Továbbra is lejtmenetben az Ika

2019.09.09. 18:43

A Gárdony együttese Tóth Tibor mesternégyesével darálta be a gyengélkedő Főnixet

A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 4. fordulójában fekete napjuk volt a hazai csapatoknak, öt vendég­győzelem mellett mindössze két döntetlent tudtak kicsikarni. A Gárdony és a Mór pedig továbbra is pontveszteség nélkül áll a tabellán.

Cziklin Roland (sárga, Gárdony) és társai lendületes játékkal múlták felül a Főnix csapatát Fotó: KRI

Sárosd Kronos Sport–Sárbogárd 2-2 (2-0)

Sárosd, 300 néző

Vezette: Rózsa József

Sárosd Kronos Sport: Rigó – Susa, Handl, Vida T., Kargl (Balogh B.) – Rottmann, Meszlényi, Kosaras, Szekeres – Kovács S., Szabó N. Megbízott edző: Arany Tibor

Sárbogárd: Matócza – Laták (Demeter), Kindl, Horváth Zs. (Buzás), Gulyás-Kovács – Rodenbücher T., Bezerédi, Majláth, Gráczer G. – Paget, Gráczer B. (Gyuricza). Szakmai igazgató: Pajor László

Gól: Kindl (30., öngól), Szekeres (39.), ill. Majláth (52.), Bezerédi (80.)

Jók: Rigó (a mezőny legjobbja), az egész csapat, ill. Rodenbücher T.

Ahogy teltek a percek, a vendégek szép lassan átvették a játék irányítását, fölényüket Bezerédi Ádám jelezte, aki előbb a 22. percben egy sistergős kapufát rúgott, majd egy perc múlva Gulyás-Kovács Géza beadására érkezett remek ütemben, de közeli fejesét Rigó Ádám bravúrral kiütötte. A 30. percben Kindl Zalán csúsztatta a labdát a kifutó Matócza Dániel felett a saját kapujába, öngól, 1-0. Majd a 39. percben egy jobb oldali akció után Kovács Sándor kapott remek labdát, aki egyből kapura lőtt, ezt Matócza kiütötte, de érkezett Szekeres Marcell és a kipattanót a kapuba vágta, 2-0. A 44. percben Horváth Zsombor lépett ki a hazai védők közül, de közeli lövését Rigó nagy bravúrral szögletre ütötte. Az 52. percben egy ajándék 11-esnek köszönhetően szépített a Sárbogárd, Gráczer Gergő esett el a 16-oson belül Susa Krisztián mellett. Rózsa József játékvezető meglepetésre 11-est ítélt, amit Majláth Henrik magabiztosan értékesített, 2-1. A 80. percben Bezerédi fordult le a védőjéről, lövése egy hazai játékoson megpattant, és a tehetetlen Rigó mellett a kapu közepébe vágódott, 2-2. A látottak alapján nem a hazai csapaton múlott a győzelem megszerzése…

Tudósított: Dérfi Zoltán

Enying–Ercsi Kinizsi 2-5 (1-4)

Enying, 100 néző

V.: Schweighardt Róbert

Enying: Lang – Kovács L. (Spergli, Nagy L.), Kalló, Bogár (Paluska), Szalai K. – Megyeri, Halász, Kajtár, Nyikos (Nagy D.) – Varga Á. (Kiss Gy.), Keszler. Vezetőedző: Molnár Ferenc

Ercsi Kinizsi: Schön – Tóth K., Hoffmann, Hamar (Dankó), Gróf – Kondreska (Jerzsabek), Holentoner (Bálint), Márki (Bognár B.), Szalánczi – Zsigmond L., Kővári L. Vezetőedző: Lieber Károly

Gólszerzők: Nyikos (36.), Halász (83.), ill. Kondreska (5., 45.), Hoffmann (32., 80.), Márki (27.)

Jók: senki, ill. Hoffmann, Márki, Kővári L., Holentoner

Az 5. percben egy szabadrúgásból beívelt labdát fejeltek vissza a hosszú oldalra a vendégek, ahol Kondreska Roland szabadon tartózkodott, így könnyen juttatta azt a halóba, 0-1. A 27. percben két enyingi belső védő egymásra várt, s labdájukra végül Márki Dénes csapott le, aki szépen gurított a hosszú sarokba, 0-2. Öt perccel később Halász Gergő büntetőt érően rúgta meg ellenfelét a 16-oson belül, a 11-est Hoffmann Roland higgadtan értékesítette, 0-3. A 36. percben Megyeri Géza és Nyikos Martin nagyszerű összjátékából utóbbi került helyzetbe, és nem hibázott, 1-3. A 45. minutumban Kondreska egy tökéletes indítást kapott területbe, és kilőtte a hosszú sarkot, 1-4. A hajrához közeledve egy visszahúzás miatt újabb büntetőhöz jutottak a vendégek, melyet Hoffmann ugyanoda lőtt, mint korábban, 1-5. A 82. percben egy oldalról berúgott labdát Schön Dániel kapus kiöklözött a 16-oson kívülre, melyet Halász nagyszerű mozdulattal ívelt mindenki felett a kapuba, 2-5. Szimpatikus, magabiztos játékkal kerekedett felül az Ercsi, a hazaiaknál hiányzott az elképzelés és az akarat.

Tudósított: Mohai Norbert

Szikrázó pillanatoktól sem volt mentes a martonvásári mérkőzés, ahol osztoztak a pontokon Fotó: Kricskovics Antal

Lajoskomárom–Flavus Velence 0-2 (0-0)

Lajoskomárom, 150 néző

Vezette: Magyar János

Lajoskomárom: Kajári – Szakáts, Hanák, Vass (Imre), Kövecses – Orbán A. (Reizinger), Fodor Márton, Gergye, Czéhmeiszter – Falvai, Vései. Vezetőedző: Megyeri János

Flavus Velence: Boldog – Totsche (Balázsovics), Sebők, Boda, Szalai P. (Csikesz Z.) – Bartha, Katona (Kristóf), Zsigmond B., Kovács D. – Klauz (Hushegyi), Szilágyi N. (Oláh). Vezetőedző: Oláh Attila

Gól: Katona (53.), Zsigmond B. (87.)

Jók: Vései, Falvai, Kövecses, ill. Boda, Sebők, Zsigmond B.

A 20. percben Fodor Márton 25 méteres szabadrúgását üggyel-bajjal hárította Boldog Zoltán. Az 53. percben némileg váratlanul, egy bal oldali szögletet követően, Katona Lajos 3 lépésről fejjel talált be, 0-1. Ezután mindkét oldalon adódtak lehetőségek, a 70. percben egy hazai szögletet követően Boldog kapus a gólvonal mögött tudta csak megfogni Falvai Dániel fejesét, az asszisztens azonban elfelejtett jelezni… A 86. percben Kövecses Imre indításával Fodor M. előtt adódott óriási lehetőség, de 10 méteres lövése elkerülte a jobb sarkot. A ​87. percben Zsigmond Bence cselezett a bal oldalon, és a jobb alsóba visszahúzott 12 méteres lövése a hálóban kötött ki, 0-2.

Tudósított: Mosberger Mátyás

Főnix FC-Baracska–Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 2-4 (0-3)

Baracska, 100 néző

Vezette: Kupi Zoltán

Főnix FC-Baracska:

Barsch – Eckl, Imrik (Szaniszló), Fodor Máté (Da Silva), Kertész (Hanzli) – Szaller (Knausz), Csiba, Ambrus, Tanárki – Peringer (Willerding Zs.), Bognár I. Vezetőedző: Pavlik József

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Erdélyi – Balogh Á., Endrefalvi, Mód, Kónya K. – Cziklin (Balogh P.), Koronczi, Ujvári (Balassa), Rodenbücher I. – Ribarics (Radács), Tóth T. Vezetőedző: Balogh Zsolt

Gól: Willerding Zs. (52.), Tanárki (66.), ill. Tóth T. (5., 26., 44., 65.)

Jók: Tanárki, ill. Tóth T. (a mezőny legjobbja), Erdélyi, Balogh Á., Koronczi.

Agilisen kezdett a Főnix, lerohanta ellenfelét, egy labdaszerzés után Csiba Zoltán lövését hárította Erdélyi Ádám. A lelkesedés cirka öt percig tartott, amikor egy vendégbedobást követően a hazai hálóba került a labda, ezzel lehűtve, de inkább leforrázva a hazai csapatot, 0-1. Mindkét oldalon adódtak helyzetek, de gólt csak a Gárdony ért el. Bognár Imre a felfutó játékvezetőnek passzolt egy labdaszerzést követően, a vendégek köszönték szépen és a kapuig gyalogoltak vele, 0-2. Majd ismét eladtak egy labdát a vendéglátók, és már hárommal vezetett a Gárdony. A második félidőben megpróbálta a lehetetlent a Főnix, de ebben az évben annak ellenére, hogy Tanárki Mihály és Willerding Zsolt is fejelt gólt, úgy tűnik, a helyzeteivel nem tud mit kezdeni. Lehet átkozni a futballszerencsét, de ami a másik oldalon lazán és könnyen megy, az náluk még szenvedve sem… A Gárdony megérdemelten nyert, mert kihasználta lehetőségeit, a Főnixnél pedig a gólvonalról is kifelé pattant a labda. Mindenesetre elgondolkodtató, hogy az NB-s osztályba vágyódó hazai játékosok nem tudnak mérkőzéseket nyerni még a megyei I-ben sem.

Tudósított: Pavlik József

Cziklin Roland (sárga, Gárdony) és társai lendületes játékkal múlták
felül a Főnix csapatát Fotó: KRI

Tordas FÉSZ Zrt.–Mór 0-3 (0-1)

Tordas, 150 néző

Vezette: Winklár Péter

Tordas FÉSZ Zrt.: Cseresnyés – Csányi, Kerényi, Szabó T., Hermann – Kanyó R. (Farkas Zs., Teszár), Horváth B., Szabó B., Adorján – Tóth R., Szücs Á. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Mór: Kiss M. – Kaszás, Kosztolányi, Lattenstein, Ferencz – Kovács K., Tar, Pataki (Végvári), Varga B. (Erni) – Petruska (Cseh), Grecsó. Vezetőedző: Petres Tamás

Gól: Petruska (38.), Kosztolányi (58.), Erni (69.)

Jók: senki, ill. Kaszás, Erni, Petruska

Ikarus-Maroshegy–Kisláng-Telmex 1-2 (0-1)

Székesfehérvár, 150 néző

Vezette: Szücs László

Ikarus-Maroshegy: Gável – Szabó P., Békefi (Zsöllei), Varga F., Jámbor – Dopuda, Kovács L. (Hart), Andróczi, Victor – Léki (Bíró), Farkas G. Edző: Borsányi István, Gelencsér Tibor

Kisláng-Telmex: Ányos – Kassai J., Gergely, Árki, Dudar E. – Simon I., Juhász J., Komlós, Balogh Z. (Horváth Z.) – Kovács T. (Palkovics), Kassai Cs. (Erdei). Vezetőedző: Rehák Viktor

Gól: Andróczi (54.), ill. Komlós (23.), Balogh Z. (52.)

Jók: senki ill. Balogh Z., Simon I., Kovács T.

A pontszerzés reményében vágott neki a hazai alakulat a mérkőzésnek. Ennek megfelelően az első negyedórában több helyzetet kihagytak. Ahogy ez lenni szokott, ezek megbosszulták magukat, és a 23. percben egy bal oldalról érkező beadást követően Komlós Róbert jó ütemben emelkedett a legmagasabbra, és fejelt a hálóba, 0-1. Az 52. percben szabadrúgáshoz jutott a Kisláng, Balogh Zoltán 18 méterről csavart a hosszú felső sarokba, 0-2. Az Ikarus-Maroshegy csak szépítésig jutott, az 54. percben Andróczi Krisztofer ugrott ki, és a kapus mellett gurított a hálóba, 1-2.

Tudósított: Mezővári Balázs

Martonvásár–Bodajk 1-1 (1-0)

Martonvásár, 120 néző

Vezette: Czagány Zoltán

Martonvásár: Benkő – Király J., Szeidl, Schäffer (Kádár), Hernádi – Neuvert (Somogyi D.), Seregy (Süle), Kővári F., Cservenka – Patkós K. (Juhász B.), Szilágyi I. Vezetőedző: Patkós Csaba

Bodajk: Csikesz P. – Orosz, Bregócs (Kovács T.), Kovács J. (Molnár T.), Bélik (Fülöp) – Dreska, Kővári B., Joó, Nagy F. – Klein (Prill), Gulyás. Vezetőedző: Takács Viktor

Gól: Neuvert (34.), ill. Prill (93.)

Kiállítva: Hernádi (24.)

Jók: Király J., Juhász B., illetve Molnár T., Nagy F.

A hazai nézők kíváncsian várták, hogy vajon melyik Martonvásárt láthatják ezen a vasárnapon. A Tordas ellen szenvedőt, vagy az Ercsiben parádés és látványos játékot nyújtó tizenegyet? Mint kiderült, egyiket sem. Ezúttal az emberhátrányban küzdő Martonvásár előadását tekinthették meg. Persze Hernádi Ádám 26. percben begyűjtött piros lapja – utolsó emberként szabálytalankodott – előtt is történt néhány esemény. Többek közt elhibázott tizenegyes, amit Patkós Kevin lerántásáért ítélt meg a játékvezető. Seregy Tamás viszont nem tudta ezt gólra váltani, a kapu jobb oldalára célzott lövését Csikesz Péter kitolta. A létszámhátrány ellenére a 34. percben vezetést szerzett a Marton, kézzel avatkozott játékba a büntetőterületen belül az egyik bodajki védő, és Neuvert Álmos a kapu közepébe bombázta a 11-est, 1-0. A második félidő elején Dreska András beadását Molnár Tamás a felső lécre fejelte. Már úgy tűnt, hogy a kiállítás ellenére is begyűjti a pontokat a körmeszakadtáig küzdő Martonvásár, ám az ötperces ráadás 3. percében Prill Tamás érkezett pontosan egy jobb oldali beadásra és a már a végső sípszót váró hazai védők, valamint Benkő Márk között a hálóba fejelt, 1-1.

Tudósított: Szupkai Gábor