Átvándorol tavaszra az ötpontos előny

2019.11.11. 18:37

A Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő csapata őrzi fórját a Mór gárdája előtt, így elsőként telelhet majd

A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 13., utolsó őszi fordulójában végérvényesen eldőlt, hogy a Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő együttese telel az élen, miután a Sárbogárd elleni idegenbeli rangadót is megnyerte. Az Ercsi Kinizsi továbbra is gödörben van, míg a Tordas lendületben maradt.

Cziklin Roland és Balogh Ádám (Gárdony, kék) együttes erővel szerelik a bogárdiak támadóját Fotó: Nagy Norbert

Fotó: NAGY NORBERT

Sárbogárd–Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 1-2 (0-1)

Sárbogárd, 100 néző

Vezette: Stumpf Tamás

Sárbogárd: Matócza – Laták, Kindl, Paget, Buzás (Gyuricza) – Kókány, Luczek (Gulyás-Kovács), Majláth, Gráczer G. (Németh K.) – Rodenbücher T. (Gráczer Bálint), Gráczer Bence. Szakmai igazgató: Pajor László

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Erdélyi – Balogh Á. (Endrefalvi), Ujvári, Kónya, Cziklin – Radács (Pump), Tóth T. (Balassa), Koronczi, Mód – Rodenbücher I., Ribarics (Parádi). Vezetőedző: Balogh Zsolt

Gól: Gyuricza (90.), ill. Koronczi (25.), Balogh Á. (79.)

Jók: Kindl, Kókány, Paget, ill. Erdélyi, Balogh Á., Rodenbücher I.

Az első félidőben mindkét csapat nagy iramot diktált, felváltva kerültek a kapuk veszélybe. A 25. percben a felezővonalnál szabadrúgást végezhetett el a Gárdony, a kapu elé ívelt labdát Matócza Dániel nem tudta megszerezni, és a kipattanót Koronczi Bence közelről emelte a hálóba, 0-1. A szünet után nagyobb sebességre kapcsolt a sárbogárdi legénység, több esetben kapujához szorította ellenfelét. Az egyenlítés helyett jött az újabb gárdonyi találat, a 79. percben a fellazult védelem mellett Mód Ádám a jobb oldalon megkapott labdát középre passzolta, és Balogh Ádám 17 méterről egy igazítás után a jobb alsó sarokba lőtte, 0-2. Mindent egy lapra feltéve támadott a Bogárd, de a 90. percben elért találat a szépítésre volt elég. Kókány Péter bal oldalról kapu elé ívelt labdáját a védők gyűrűjében Gyuricza Kornél lőtte a hálóba, 1-2. A második játékrészben a hazaiak fölényben voltak, de a szervezetten és jól záró gárdonyi védelem magabiztosan állt a lábán. Erdélyi Ádám pedig több esetben remekül hárította lövéseiket. Változatos, jó iramú mérkőzésen nem érdemelt vereséget a Sárbogárd.

Tudósított: Szántó Gáspár

Sárosd Kronos Sport–Bodajk 1-1 (0-0)

Sárosd, 100 néző

Vezette: Jónás Péter

Sárosd Kronos Sport: Rauf T. – Susa, Hallósi, Truszek, Vida T. – Kű (Tóth D.), Kargl (Balogh B.), Kosaras, Dobsa – Kovács S., Szabó N. Megb. edző: Arany Tibor

Bodajk: Nagy M. – Tetzl, Orosz (Kovács T.), Bregócs, Kovács J. (Gergő) – Gulyás, Molnár T. (Nagy F.), Kővári B., Dreska – Klein (Fülöp), Füri. V.edző: Takács Viktor

Gól: Kovács S. (90.), ill. Kővári B. (69.)

Jók: Dobsa, Kosaras, Kovács S., ill. az egész csapat

A kezdeti tapogatódzás után a Bodajk enyhe mezőnyfölényt harcolt ki, formás támadásokat vezettek a hazai kapura, de ezeket a sárosdi védelem sorra visszaverte. Az első félidő utolsó negyedórájára a hazai csapat kijött a szorításból, és egy-két kósza támadással veszélyeztetett, de Nagy Márk mindent hárított. A második félidő elején kis híján vezetést szereztek a vendégek, de Klein Márk közeli lövését Rauf Tivadar védte. A 67. percben a bal oldalon Truszek Gábor indította Kovács Sándort, aki két védőt kicselezve középre ívelte a labdát, ahol érkezett Tóth Dárius, de ígéretes helyzetben a kapu mellé fejelt. A 69. percben egy vendégszöglet után a kapu előtti kavarodásban a lecsorgó labdára Kővári Balázs eszmélt a leghamarabb, és a tehetetlen Rauf mellett a kapu jobb oldalába kotorta, 0-1. A Sárosd ezután mindent egy lapra feltéve támadott, minden mindegy alapon, de erőfeszítéseiket a szimpatikusan játszó Bodajk hatástalanította. Már mindenki elkönyvelte, hogy vereség lesz a vége, amikor a 90. percben Kovács S. cselezte be magát a 16-oson belülre, majd lövése egy védőn megpattanva a kapu bal oldalába vágódott, 1-1. Igaz­ságos döntetlen született.

Tudósított: Dérfi Zoltán

Főnix-Baracska–Enying 4-0 (3-0)

Székesfehérvár, 100 néző

Vezette: Wittner József

Főnix-Baracska: Barsch – Ambrus, Eckl (Tölgyesi), Imrik (Hanzli), Knausz – Erdei M., Kertész, Peringer, Fodor Máté (Willerding Zs.) – Bognár I. (Szaniszló), Tanárki (Jámbor O.). Vezetőedző: Pavlik József

Enying: Benedeczky – Kovács L., Kalló, Bogár (Varga Á.), Nagy L. (Dani) – Szalai K., Paluska K. (Kiss Gy.), Halász, Kajtár (Szőke) – Nyikos (Vas), Keszler. Vezetőedző: Molnár Ferenc

Gól: Fodor Máté (25., 40.), Peringer (37.), Erdei M. (88.)

Jók: Ambrus, Peringer, Fodor Máté, ill. Benedeczky

Nagy tempóban kezdte a mérkőzést a hazai csapat, és már a 12. percig eldönthette volna a mérkőzést, Bognár Imre, Kertész Attila és Erdei Milán is lőhetett volna gólt, a helyzeteik azonban kimaradtak. Kijött a szorításból az Enying, és egy felső kapufáról lepattanó labda is figyelmeztette a hazaiakat, hogy jobb helyzetkihasználásra lesz szükségük. A 25. percben Fodor Máté kotort a hálóba egy jobbról érkező labdát, majd a 37. percben Peringer Marcell szerzett labdát az ellenfél térfelén, és higgadtan helyezett a kapuba, 2-0. A 40. percben Fodor Máté vezette keresztbe a labdát, majd 23 méterről ballal nagy gólt ragasztott a kapu bal oldalába, 3-0. A 88. percben Erdei M. kapott remek labdát Tölgyesi Pétertől, és 12 méterről a kapu jobb oldalába passzolta a labdát, 4-0. A Főnix megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

Tudósított: Pavlik József

Lajoskomárom–Martonvásár 4-3 (3-2)

Lajoskomárom, 120 néző

V.: Schweighardt Róbert

Lajoskomárom: Kajári – Berta, Hanák, Vass, Kövecses – Orbán A., Fodor Márton (Sonkoly), Gergye, Vései – Szakáts, Czéhmeiszter. Vezetőedző: Megyeri János

Martonvásár: Benkő – Király J., Szeidl, Erdei P., Süle (Somogyi D.) – Hernádi (Németh S.), Kádár, Seregy, Cservenka – Patkós K., Szilágyi R. Vezetőedző: Patkós Csaba

Gól: Berta (77., 90.), Gergye (7.), Orbán A. (12.), ill. Kádár (6., 65.), Erdei P. (18.)

Kiállítva: Szilágyi R. (90.)

Jók: Berta, Czéhmeiszter, Gergye, ill. Király J., Kádár

A 6. percben a csúszós talajon Kádár József 22 méteres lövése az egyik védőn irányt változtatva az ellenkező sarokba vágódott, 0-1. A 7. percben Szakáts Péter jobb oldali beadását Gergye Krisztián 12 méterről mintaszerűen helyezte a bal alsó sarokba, 1-1. A mérkőzés legszebb jelenetét a 12. percben láthatták a nézők, Berta László balról középre adott labdáját Orbán Alex ballal átvette, és jobbal kapásból a felső léc segítségével lőtte a léc alá, 2-1. A 18. percben Süle Barna jobbról pontosan játszotta meg Erdei Pétert, aki 10 méterről laposan vette be Kajári Gergely kapuját, 2-2. A 65. percben Kádár 13 méterről helyezett a jobb alsóba, 2-3. A 77. percben Orbán A. jobb oldali szabadrúgása kipattant Benkő Márkról, és a szemfüles Berta közelről betalált, 3-3. A 90. percben Sonkoly Szilárd jó ütemű indításával Berta lépett ki, 14 méteres lövése egy martoni védőről felperdülve jutott a hálóba, 4-3.

Tudósított: Mosberger Mátyás

A móri Bognár Bence (labdával) győztes gólt szerzett Fotó: Nagy N.

Kisláng-Telmex–Flavus Velence 0-2 (0-1)

Kisláng, 100 néző

Vezette: Winklár Péter

Kisláng-Telmex: Ányos – Kassai J. (Kassai D.), Árki, Dudar E. (Palkovics), Simon I. – Juhász J. (Kassai Cs.), Komlós, Vigházi, Erdei B. – Balogh Z., Horváth Z. Vezetőedző: Rehák Viktor

Flavus Velence: Sebestyén – Hushegyi, Totsche, Sebők, Boda – Szalai P., Zsigmond B., Kovács D., Oláh – Szilágyi N. (Bernáth), Klauz (Buzora). Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Gól: Totsche (14.), Sebők (59.)

Jók: Simon I., Erdei B., ill. Hushegyi, Szilágyi N.

Az első negyedórában Sebestyén Istvánnak minden tudására szüksége volt, hogy megőrizze kapuját a hazai találatoktól. A 14. percben az első lehetőségüket gólra váltották a vendégek, miután a hazai védelem és Ányos Pál rosszul reagálta le a velenceiek beadását, ezt Totsche Gergő értékesítette, 0-1. A második játékrész is hazai helyzetekkel telt, ám mégsem kislángi, hanem újabb velencei találat született. Az 59. percben jobb oldali beadást követően Ányos Komlós Róbert fejéről ütötte le a labdát, mely Sebők Attilához pattant, aki nem hibázott, 0-2.

Tudósított: Juhász Fanni

Ercsi Kinizsi–Tordas FÉSZ Zrt. 2-3 (1-1)

Ercsi, 50 néző

Vezette: Kerkuska Miklós

Ercsi Kinizsi: Hodula K. – Tóth K., Hoffmann, Hamar, Gróf (Bálint Á.) – Kondreska, Bognár B., Horváth B., Holentoner – Márki (Zsigmond L.), Szalánczi. Vezetőedző: Lieber Károly

Tordas FÉSZ Zrt.: Cseresnyés – Csányi, Szabó B., Hermann, Kanyó – Kerényi (Berki), Horváth B., Fridrich, Tóth R. – Versits (Adorján), Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Gól: Kondreska (19.), Hoffmann (55.), ill. Horváth B. (36.), Fridrich (51.), Csányi (74.)

Jók: Hollentoner, Hamar, ill. Adorján, Hermann, Csányi, Fridrich

Két ellentétes utat bejáró csapat küzdelmét láthatta az a 25-30 néző, akik a hozzátartozókon kívül kilátogattak a mérkőzésre. A Kinizsi nem tudta megállítani ellenfelét, mert a jelenlegi keretben nincs meg a képesség és a rutin. Rendkívül pontatlan, egyéni hibákkal tarkított mérkőzésen a döntetlen igazságosabb lett volna, de a szokásos három kapott hazai gól és a valamivel pontosabb ellenfél ezt meghiú-­sította. A Kinizsi ennyi gólt egy teljes bajnoki évadban szokott kapni, bár akkor még volt minőség és motiváció a játékosokban.

Tudósított: Flórián Gábor

Ikarus-Maroshegy–Mór 0-1 (0-1)

Székesfehérvár, 65 néző

Vezette: Szücs László

Ikarus-Maroshegy: Gável – Szabó P., Varga F., Horváth Zs., Jámbor Cs. – Makai (Boros M.), Dopuda, Andróczi, Victor (Kovács L.) – Farkas G., Zsöllei (Szontagh). Edző: Borsányi István, Gelencsér Tibor

Mór: Kiss M. – Kaszás, Végvári, Kosztolányi (Klémán M.), Lattenstein – Büki (Osgyán), Ferencz, Bognár B. (Petruska), Tar B. – Varga B., Grecsó (Cseh). Vezetőedző: Petres Tamás

Gól: Bognár B. (18.)

Jók: Varga F., Jámbor Cs., Andróczi, ill. Kiss M., Bognár B,, Lattenstein

A 18. percben egy lecsorgó labda Bognár Bence elé került, aki egy remek cselnek köszönhetően tudott betörni a 16-oson belülre, és talált a hosszú alsó sarokba, 0-1. A 35. percben Andróczi Krisztofer megpattanó lövését hárította bravúrral Kiss Máté. Az első félidőben végig mezőnyfölényben futballozott a vendégcsapat, azonban komoly helyzetek nélkül. A második félidő is hasonló mederben kezdődött. Egészen a véghajráig, ugyanis a 88. percben Dopuda Igor lövése csattant a kapufán. A 90. percben egy szöglet utáni kavarodást követően adódott újabb egyenlítés lehetőség a hazaiak előtt, de a móriaknak végül sikerült tisztázniuk.

Tudósított: Mezővári Balázs