mátyás.

Eredmény alakulása: 6. perc: 3-3, 11. p.: 7-6, 17. p.: 9-10, 22. p.: 11-14, 24. p.: 12-16, 33. p.: 15-17, 38. p.: 18-19, 48. p.: 19-22, 53. p.: 20-24, 56. p.: 21-26.

Kiállítások: 12, ill. 8 perc

Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1

A 19. perc elejéig fej-fej mellett haladó fehérvári csapatok mérkőzésén Bárdos és a csereként pályára lépő ex-cunderes Giday átlövéseinek, valamint Czérna remek védéseinek köszönhetően az Alba megnyugtató előnnyel vonulhatott a szünetre.

A fordulást követően Csóka szemfüles találataival egy gólra zárkóztak a cunderesek, ám egyenlíteniük nem sikerült, ezt követően pedig mindkét gárda csak nagy nehézségek árán talált az ellenfél hálójába. A hajrára ötgólos fórral forduló albások a végjátékban háromszor is kapituláltak, ám a mérkőzésen tizenhat hárításig jutó Czérna helyére beszálló Hátas fontos mentése után végleg eldőlt a bajnoki pontok sorsa.

Az összecsapás utolsó másodperceiben sportpályára nem illő jelenet borzolta a kedélyeket: a Cunder kapujára törő Harsányit valósággal letaglózó Bakos kék, míg az ítéletet kritizáló Bencze azonnal piros lapot kapott.