Elkezdődött a megye foci

2018.03.12. 18:31

Magabiztos győzelemmel nyitott az Ikarus-Maroshegy és a Bicske

Kissé megkésve, de a megyei I. osz­tályú labdarúgó-bajnokság­ban is elkezdődött a hét végén a tavaszi idény. A hat lejátszott összecsapáson ezúttal inkább a vendégcsapatok domináltak: négy meccset nyertek.

A Polgárdi védőinek szorításában az Ercsi harmadik találatának szerzője, Jerzsabek Botond Fotó: Nagy Norbet

Sárosd–Ikarus-Maroshegy

0–2 (0–0)

Székesfehérvár, 100 néző

Vezette: Jónás Péter

Sárosd: Rigó – Susa, Rottmann, Arany, Truszek, Killer M. – Lendvai, Meszlényi, Kovács Á. (Dvéri Zs.) – Kovács S., Szabó N. (Kargl). Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Ikarus-Maroshegy: Matócza – Kummer, Horváth Zs., Jámbor (Léki), Tóth R. – Bencze J. (Kovács L.), Klémán P. (Varga F. helyett), Andróczi, Farkas G. – Hart (Boros M.), Pongrácz. Edzők: Pongrácz Gábor, Gelencsér Tibor

Gól: Varga F. (75.), Boros M. (78.)

Jók: senki, ill. az egész csapat

A kezdő sípszó után az Ikarus magához ragadta a kezdeményezést, de a vendégek minden hazai rohamot visszavertek. Jobbára csak a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. A 31. percben Kovács Ádám lövését Matócza Dániel óriási bravúrral tolta szögletre. A második fél­idő közepén szabadrúgáshoz jutott a vendégcsapat, Varga Ferenc végzezte el, a középre tartó lövése Rigó Ádám kapus lábai között a kapuban kötött ki, 0–1. Nem kellett sokat várni az újabb Ikarus-gólra, Susa Krisztián ügyetlenkedett a hazai 16-os előterében, Boros Márton elvette tőle a labdát, és a kifutó kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtt, 0–2. A döntetlen talán igazságosabb lett volna, és a játékvezető sem volt igazán a helyzet magaslatán, több téves ítéletével borzolta a kedélyeket.

Tudósított: Dérfi Zoltán

Sárbogárd–Enying

3–0 (1–0)

Vezette: Magyar János

Sárbogárd: Farkas Z. – Gráczer Bence (Gráczer Bálint), Nagy Á., Hegedűs Gy., Gulyás-Kovács (Luczek) – Tóth Zs., Bezerédi, Gál D. (Kindl), Gráczer G. – Laták, Bánfalvi. Edző: Viktor Ferenc

Enying: Molnár B. – Kovács L., Kalló, Szili B. (Papp G.), Gergye – Lángos, D’urso (Szőke), Harangozó, Paluska – Rados, Báles. Vezetőedző: Vas Tibor. Gól: Gulyás-Kovács (45.), Nagy Á. (70.), Bezerédi (90.).

Jók: Gulyás-Kovács, Bezerédi, ill. Molnár B.

Az első említésre méltó esemény Bezerédi Ádám 25 méterről lőtt szabadrúgása volt, amely elkerülte a kaput, majd a 38. percben Gráczer Bence közeli lövését bravúrral védte Molnár Bence. A 45. percben Bezerédit szabálytalanul szerelték 16 méterre a kaputól, a szabadrúgást Gulyás-Kovács Géza a kapu elé ívelte, és a labda a gólvonal előtt lepattanva a hosszú sarokban kötött ki, 1–0. A 70. percben Gulyás-Kovács baloldalról átívelt labdájára Nagy Ármin jól mozdult, és a tétovázó védők között 5 méterről a léc alá fejelt, 2–0. A hazaiak a magabiztos vezetés tudatában uralták a mérkőzést, és a 90. percben egy bal oldalról érkező beadást Bezerédi 12 méterről a kapu jobb felső sarkába lőtt, 3–0. A Sárbogárd szervezett játékkal magabiztos győzelmet aratott.

Tudósított: Szántó Gáspár

Polgárdi–Ercsi Kinizsi

0–3 (0–2)

Vezette: Wittner József

Polgárdi: Berta – Török, Szabó B., Kókány (Tóth V.), Petrovics – Farkas D., Borostyán (Spánitz A.), Holka, Kelemen – Kosztolányi, Csizmadia G. Edző: Egerszegi Zoltán

Ercsi Kinizsi: Hodula – Jerzsabek (Zsigmond), Mónus, Gróf (Bognár B.), Lak – Rapai, Kondreska (Nagy R.), Ivacs, Kovács P. (Hosszú P.) – Szalánczi, Kővári L. Vezetőedző: Gróf András

Gól: Kovács P. (11.), Ivacs (42.), Jerzsabek (67.)

Jók: senki, ill. Kovács P., Ivacs

A 11. percben, egy szögletet követően Kovács Péter fejeséből szerezte meg Ercsi csapata a vezetést, 0–1. A 42. percben a Polgárdi védelmét szépen kijátszva Ivacs Gábor lőtte a vendégek második találatát, 0–2. A 67. percben Berta Ádám pontatlan passzát követően átemelték felette a labdát és Jerzsabek Botond ezzel a végső döfést adta meg Polgárdi gárdájának, 0–3. A vendéglátók akaratgyenge teljesítményét az Ercsi jól használta ki.

Tudósított: Kurja Csaba

Baracs–Lajoskomárom

1–3 (1–1)

Dunaújváros, 100 néző

Vezette: Pekker Bálint

Baracs: Tóth N. – Fülöp, Csala (Badi B.), Horváth D. (Rezes), Éliás – Badi (Bartók S.), Bozoki (Sebestyén), Szili Sz., Balogh D. – Nagy D. (Czifra), Varga T. Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Lajoskomárom: Boldog – Hushegyi, Kövecses, Vida, Posta – Vései, Falvai, Nyári, Nyitrai (Nyul) – Czéhmeiszter, Fodor M. (Szabó Z.). Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Gól: Nagy D. (24.), ill. Kövecses (26.), Posta (56.), Vida (85.)

Jók: Éliás, Bartók S., Bozoki, ill. Vida, Posta, Vései

Bő negyedóra után belerázódott a meccsbe a Baracs, és a 24. percben Nagy Dániel egy eladott labdából megszerezte a vezetést, 1–0. Két perc múlva egy beívelt szabadrúgás után, nagy kapushibából Kövecses Imre fejelt a hálóba, 1–1. Majd az 56. percben a lesre játszó baracsi védelem mögül kilépő Posta Levente Tóth Norbertet is kicselezve vette be a kaput, 1–2. Ezután hiába próbálkoztak a vendéglátók, igazi helyzetet nem tudtak kialakítani, míg a 85. percben Vida Tamás egyéni akcióból növelte a Lajoskomárom előnyét, 1–3. A vendégek jobban játszottak, többet tettek a győzelemért, és kevesebbet hibáztak.

Tudósított: Gyalus Zoltán

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő–Martonvásár 0–1 (0–1)

Agárd, 100 néző

Vezette: Wehovszky Gergő

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim – Rodenbücher, Kocsis D., Zsédely, Oláh – Balogh Á., Nagy Á. (Tóth Zs.), Ambrus (Balogh P.), Klauz – Hanák, Fodor G. Vezetőedző: Balogh Zsolt

Martonvásár: Végh – Madaras, Hernádi, Vörös F., Radics – Hajdú, Kanyó (Endrefalvi), Magyar B. (Molnár A.), Kovács D. – Berczi, Cservenka. Vezetőedző: Patkós Csaba

Gól: Magyar B. (7.)

Kiállítva: Rodenbücher (40.)

Jók: senki, ill. senki

A 7. percben egy könnyű síp­pal, a félpályáról befújt büntetőt értékesített Magyar Balázs, 0–1. Ezt követően a vendégek végigvédekezték a találkozót, játékukban többször is túllépték a keménység határát. A 40. percben Rodenbücher István és Kanyó Richárd dulakodása után a játékvezető kiállította az agárdiak bekkjét, aki ezzel nehéz helyzetbe hozta csapatát. A hazaiak tíz emberrel is támadtak, de gólt nem sikerült rúgniuk, így a tavasz elején gyorsan kijózanító vereséget szenvedtek.

Tudósított: Balogh Balázs

A Mezőfalva–Mór összecsapás a pálya alkalmatlansága miatt elmaradt, a mérkőzést május 30-án, 18 órakor pótolják.