A pontosabban célzó vasi kosarasok legyűrték a fehérváriakat

2019.11.16. 20:04

Veszített az Alba a határszélen

Rangadót vívtak a nyugati határszélen, az Egis együttese szinte végig vezetve, 94-80-as győzelmet aratott.

Az Alba spanyol vezetőedzője, Jesus Ramirez az időkéréseknél próbálta felrázni tanítványait a körmendi, bajnoki mérkőzésen Fotó: Horog László / Fejér Megyei Hírlap

A kezdés előtt negyedórával meglehetősen szellősen ültek a drukkerek a körmendi csarnokban, lassan szállingóztak a kosaras hívek a létesítménybe. Dübörgő zenére melegítettek az együttesek, a hazaiak vereség, a vendégek győzelem után várták a randevút. A fehérváriak egy hete könnyedén győzték le a jászberényieket, a vasiak viszont Kecskeméten kaptak ki egylabdás mérkőzésen. A hét közben a FIBA Europe Cup sorozaton is elszenvedték első vereségüket a dán Bakken Bears ellen, tehát a korábbi remeklés után nem a legjobb előjelekkel várták a szombati rangadót. A bemutatásnál a fehérváriak közül a legnagyobb tapsot Csorvási Milán kapta, aki három, sikeres körmendi év után hagyta el a nyugatiakat és szerződött vissza korábbi állomáshelyére, Fehérvárra. A Falcóval roppant sikeres, másfél hónapja immár a fehérváriaknál pattogtató Darrin Govensnek fütty jutott. A hazaiak érkeztek a parkettre, a 14-es mezben pályára szólított Justin Edwardst a fehérvári hívek éltették, nem véletlenül, lévén a 2017-es, albás bajnokcsapat egyik vezére volt. Aztán megtelt a csarnok, a kezdés előtt a 600. bajnoki meccsére készülő helyi legendát, Ferencz Csabát köszöntötték, a labdát pedig a Tokióra érmes reményekkel készülő szombathelyi kalapácsvető, Németh Zsolt tanítványa, Halász Bence dobta fel.

Turner hármasával indult a meccs, erre Guyton azonnal válaszolt a sarokból, a folytatásban jobbára a vendégek vezettek, a házigazdák gyorsan egalizáltak. Aztán Durázi révén már a vasiak vezettek (10-9), Taylor zsákolása nyomán Ramirez kettős cserét hajtott végre, McDuffie és Lukács érkezett a parkettre, a kék-fehérek trénere a folytatásban is gyakran cserélt. Turner közeli kosara nyomán, 17-10-es hazai vezetésnél Jesus Ramirez időt kért, Csorvási pontjaival araszolt előre a vendég. Ferencz betalált kintről, a határszéliek gyorsabb kosárlabdát játszottak, közel tíz pontra hízott az előnyük, nem találták a ritmust a látogatók. Varnado látványosan szerelte Csorvásit, Turner és Kastrati szorgalmasan gyűjtögette a pontokat (30-15), közelítettek a Fejér megyeiek, az első negyed után 30-19 állt a táblán. Durázi volt eredményes, aztán Kastrati és Taylor, aztán Molnár beköszönt a túlsó palánknál. Újabb hazai pontok, Taylor büntetői és Ferencz triplája után Ramirez időt kért, 41-21. Nem tudott közelebb lopózni a Fehérvár, aztán Ljubicic révén kicsit sikerült, Keller Iván és Guyton is hintett egy triplát, a hazai tréner, Matthias Zollner időt kért, 45-31. Mindkét oldalon estek pontok, félidőben 51-36 virított az eredményjelzőn.

Fotó: Horog László / Fejér Megyei Hírlapsport

Govens betalált középtávolról, aztán távolról, Kastrati sem rontott a sarokból, újabb fehérvári kosarak nyomán tízen belülre jött az Alba (55-46), azonban két védekezési hiba nyomán ismét távolodott az Egis. Potyogtak a kosarak, aztán hibák is előfordultak, Ljubicic tüzelt párszor vaktában, McDuffie pontjai után Zollner időt kért. Araszolt előre az Alba, aztán hazai pontok következtek, három negyed után 71-59-re vezettek a körmendiek. Nem tudott faragni hátrányából a vendég, mi több, hazai kosarak következtek, a fehérváriak legjobbja, Govens faragott a hátrányból, a vége előtt öt perccel 81-68-ra vezettek a vasiak, Ramirez időt kért. A házigazdák őrizték a tíz pont körül különbséget, Varnado kipontozódott, a kevesebbet hibázó Körmend 94-80-ra nyert.

Egis Körmend–Alba Fehérvár 94-80 (30-19, 21-18, 20-22, 23-21)

NB I-es bajnokság, 8. forduló, Körmend, Városi Sportcsarnok, 1900 néző, vezette: Kapitány G., dr. Mészáros B., Farkas G. (dr. Gincsai J.)

Körmend: Turner 22/3, Edwards 3, Takács -, Durázi 13/3, Taylor 17. Csere: Németh 4, Varnado 12/6, Kastrati 13/3, Filipovic -, Ferencz 10/6, Oroszi -. Vezetőedző: Matthias Zollner

Alba: Ljubicic 18/3, Govens 17/9, Guyton 13/9, Cupkovic 7, Molnár 4. Csere: McDuffie 13, Takács Martin -, Csorvási 3, Keller 3/3, Lukács 2. Vezetőedző: Jesus Ramirez