Foci

2015.11.15. 18:37

Megyei I.: A Martonvásár lelkesedése egy pontot ért a Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő ellen

Székesfehérvár - Fejér megyei I osztályú labdarúgó bajnokság 15. fordulójában a Bicske a a legvégén omlott össze a Szár ellen.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő–Martonvásár 1-1 (1-0)

Vezette: Rózsa József

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Viniczai – Szabó G., Vámosi, Pribék, Klauz (Bogács) – Janovics, Meggyes (Zimmerman), Pleszkán (Nagy Á.), Pápai – Bognár Gy. (Ambrus), Sowunmi

Martonvásár: Nagy Gy. – Berczi, Radics, Neuvert (Lepsényi), Magyar – Kővári, Udvaros, Hernádi (Bognár K.), Bozsó – Bajor (Szigeti), Hermann

Gól: Pápai (13.), illetve Udvaros (81.)

Hazai támadásokkal indult a mérkőzés, de Sowunmi Attila kétszer is hibázott. Nem úgy Pápai Patrik, aki Pleszkán Tibor alapvonalról visszajátszott labdáját lőtte a hálóba. Több lehetőséget is elpuskázott a félidő végén és a szünet után a hazai együttes, de végül egy bedobás után egyenlített a Martonvásár, akik lelkes játékukkal meglepetést okozva vittek el egy pontot a Gárdony-Agárd ellenében.

Tizenkettesek egymás ellen. Az Ercsi játékosa Ivacs Gábor (balra), és Kovács Krisztián a Velence csapatkapitányának küzdelme. Fotó: Molnár Artúr

Velence FQL System– Ercsi 5-1 (3-0)

Velence, 100 néző

Vezette: Wehovszky Gergő

Velence FQL System: Puhnyák – Totsche, Ambrus, Fésű (Kamocsa), Dukon – Kovács K., Bognár I. (Csikesz), Schäffer (Gulyás-Kovács), Varga Z. (Tóth A.) – Király P. (Szalai), Király J. Vezetőedző: Pavlik József

Ercsi: Hodula – Gróf, Rapai, Mónus (Kovács P.), Szalánczi – Varga K., Tolnai, Ivacs (Sárdi), Nagy R. – Kondreska, Nagy V. Vezetőed-ző: Gróf András

Gól: Király J. (8., 23.), Varga Z. (30.), Fésű (65.), Gulyás-Kovács (87.), illetve Nagy V. (50.)

Jók: Kovács K., Schäffer, Dukon, Fésú, Totsche illetve, Gróf, Nagy V., Tolnai

A hetedik percben csak oldalhálóig jutott a hazai csapat Király Péter révén, de egy perccel később Király János jobb oldalról kapott egy beadást, amit nyolc méterről már higgadtan helyezett a kapuba. A 18. percben bal oldalon indult meg a hazai támadás, ismét Király Péter tüzelt, de a vendégkapus bravúrral hárított. További három perc telt csak el, mikor a Királyok közül ismét János volt eredményes, mikor egy bal oldalról belőtt labdát emelt át a vendégkapus, Hodula Krisztián felett. Fél óra játék után Varga Zoltán növelte tovább a hazai előnyt, aki labdaszerzés után becselezte magát a tizenhatoson belülre, és kilőtte a bal alsó sarkot.

A szünet után fejben a hazaiak még az öltözőben lehettek, mikor egy bal oldali szöglet után a védők csak nézték, ahogy Nagy Viktor közelről a kapuba kotorja az Ercsi szépítő gólját. A hatvanötödik percben ismét a bal oldal volt játékban a velenceiek részéről, Kovács Krisztián egy svájci óra pontosságával adott be, Fésű Gábor pedig a hosszú sarokba csúsztatott. Négy perccel a lefújás előtt ezúttal a jobb szélen támadott a Velence, aminek a végén Gulyás-Kovács Géza 18 méterről átemelte a vendégkapust, kialakítva a végeredményt. A hazai csapat ezzel a győzelemmel megkoronázta egész őszi kiváló teljesítményét, és méltóképpen búcsúzott közönségétől a téli szünet előtt.

Mezőfalva–Iváncsa 0-2 (0-0)

Mezőfalva, 200 néző

Vezette: Jakab Zoltán

Mezőfalva: Papp M. – Szili, Szabó Cs., Huber, Boros – Nagy M., Bozóki, Balázs, Móricz – Tóth Á. (Szabó K.), Benczik (Mekota). Vezetőed-ző: Masinka László

Iváncsa: Boldog – Bartha (Jankovics), Márki, Nagy A. (Nédó), Aradi – Facskó (Csikesz), Balogh L., Berényi (Mondovics), Sinka – Fodor G., Szauter (Sárközi). Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Gól: Bartha (60.), Jankovics (84.)

Hiába tartották a vendégek erős nyomás alatt a hazai térfelet, szünetben 0:0-ás eredménnyel zárult az első negyvenöt perc.

A pihenő után negyed órával a tizenhatos vonala előtt Bartha Tibor érte el jó ütemben az előre küldött lövést, amit sikeresen küldött tovább Papp Martin hálójába. 0-1. A gólt követően nagyobb sebességre kapcsolt a Mezőfalva, de a kontrákat nem sikerült befejezni. A 84. percben Jankovics Zsolt szerezte a vendégek második találatát. A szögletből beadott labdát sikerült fejessel értékesíteni, és bebiztosítani az őszi elsőséget.

Lajoskomárom–Sárosd 0-0 (0-0)

Lajoskomárom, 150 néző

Vezette: Szücs László

Lajoskomárom: Kajári – Szakáts, Vései, Tulok (Sonkoly), Kovács L. – Juhász M., Kövecses, Cseke (Kunos), Szili – Paluska, Reichardt (Csizmadia). Vezetőedző: Kecskés József

Sárosd: Somogyi – Arany, Susa, Truszek, Meszlényi – Kargl, Vinkler, Tiber (Dvéri), Béki – Falvai, Ladányi. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Gól: -

Jók: Vései, Kövecses illetve, Truszek, Kargl, Arany

A hazai csapat a 20. percben tudta kialakítani a mérkőzés első gólhelyzetét, Paluska Krisztián beadása után Susa Krisztián tudott menteni a kapu torkában Juhász Márton elől. A tartalékos vendégek kontratámadásai, rendre elakadtak, azonban jól oldották meg védekezésüket. A 36. percben Tulok László jobb felsőbe tartó 25 méteres lövését, bravúrral hárította Somogyi Barna kapus. A 65. percben maradt ki a meccs helyzete, Paluska elvitte a labdát a kifutó kapus mellett, azonban az üres kapu előtt megcsúszott, és a védők tisztázni tudtak.

A sportszerű mérkőzésen, kiváló játékvezetés mellett, igazságos a pontosztozkodás.

Tordas–Mór 0-9 (0-4)

Tordas, 110 néző

Vezette: Nagy Károly

Tordas: Szabadi – Suha, Kun B., Kőszegi, Szép – Kerényi, Szmok, Hadnagy, Farkas Zs. – Vörös F., Madaras (Bakos). Vezetőedző: Hámori György

Mór: Kiss M. (Pap B.) – Szabó B. (Joó), Hahn, Végvári, Tar (Mayer) – Handl (Perina), Kaszás, Klémán, Köbányai – Osgyán, Gál D. Vezetőedző: Horváth Zoltán

Gól: Végvári (6., 87.), Kaszás (13.), Gál D. (21., 53., 68., 83.), Osgyán (33.), Mayer (75.)

Jók: Szép illetve, Gál, Végvári

Esős időben fogadta a Tordas a harmadik helyen álló Mór csapatát. A hazai csapat sok sérüléssel küszködött, így utánpótlás korú játékosok is szerephez juthattak. Azonban a jó állapotban és összeszokottan futballozó Mór nem kegyelemezett és már a hatodik percben megszerezte a vezetést. A félidőben már négy gólos volt az előny, ami a találkozó végére egészen kilencre nőtt. A vendégek okosan, jól szervezetten játszottak, és a találkozón gyengécske Tordast könnyű szerrel játszották át. A hármas sípszó az őszi szezon vége mellett Nagy Károly, a mérkőzést vezető sporttárs pályafutásának lezárását is jelentette, aki egy szép karrier végén átlépi a felső korhatárt, így visszavonul a megyei élvonal béli játékvezetéstől.

Bicske–Szár 1-5 (1-1)

Bicske, 100 néző

Vezette: Nagy II. László

Bicske: Bognár D. – Sólyom, Máté, Vincze, Szarvas – Jelinek, Molnár N., Jaklin, Kovács A. – Pásztor, Bosnyák. Vezetőedző: Nyigri Richárd

Szár: Koch – Nyitrai, Rada, Szabó T., Haász – Boros, Iváncsik, Juhász A., Fenyvesi V. – Fenyvesi Sz., Tamás.

Gól: Pásztor (21.), illetve Sólyom (öngól, 45.)Krautszíder (79.), Szabó T. (87.), Kovács B. (90.), Boros (91.)

Jók: :Jelinek illetve, Boros, Nyitrai, Szabó T.

A 22. percben Vincze Péter indította Pásztor László Márkot, aki elfutott a rosszul kiinduló kapus mellett is, és szinte az alapvonalról lőtt a vendégkapuba. Az első félidő utolsó pillanataiban Fenyvesi Viktor elfutott a jobb oldalon, belőtt labdáját a menteni igyekvő Sólyom Tamás Kálmán a saját kapujába lőtte. A félidőben 1-1-es állással vonultak a csapatok az öltözőbe.

A 64. percben Jelinek Zoltán bal oldali szögletét Vincze fejelte fölé. A 79. percben Tamás erőszakosan tört be a tizenhatoson belülre, lövésszerű beadását Krautszider Ákos berobbanva továbbította a hálóba. Kevéssel a vége előtt Szabó Tibor átívelt labdája akadálytalanul hullott a kapuba. Ettől végleg összeomlottak a hazaiak. Jobb oldali szöglet után az őrizetlenül maradt Kovács Balázs elé került a labda és higgadtan helyezett a kapuba. A lefújás előtti pillanatokban Boros Zoltán tört ki, és a kifutó Bognár Dezső mellett a rövid sarokba gurított, és beállította az 1-5-ös végeredményt. Alacsony színvonalú mérkőzésen a hazaiak a balszerencsés öngól után még összeszedték magukat, de az utolsó tíz perc katasztrofális volt, így megérdemelt a vendég siker.

Polgárdi Vertikál–Pusztavám 2-0 (1-0)

Polgárdi, 150 néző

Vezette: Domak Ádám

Polgárdi Vertikál: Molnár B. – Ősz (Borostyán), Farkas D., Nemes, Csizmadia G. – Keserű, Kelemen, Radács (Magda), Bencze (Benis) – Csizmadia D. (Schultz), Kosztolányi. Vezetőedző: Viktor Ferenc

Pusztavám: Hadnagy – Netzkár, Rozembaum, Kertai, Czéh – Zséfár, Jullich (Veress), Magosi, Katóka – Molnár A., Zóka (Szehoffner). Vezetőedző: Kocsis Jenő

Gól: Kosztolányi (24., 85.)

Jók: Kosztolányi, Farkas, Csizmadia D. illetve, Hadnagy P.

A huszonnegyedik percben Kosztolányi Bence szabadrúgását követően szerzett vezetést a Polgárdi. A mérkőzés java részében mezőnyjáték folyt majd a második félidőben Magda Máté beadása után Kosztolányi Bence második góljával beállította a végeredményt. A hazaiak ezzel a három ponttal megtartották esélyüket arra, hogy tavasszal tovább harcolhassanak a bentmaradásért. A rengeteget dolgozó csapat, a fiatalos lendület, végül meghozta gyümölcsét.

A Puskás örülhetett a végén

Sárszentmiklós–Puskás Futball Club Kft. III. 0-1 (0-0)

Sárszentmiklós, 100néző

Vezette: Jónás Péter

Sárszentmiklós: Lieszkovszky – Gráczer G., Kőkuti, Tóth Zs., Hegedűs – Nagy K. (Görög), Lajtos (Sükösd), Gráczer Bence, Gráczer Bálint (Horváth I.) – Bezerédi, Nagy Á. (Demeter). Vezetőedző: Sárai György

Puskás Futball Club Kft. III.: Zelena – Szabó D., Radó, Kotasz, Heitler – Gálos, Mérten, Török M., Kóbor (Boros) – Komáromi, Horváth Á. (Sipos).

Gól: Gálos (65.)

Jók: Tóth Zs. illetve, Horváth Á.

Küzdelem, de sajnos helyzetek nélküli játék jellemezte az első félidőt. A hazaik támadásait sorra visszaverte a felcsúti védelem. A játék a szünetig javarészt a két tizenhatos között folyt.

Fordulás után sem változott a játék képe. A 65. percben váratlanul vezetést szereztek a vendégek. Komáromi Norbert jobboldali beadását nem tudták kirúgni a védők, a labda Gálos Zoltán elé került, aki tíz méterről a kapu bal oldalába gurított, így megszerezve a vezetést a felcsúti együttesnek. 1-0.

A folytatásban a sárszentmiklósiak mindent egy lapra tettek fel az egyenlítés megszerzéséért. A 84. percben Tóth Zsolt jobbról beadott labdáját a kapus elvétette, és a felugró Bezerédi Ádámot ütötte el a labda helyett. A játékvezető büntetőt ítélt, amit a sértett végzett el, de sikerült őt megbabonáznia Zelena Viktornak a Puskás kapusának, aki megfogta a tizenegyesrúgást, ezzel három ponthoz segítve csapatát.

A lelkesen futballozó vendégek győzelme egyértelműen a forduló legnagyobb meglepetése. A Sárszentmiklós így öt pont hátránnyal követi a negyedik helyezett Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő csapatát, a felcsútiak pedig a kilencedik helyen zárták az őszt.