díjugratás

2019.10.15. 22:12

Bronzérmes Fejér megye

A Némethy Bertalan díjugrató regionális döntőn hét megye lovasai indultak Balatonvilágoson, a Pulai Lovasparkban. A kétnapos viadalra rekordnevezés érkezett: a régiós megmérettetésen 18 négyfős csapat versenyzett.

V. Varga József

Egyéniben a felnőtt lovasok regionális döntőjét a baracskai Krucsó Szabolcs nyerte Fotó: PM

Egyéniben a felnőtt lovasok regionális döntőjét Krucsó Szabolcs (Lady Winner, Krucsó LK, Baracska) nyerte, 4. helyen végzett Reischl Márton (Latino, Vajtai Elit LCSE), 5. helyen Füri Milán (Eclipse, Baracska) – tájékoztatta lapunkat Kunos Attila, a Fejér Megyei Lovassport Szövetség díjugrató szakágának elnöke, versenybíró. További eredmények megyei versenyzőink szempontjából, amatőr lovas: 2. Blaskó Nikolett (Lay Your Love, Baracska), 5. Fullér Katalin (Lavina, Sumi Equi-Sport, Enying), 6. Holota Beatrix (Big Balou, Mezőfalvi LE). Kezdő lovas: 2. Domonkos Léna (Alvin, King’s Gold LSE, Dinnyés).

Csapatban a dobogó legmagasabb fokára Győr-Moson-Sopron megye négyese állhatott fel, harmadik helyezést szerzett a Reischl Márton (Latino), Ádám Eszter (Etrona), Kovács Emese (Csapodár, mindhárman Vajta) és Zámbó Csilla Melinda (Madeira, Dinnyés) összeállítású Fejér megyei alakulat.

Fejér megyei versenyzőink dobogós eredményei, első nap, 70-75 cm nyitott: 1. Ádám Eszter (Fighting’s Boy, Vajta), 3. Apró József (Leander, Sáripusztai LS). Rajtengedély vizsga: 1. Novoth Kitti (Flash­dance, Mezőfalva). 100 cm kezdő lovas, regionális elődöntő: 3. Domonkos Léna (Alvin, Dinnyés). 130 cm felnőtt regionális elődöntő + csapat: 1. Reischl Márton (Latino, Vajta), 2. Krucsó Szabolcs (Lady Winner, Baracska).

Második nap, 70-75 cm REV (rajtengedély vizsga) felkészítő: 2. Novoth Kitti (Flash­dance, Mezőfalva). 105 cm kezdő lovas, regionális döntő: 2. Domonkos Léna (Alvin, Dinnyés). 115 cm amatőr regionális döntő: 2. Blaskó Nikolett (Lay Your Love, Baracska). 115 cm nyitott, I. osztályú: 2. Krucsó Szabolcs (Hunter Dadero, Baracska). 135 cm felnőtt regionális döntő: 1. Krucsó Szabolcs (Lady Winner, Baracska). 125 cm nyitott: 1. Krucsó Szabolcs (Flying Rose, Baracska), 2. Buza Patrik Zoltán (Gina van Lange Weeren, Baracska).