Önbizalom növelő Alba siker

2018.03.21. 20:39

Az Alba Fehérvár megerőltetés nélkül győzte le a sereghajtót

A férfi kosárlabda bajnokság alapszakaszának 25. fordulójában az Alba Fehérvár a bennmaradásért küzdő MAFC csapatát fogadta, és tükörsima győzelmet aratott.

Alhaji Mohammed (fehérben) volt az Alba egyik vezére, 22 pontot szórt

Fotó: Koppán Viktor Dávid / Fejér Megyei Hírlap

Aki egy kicsit is járatos a kosárlabda világában, tisztában van azzal, hogy a fehérváriak soros ellenfele megélt már az alapítása óta eltelt több mint nyolcvan éve alatt szebb időszakot is, hiszen Magyarország harmadik legeredményesebb férfi kosárlabda

egyesületéről van szó, amely 7 bajnoki címet, 24 bajnoki ezüstérmet, 10 bajnoki bronzérmet, és 5 kupagyőzelmet szerzett. Már a palánk nélkül játszott régi kosárlabda bajnokságban is részt vett, és 1934 óta tulajdonképpen folyamatosan részt vesz a

bajnokságban – egyedülálló módon a magyar kosárlabdázás történetében. A jelenlegi garnitúra képviseli a fővárost, de annak ellenére, hogy több figyelemreméltó eredményt értek el a tabella utolsó helyén állnak. Az előző játéknapon nagy bravúrt hajtottak végre,

legyőzték a Paks csapatát, bár Garai Péter vezetőedző a meccs előtt tisztában volt azzal, hogy nem vár rájuk sétagalopp a Gáz utcában.

- A Paks legyőzése után próbálunk haladni tovább az úton, amin elindultunk, de nagyon nehéz mérkőzésre számítunk. – fogalmazott a meccs előtt.

Különösebben nem emelkedett magasra a fehérvári szurkolók vérnyomása az első percekben, Alhadji Mohammed duplája nyitotta meg a kosarak sorát, majd az egyedül kosárra törő Lóránt Péter zsákolása érdemelt tapsot a szokottnál talán gyérebb számú kilátogatótól. A 3. percre aztán a vendégek is magukhoz tértek, és ez olyannyira sikerült, hogy utolérték az Albát. (7-7). Igaz ez néhány másodpercig tartott, mivel ezt követően már nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak a kék-fehérek, és a 8. percben Trevis Simpson második triplája után először volt tíz pont különbség a csapatok között. (21-10).

Fotós: Koppán Viktor Dávid / Fejér Megyei Hírlap

A folytatásban próbálkozott ugyan a MAFC faragni hátrányából Nebojsa Djukics, és Toney McCray hármasainak köszönhetően, de ez akárcsak korábban rettentően rövid időszakra korlátozódott, mert húztak egyet a gyeplőn a Dzunics-tanítványok visszaállítva a

tízpontos differenciát Kasey Hill közeli kosarával. (37-27). Az Alba vezérének ezúttal Mohammed, és Simpson bizonyultak, előbbi 15, míg játékostársa 13 pontot gyűjtött az első félidőben. A nagyszünet felé közeledve egyre jobban kinyílott az olló, és nem volt

véletlen, hogy Garai Péter időkéréssel igyekezett lelket verni csapatába. Ennek ugyan sok foganatja nem volt, mert tovább növelte vezetését a Fehérvár, és megnyugtató 15 pontos előnnyel mehetett pihenőre. Majd Lóránt, és Chris Horton sikeres közép távoli

dobása vezette be a harmadik tíz percet, erre aztán még rátett egy lapáttal Horton, aki Kovács Ákos passzából zsákolt egy nagyot. (66-48). Próbálták lassítani a vendégek az Alba játékát, de ez igen ritkán jött össze a fekete mezeseknek. A 26. percben Keller Ákos

triplája sokkolta őket, és ez annál is inkább fájó volt számukra, hogy ezzel először alakult ki húszpontos különbség (74-54) a találkozón. Ettől függetlenül érdekes módon ezt a tíz percet, ha egy ponttal is, de a MAFC gárdája húzta be. A záró negyed első felében is erőre kaptak néhány pontos dobással, ám ez csak átmenetileg okozott zavart hazai oldalon, és egyáltalán nem gátolta meg az Albát sima győzelmében.