foci

2017.10.08. 20:58

A bajnoki címre hajtó Bicske zsinórban harmadik meccsén vesztett pontokat

FEJÉR MEGYE – A 9. fordulót játszották le a csapatok Fejér megye első osztályú labdarúgó-bajnokságában. A listavezető Mór magabiztos volt, míg a Sárbogárd elgázolta a Sárosdot.

A pirosban játszó mezőfalvai Szabó Ervin kitűnően őrizte a bicskei Peinlich Szilárdot

Fotó: Horváth László

Mór-Lajoskomárom 2-0 (1-0)

Mór, 200 néző

Vezette: Závotka Csongor

Mór: Zelizi – Végvári, Joó (Radács), Kaszás, Kállai (Osgyán) – Meggyes, Tar B., Szabó B., Mayer – Szekeres (Ács), Véninger (Gál D.). Vezetőedző: Németh Bálint

Lajoskomárom: Sári – Nyári, Nyul, Gergő (Vranszki), Czéhmeiszter – Posta (Berta), Fodor M., Szabó Z., Falvai – Kövecses, Borbás. Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Gól: Meggyes (41.), Mayer (55.)

Jók: egész csapat, illetve Sári, Falvai

A hazaiak a borünnepet Móri Gólnapokká szerették volna átkeresztelni, míg az eddig nem túl acélos vendégcsapat a tisztes helytállásban bízott. Meglepetésre a széllel támogatott lajosiak kezdtek aktívabban, és a 6. percben Fodor Márton egy fordulásból leadott lövéssel, majd Czéhmeiszter Attila fejjel veszélyeztette a hazai kaput. A félidő közepétől a Mór kezdte uralni a játékot, Kaszás Kornél és Mayer Dávid lövései alig tévesztettek célt. A 36. percben Tar Bálint a vele szemben elkövetett szabálytalanságért járó büntetőt rosszul lőtte, ezt Sári Márk kiütötte a mezőnybe. Négy perccel Meggyes Dávid egy Mayertól kapott labdát, védőjét befordítva, 12 méterre a kaputól a jobb alsóba vágott. 1-0. A 45. percben Szabó Bence jobb oldali beadása a kapuvasról pattant a mezőnybe. A második félidőben a mozgékony hazaiak nagyobb iramot diktáltak. Az 55. percben Véninger Bertalan kiugratásából Mayer a keresztvas alá bombázott. 2-0. A Mórnak az első félidő közepétől sikerült fokozatosan felőrölni a becsületesen küzdő, helyzetekig is jutó vendégcsapat ellenállását.

Sárosd-Sárbogárd 1-5 (1-1)

Sárosd, 100 néző

Vezette: Jakab Zoltán

Sárosd: Rauf T. – Susa, Dvéri Zs. (Kargl), Truszek (Rottmann), Killer M. – Lendvai (Szurovcsják L.), Meszlényi, Kosaras, Kovács Á. (Vajda) – Kovács S., Szabó N. (Arany). Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Sárbogárd: Nyári – Nagy Á., Hegedűs Gy., Gulyás-Kovács, Tóth Zs. – Bezerédi (Németh K.), Boros B. (Rezicska), Gráczer G., Laták, Horváth Á. (Gráczer Bálint), Krajcsovics (Gráczer Bence). Vezetőedző: Viktor Ferenc

Gól: Killer M. (16.), illetve Gráczer Bence (55., 82.), Gulyás-Kovács (20.), Nagy Á. (53.),Gráczer G. (73.)

Kiállítva: Kosaras (50.)

Jók: Gráczer Bence

A kezdés után a Sárbogárd lépett fel támadólag, de gólt a hazai csapat ért el a 16. percben amikor Szabó Nándor indította Killer Mátét, aki lefordult védőjéről, és a hosszú sarokba vágta a labdát. 1-0. Sokáig nem örülhettek a vendéglátók, ugyanis négy perc múlva egy kapu előtti kavarodásnál Gulyás-Kovács Géza eszmélt a leggyorsabban, és a kapu bal oldalába kotorta a labdát. 1-1. A félidő további részében inkább csak a mezőnyjáték zajlott, a kapuk nem forogtak veszélyben. Nem úgy a második félidőben, amikor az 50. percben emberhátrányba került a hazai csapat, Kosaras Szabolcs sárga lapot érően szabálytalankodott egy vendégjátékossal, és mivel már volt neki egy sárgája, így Jakab Zoltán játékvezető kiállította őt. A vendégek hamar kihasználták emberelőnyüket, az 53. percben egy jobb oldali beadást Nagy Ármin fejelt Rauf Tivadar kapujába, 1-2. A középkezdés után labdát szerzett a Sárbogárd, és Gráczer Bence lőtt a hálóba. 1-3. A gól után teljesen szétesett a Sárosd játéka, így a 73. percben Gráczer Gergő ért el újabb találatot. 1-4. Majd a kegyelemdöfést a 82. percben Gráczer Bence adta meg, beállítva a végeredményt, 1-5. A hazai játékosoknak hamar el kell felejteniük ezt a produkciót.

A móri Mayer Dávid (fehér) jó teljesítményt nyújtott, gólt is lőtt a Lajoskomárom ellen
Fotós: Koppán Viktor

Martonvásár-Enying 3-1 (1-1)

Martonvásár, 100 néző

Vezette: Pekker Bálint

Martonvásár: Végh – Hernádi, Radics, Neuvert (Cziklin), Kanyó – Magyar B., Szilágyi I. (Vörös F.), Kővári L., Tokodi (Kádár) – Cservenka, Sinan. Vezetőedző: Patkós Csaba

Enying: Molnár B. – Kovács L., Kalló, Gál M. (Szőke), Báles – Gergye, Molnár L. (Spergli), Bogár, Harangozó – Paluska, Rados. Vezetőedző: Vas Tibor

Gól: Magyar B. (2), Kádár, illetve Paluska (11.)

Jók: Magyar B., Kővári L., Kádár, illetve Molnár B.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő-Baracs 5-1 (2-0)

Agárd, 100 néző

Vezette: Domak Ádám

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim (Pölöskei) – Rodenbücher (Fukász), Kocsis D. (Ambrus), Berndt, Nagy Á. (Bernáth Gy.) – Ihász, Balogh Á., Spánitz L. (Balogh B.), Klauz – Hanák, Fodor. Vezetőedző: Balogh Zsolt

Baracs: Tóth N. – Fülöp, Rezes (Horváth D.), Bartók S., Éliás – Czifra (Prókai), Badi, Bozoki (Balogh D.), Szili Sz. (Sebestyén) – Nagy D. (Juhász J.), Varga T. Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Gól: Berndt (15., 40., 51.), Balogh Á. (54.), Rodenbücher (68.), illetve Nagy D. (60.)

Jók: Berndt, Balogh Á., Rodenbücher

A legutóbbi, az Ikarus-Maroshegytől elszenvedett vereség után nagyon akart bizonyítani a gárdonyi csapat, és az első perctől kezdve támadólag lépett fel, űzte-hajtotta ellenfelét, és az első félidőben Berndt András két találatával magabiztos előnyt kovácsolt. A szünet után továbbra is nyomás alá helyezték a Baracsot, Berndt mesterhármast ért el, és rajta kívül még Balogh Ádám, valamint Rodenbücher István is feliratkozott a góllövők közé. Nem volt egy pillanatig sem kérdéses a hazai győzelem a lelkesen játszó baracsiak ellen.

Polgárdi-Tordas 2-1 (1-1)

Polgárdi, 150 néző

Vezette: Wehovszky Gergő

Polgárdi: Berta – Somogyi E. (Kókány), Spánitz A., Szabó B., Cseh (Schultz) – Farkas D. (Tóth V.), Tóth P., Holka, Petrovics – Borostyán (Tóth Á.), Csizmadia G. Vezetőedző: Egerszegi Zoltán

Tordas: Szabó Béla – Kerényi, Udvaros, Hadnagy (Hermann), Kun – Kőszegi, Szmok (Kiss S.), Vörös F., Gergely (Szabó Balázs) – Barbai, Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Gól: Farkas D. (20.), Holka (83.), illetve Pongrácz (39.)

Jók: Farkas D., Holka, Tóth P., illetve Hadnagy

A 20. percben egy kipattanó labdából Farkas Dániel szerezte meg a hazai csapat vezető találatát. 1-0. A 39. percben a Tordas szabadrúgáshoz jutott, amelyet Pongrácz Péter vágott a hazaiak hálójába. 1-1. A 83. percben Tóth Péter nagyszerű indításából Holka Szilárd lőtte a győztes gólt, átemelve a labdát Szabó Béla felett. 2-1.

Fotós: Horváth László

Mezőfalva-Bicske 1-1 (0-1)

Mezőfalva, 100 néző

Vezette: Schweighardt Róbert

Mezőfalva: Papp M. – Balázs, Szabó E., Móricz (Csányi), Sági J. – Sági R. (Velez), Vörös Á., Mekota, Bozoki – Bartus, Oroszi. Vezetőedző: Masinka László

Bicske: Marton – Máj, Burucz, Sötét, Tornyai T. (Peinlich) – Köntös (Molnár A.), Németh E., Móri, Facskó – Molnár V., Katona (Lengyel). Vezetőedző: Móri Tamás

Gól: Móricz (51.), illetve Németh E. (28.)

Jók: az egész csapat, illetve Németh E.

Meglepte ellenfelét Mezőfalva. A második félidőben jelentős mezőnyfölényben játszó hazai csapat Móricz Csaba góljával mentett egy pontot a hét hellyel előrébb tartó Bicskével szemben. A szünet után a vendég kontrák hiába zörgették a mezőfalvi kapufa lécét, Masinka László csapata remek iramú és harcos partnerként küzdött a meccs végéig.