Toughest Firefighter Alive

2018.08.28. 15:30

Egy dunaújvárosi tűzoltó a legerősebbek között szerepel

Tűzoltók nemzetközi sportbajnokságának adott otthont a hétvégén a Vas megyei Bükfürdő. A legerősebb és legkitartóbb tűzoltók versenyén, vagyis a TFA-n (Toughest Firefighter Alive) százhetvenen álltak rajthoz – köztük hivatásos, önkormányzati és létesítményi tűzoltók –, hogy minél rövidebb idő alatt teljesítsék a sokszor erőt próbáló feladatokat. A nemzetközi mezőnyben Ambrus László tűzoltó zászlós, a dunaújvárosi hivatásos tűzoltóság szerparancsnoka képviselte Fejér megyét.

Katasztrófavédelem

Fotó: Fábián Lilla tűzoltó főtörzsőrmester, Baranya MKI

Az első hat versenyszám során a tűzoltóknak először egy tizenkilenc kilogrammos tömlőt kellett a vállukon egy állványzatra felvinniük, majd az állványzat tetején lévő tárolóba helyezniük. Ezután egy kötéllel két tekercstömlőt húztak fel, amelyeket szintén a tárolóba raktak. Ha ezzel végeztek, egy négy kilogrammos kalapács folyamatos ütésével kellett egy fém gerendát másfél méter távolságra eljuttatniuk, és egy több mint negyvenkét méteres szlalompályát végigfutniuk anélkül, hogy eldöntenék a bójákat, vagy a célt.

Fotó: Fábián Lilla tűzoltó főtörzsőrmester, Baranya MKI

A verseny folytatásában egy vízzel teli tömlőt húztak el több mint húsz méter távolságra, majd miután a sugárcső átért a lengőajtókon, a vízsugárral eltalálták a célt, utána elzárták és a földre tették a sugárcsövet. A következő feladat során egy nyolcvan kilogrammos bábut cipelve, húzva tértek vissza a célig. Természetesen a tűzoltóknak minden feladatot teljes bevetési védőruhában, légzőkészülék és légzőálarc használata mellett kellett teljesíteniük.

Fotó: Fábián Lilla tűzoltó főtörzsőrmester, Baranya MKI

A bajnokság második napja először egy tömlőhúzási és –összeszedési feladatból állt, majd a versenyzők kötélen felhúzták magukat és átmásztak egy palánkon, és a kiépített pályán újabb erőpróbát teljesítettek a négy kilogrammos kalapáccsal, amelyet alagúton történő átbújás és a nyolcvan kilogrammos bábu cipelése követett. Ha sikerült végrehajtani egy-egy feladatot, már „csak” egy dolga maradt a versenyzőknek: leállítani az idejüket mérő órát.

Fotó: Fábián Lilla tűzoltó főtörzsőrmester, Baranya MKI

Volt, aki mosolyogva, mások a fáradtságtól eltorzult arccal tették ezt meg. Ám a legtöbb versenyző sikeresen teljesítette az első és a második versenynap izzasztó feladatait. Mindezzel tanúbizonyságot tettek arról, milyen kitartás jellemzi a tűzoltókat, legyenek hivatásosok, önkéntesek vagy létesítményiek.

Fotó: Fábián Lilla tűzoltó főtörzsőrmester, Baranya MKI

A kétnapos megmérettetésre az ország minden részéről érkeztek tűzoltók, sőt lengyel, német, osztrák, román, szlovák és szlovén versenyzők is részt vettek a küzdelemben.

Fotó: Fábián Lilla tűzoltó főtörzsőrmester, Baranya MKI

Összesen százhetvenen álltak rajthoz, Ambrus László tűzoltó zászlós a középmezőnyben, a nyolcvanhetedik helyen végzett. A dunaújvárosi hivatásos tűzoltóság szerparancsnoka már második alkalommal indult a legerősebb és legkitartóbb tűzoltók nemzetközi bajnokságán.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában