Jégkorong

2018.01.12. 21:44

Esélye sem volt a Fehérvár AV19-nek

Az EBEL 39. fordulójában hiába utazott Ausztriába a győzelemben bízva a Fehérvár AV19 jégkorong csapata, nagy pofonba szaladt.

A fehérváriak ritkán jutottak el Toivonen kapujáig

Fotó: Nagy Norbert

Kiegyenlített játékkal kezdődött a Fehérvár AV19 Graz elleni, idegenbeli találkozója, nem volt sok dolguk a kapusoknak, mígnem a 8. percben nagyot hibázott Toivonen: egy kapu mellett elhaladó lövést tett volna ki szélre, a kapuba hátrálva az egyik hazai védőben elbotlott, Kocsis Ferenc pedig jól reagált a helyzetre és az üres kapuba emelt, 0-1. A Graz emberelőnyből egalizált a 12. percben. Brophey lőtt a hálóba, 1-1. Ezután már a hazaiak domináltak Carruth kapusnak többször is közbe kellett avatkoznia. A 16. percben aztán góllá érett a nyomás, egy kapu előtti passz után Brock Higgs révén át is vették a vezetést a stájerek, 2-1. A középső periódust a fehérváriak kezdték jobban, de fórból sem tudtak betalálni, majd a 19. percben rémálomba csapott át a meccs. Előbb Pirmann növelte a grazi e-lőnyt, majd Higgs Kóger büntetése alatt talált be, 4-1. Järvenpää időt kért, a Fehérvár kapust cserélt, Vidmar pedig a kapuvasat zörgette, újabb gólokat azonban a 99ers lőtt. Zusevics büntetőből volt eredményes, a harmad vége előtt pedig Carlsson mattolta Rajnát, 6-1.

A záróharmad közepén Vincze Péter emberhátrányban kozmetikázott az eredményen, de hamar jött a válasz: Zusevics állította be a 7-2-es végeredményt. A Fehérvár visszacsúszott a 10. helyre, vasárnap 17.45-kor a Klagenfurtot fogadja.

Fotós: Nagy Norbert

Graz 99ers–Fehérvár AV19 7-2 (2-1, 4-0, 1-1)

Graz, 2733 néző. Vezette: Fridrich, Gruber

Graz: Toivonen – Weihager (1), Carlsson 1, Camara (1), Higgs 2(egyik ee) (2), Setzinger (1) – Laakso, Unterweger (1), Nixon, McLean, Ograjensek – Strohmeier (1), Fechtig, Oberkofler (1), Brophey 1(ee), Woger (1) – Zierer, Egger, Pirmann 1, Zusevics 2, Natter. Edző: Doug Mason.

FAV19: Carruth (Rajna) – Szabó B., Palin (1), Luttinen, Music, Reisz – Stipsicz (1), Manavian, LoVecchio, Latendresse, Gilbert – Uotila, Vidmar, Kóger, Hári, Erdély – Sárpátki, Szabó K., Kocsis 1, Vincze 1(eh). Vezetőedző: Hannu Järvenpää

Kiállítások: 4 illetve 20 perc. Kapura lövések: 62-21.