Foci

2015.04.13. 08:38

Megye II.: mindkét csoport élén növelték előnyüket a listavezető csapatok

Fejér megye másodosztályú labdarúgó bajnokságának 22. fordulójában voltak ugyan meglepetéseredmények, de a sorrend nem változott sokat.

OSZ CAR csoport

FC Csákvár II–Bodajk 0-1 (0-0)

V: Domak Ádám

FC Csákvár II: Zelizi – Sebestyén, Juhász Á., Knausz Cs. (Barócsi, Zimmermann), Gulyás G. – Gulyás J. (Krausz), Imrefy, S. Molnár G, Tóth Sz. – Kalocsa, Turány. Vezetőedző: Takács József

Bodajk: Pirik – Nagy K. (Erdei G.), Németh D., Wachtler G., Polczer – Molnár T., Erdei F. (Babicsek), Bregócs (Vincze), Hudák – Gergő, Kovács T.. Edző: Wachtler János

Gól: Molnár T. (63.)

Kajászó–Bakonycsernye 3-2 (0-1)

V: Nagy Tamás

Kajászó: Lajkó – Marton D. (Marton B.), Chevriat, Székely, Kovács A. – Pintér, Varga Attila, Kamocsa, Szabó B. – Nagy P., Höltzl (Farsang).

Bakonycsernye: Lukács – Schneider, Mészáros B., Strommer, Monostori – Právics, Varga Aurél, (Guitprecht), Fodor, Szolnoki – Simek Cs. (Sulák), Bocska. Edző: Varga Jenő

Gól: Höltzl (49.), Chevriat (57.), Varga Attila. (87.), illetve Varga Aurél (32.), Právics (71.)

Kápolnásnyék–Pettend 2-3 (0-0)

100 néző, V: Závotka

Kápolnásnyék: Szabadi – Szentgyörgyi (Bernáth), Fazekas, Őri, Peng – Tóth B., Silhány (Németh Zs.), Csanádi (Kármán), Ribi – Varga J., Pál

Pettend: Gerhát – Fényes, Szabó G., Bánoczki, Molnár G. – Heiden (Boronai), Löfflinger, Csikós, Czottner F. – Czottner Á., Nagy Z.

Gól: Pál (78.), Németh Zs. (88.), illetve Czottner Á. (58.), Peng (öngól, 65.), Nagy Z. (71.)

Jók: Peng, Fazekas, illetve az egész csapat

Az 58.percben Silhány Ferenc buktatta a 16-oson belül Nagy Zoltánt, a büntetőt Czottner Ádám a kapu közepébe bombázta. 0-1. Majd a 65.percben egy előre vágott labdába Peng Gábor csúsztatott bele, a labda, pedig a kimozduló Szabadi Pál mellett a kapu közepébe hullott. 0-2. A 71. percben Czottner Ferenc mesteri labdát adott Nagy Zoltánnak, aki 10 méterről a kapu jobb oldalába helyezett. 0-3. Hét perc elteltével egy bal oldali beadás után Pál István fejelt szép gólt. 1-3. A befejezés előtt Németh Zsolt 20 méterről lőtt bombagólt. . 2-3. Ezen a napon a szerencsével sem hadilábon álló vendégcsapat örülhetett.

Vál–Kőszárhegy 2-4 (0-0)

V: Krajcsovics Adrián

Vál: Borostyán – Szalai (Kecskés), Mayer, Burián, Petényi – Szoboszlai (Szarvas), Jakab, Zágoni, Fehér – Komlódi (Kirilla), Pereczes P.

Kőszárhegy: Zsidó – Parall, Szabó M., Nagy P., Máté (Kaposvári) – Szőlősi (Rózsás), Borsos (Berkei), Pereczes I,, Nagy A. (Vörös) – Lencsés, Tóth N. (Nagy Z.). Szakmai igazgató: Nagy József

Gól: Jakab (61.), Pereczes P.(92.), illetve Kaposvári (59.), Nagy A. (66.), Vörös (86.), Pereczes I. (70.)

Pázmánd–Iszkaszentgyörgy 3-1 (1-1)

80 néző, Vezette: Szabó László

Pázmánd: Lőrincz – Farkasfalvi, Végh, Csernik, Bátori – Kerkuska, Dömsödi, Glócz (Bodnár), Boda (Lukács) – Bauer G, Torma. Vezetőedző: Köllő Zoltán

Iszkaszentgyörgy: Gyarmati – Kéri N., Kovács J., Osváth, Zámbó – Machata, Tóth P., Bakos, Fábián – Balla T., Balla K. Vezetőedző: Molnár János

Gól: Bauer (6.), Torma (76.), Végh (84.), illetve Fábián (12.)

A 6. percben Bauer Gábor nyitotta meg a hazai találatok sorát, ám aránylag gyorsan egyenlített Fábián Tamás. A második félidő hajrájába fordulva aztán már jobban rá tudta erőltetni akaratát a pázmándi gárda ellenfelére, és előbb a 76. percben Torma Erik szerezte meg a vezető gólt, majd a 84.– ben Végh Tamás biztosította be a vendéglátók győzelmét, akik jobb helyzetkihasználásunknak köszönhették sikerüket.

Pátka–Pákozd 2-1 (1-1)

130 néző, V: Almádi Sándor

Pátka: Csikesz – Fülöp, Orosz, Polányi, Kővári – Füri, Nagy F. (Ihász), Kéri (Krell), Takács Viktor – Molnár Zs. (Sinka), Szakács (Kovács Z.). Vezetőedző: Takács Viktor

Pákozd: Nagy T. – Andorka, Horváth Zs. (Munkácsi), Pőcze, Nyusa – Hollósi, Rózsa, Rothauszki, Jasper – Orbán, Simó. Vezetőedző: Andorka Péter

Gól: Takács V. (2., 81.), illetve Nyusa (21.)

Jók: egész hazai csapat, illetve Rothauszki

Szép passzjáték után Takács Viktor távoli lövéséből már a 2. percben megszerezte a vezetést a Pátka, 1-0. A 15. percben Kéri Péter szabadrúgását védte bravúrral Nagy Tamás. A 21. percben Simó János beadását fejelte a kapuba Nyusa László, 1-1. A szünet után mezőnyfölényben játszott a Pátka, ez a 81. percben érett góllá, Fülöp Alex előkészítése után ismét Takács volt eredményes, 2-1.

Pusztavám–Mány 2-1 (0-1)

150 néző, V: Wehovszky

Pusztavám: Kiss V. – Rozembaum, Kertai, Klein, Czéh (Netzkár) – Molnár A., Magosi, Kocsis, Czéh (Katóka M.) – Zóka, Katóka R.

Mány: Szabó B. – Schnobl (Gonda), Szabó Á., Radovics, Apostagi – Horváth G. (Bukó), Kovács N., Balla I., Méhész – Szabó L., Mohácsi.

Gól: Katóka R. (61.), Kocsis (74.), illetve Kovács N. (23.)

Kiállítva: Mohácsi (88.)

A hazai legénység a sírból hozta vissza a mérkőzést, ugyanis Rozembaum Attila kezezése miatt már a 23. percben 11-eshez jutottak a mányiak, amelyet Kovács Norbert értékesített. 0-1. A mezőnyfölényben játszó vendégek több veszélyes akciót vezettek, ekkor úgy tűnt, több góllal is nyerhetnek, a gyengén játszó pusztavámiak ellen. A szünet után egy másik hazai gárda lépett a pályára, sokkal bátrabban és veszélyesebben támadtak. A mezőny leggyorsabb játékosát – Katóka Richárdot – próbálták helyzetbe hozni társai, aki a 61.percben nem hibázott. 1-1 A gól a pusztavámiakat megnyugtatta, ám mégis a Mánynak nyílt két alkalommal is gólszerzésre lehetősége, de Kiss Viktor a PTC kapusa óriási helyzetekben mentett, nagyrészt vállalt a győzelemben. A második hazai gól egy mintaszerű támadásból született, a mányi térfél közepéről végezhetett el egy szabadrúgást Rozembaum, aki a balösszekötő helyén érkező Zóka Richárd elé ívet, ő az alapvonal előtt okosan felnézett, jobb belsővel a berobbanó Kocsis Dominikhoz játszott, aki higgadtan, a jobb alsó sarokba lőtt. 2-1 A PTC szemszögéből nézve elmondható, hogy szerencsésen, de megérdemelten tartotta otthon a pontokat.

AGÁRDI TERMÁL csoport

Soponya – Mezőszilas 5-0 (2-0)

Vezette: Vitányi László

Soponya: Albert (Varga D.) – Szücs K., Szabó A., Joó F., Joó T. – Vinklár (Bali), Grega Gábor (Sütő), Dr. Gyenis (Radnics), Budai – Varga A., Kovács K.

Mezőszilas: Papp Cs. – Kiss Gy., Fehér, Sülyi, Paulovics – Nagy Z., Virág (Simon L.), Kovács Z., Szegedi (Kozma) – Szilágyi, Szegedi (Kopácsi)

Gól: Varga A. (10.), Grega (19.), Radnics (58.), Kovács K. (65.), Budai (75.)

Adony–Sárosd 0-3 (0-2)

Vezette: Magyar János

Adony: Hamar – Nebucz, Glonczi, Németh R., Pálinkás – Böjte (Fogarasi), Szántó (Takács I.), Auer, Hollentoner (Oláh) – Varga Z., Németh T. Vezetőedző: Csorba József

Sárosd: Somogyi B. – Meszlényi, Sipos, Somogyi Sz., Arany – Truszek, Béres Z. (Rottmann), Kövecses (Tiber Sz.), Tornyai (Vinkler) – Dvéri Zs. (Kargl), Tanárki (Kovács Zs.). Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Gól: Tornyai (19.), Dvéri Zs. (20.), Vinkler (67.)

Jók: Pálinkás illetve Somogyi B., Béres Z., Tornyai, Dvéri Zs

A sárosdiak kezdték jobban a játékot, de csak mezőfölényig jutottak, míg az adonyiak kontra játékra építettek. Az első igazán nagy helyzet a hazaiak előtt adódott, de a Somogyi Barna bravúrral hárított, majd Tornyai Tamás egy jól eltalált távoli lövése a Sárosd vezetését jelentette. 0-1. Egy perccel később Dvéri Zsolt szerzett egy mesteri gólt. 0-2. A második félidő vendég mezőfölényt hozott, és még egy gólt, Vinkler Péter talált be a 67. percben. A hazaiak minden lehetőségüket kihagyták, megérdemelt vendég siker született, de az Adony méltó ellenfele volt a bajnokesélyesnek.

Nagykarácsony–Szabadegyháza 0-5 (0-2)

Vezette: Babai Ferenc

Nagykarácsony: Turi – Harasztia, Balogh Á., Nyul, Jámbor – Simon Zs., Pap (Klics), Kovács G. (Oláh), Wadolowski – Brogyányi, Gál I.

Szabadegyháza: Zámbó – Vizi, Vida, Kiss P., Szalai D. – Rapai (Bozai), Bartos, Hippeller (Horváth F.), Szaniszló (Godra) – Tóth P., Csupor.

Gól: Szaniszló (3., 21.), Hippeller (68.), Tóth P. (89., 90.)

Káloz–Lajoskomárom 1-1 (0-0)

Vezette: Géringer Zoltán

Káloz: Takács L. – Pál, Baranyai, Tóth B., Fazekas – Ludányi, Tóth M., Somogyi V., Schneider (Jasztrapszky) – Vörös, Szabó Sz.

Lajoskomárom: Szabó N. – Tulok, Vései, Csulik, Szakáts – Balogh M., Bogár, Kleiber (Szili), Cseke (Vinczellér) – Reichardt, Paluska. Vezetőedző: Kecskés József

Gól: Fazekas (70.), illetve Balogh M. (47.)

Pusztaszabolcs–Enying 6-0 (2-0)

V: Farkas István

Pusztaszabolcs: Nagy E. (Vágó) – Lengyel (Tóth N.), Budai (Schrick), Csanádi, Dombi (Balogh Z.) – Kovács B., Bakos (Joó), Imre, Nagy Á. – Farkas N., Székely. Vezetőedző: Fülöp János

Enying: Dobai – Dicső, Spergli, Kovács L., Molnár Z. – Iker, Szőke, Balogh Gy. (Blaski), Halász – Gergics (Nagy L.), Lovizer. Vezetőedző: Gergics Jenő

Gól: Bakos (20., 36.), Imre (55., 58.), Székely (79.), Kovács B. (85.)

Nagylók–Seregélyes 3-2 (1-1)

Vezette: Zsélyi Csaba

Nagylók: Szloboda – Erős P. (Molnár Cs.), Molnár T., Killer P., Fauszt – Vörös, Szabó E. (Erős Z.), Lendvai, Killer M. – Kiss M., Kovács Z. (Tórizs).

Seregélyes: Ács – Horváth T. (Lendvai), Druzsin, Kovács J., Szabó F. – Nagy B. (Dezső), Benczik, Szurovcsják, Princz (Pinke) – Takács R., Polányi (Zsilovics). Vezetőedző: Szabó József

Gól: Killer M. (28., 57.), Erős Z. (76.), illetve Polányi (22.), Dezső (78.)

Kiállítva: Killer P. (93.), Salga (41.), illetve Lendvai (95.)

LMSK Masita–Kulcs 5-3 (4-0)

Vezette: Kalauz László

LMSK Masita: Kovács Z. – Szabó A., Nasta, Tombor, Gyenis (Kovács I.) – Sütő, Zalatnai, Hornyák, Cziczinger – Lakatos (Tímár), Nagy B. (Suba). Vezetőedző: Kovács István

Kulcs: Papp S. – Komáromi, Fehér, Godó, Mészáros Á. – Mohácsi, Balogh D. (Mácsfalvi), Ócsai (Deli), Szilva – Peredi, Molnár Z. Vezetőedző: Boncz Gábor

Gól: Hornyák (4., 14.), Zalatnai (7.), Lakatos (30.), Molnár Z. (öngól, 65.), illetve Mohácsi (57.), Szilva (72.), Deli (80.)

Baracs–Aba-Sárvíz 1-3 (0-2)

Vezette: Rózsa József

Baracs: Tóth N. – Mészáros S. (Wachter), Hír, Meggyes, Hepp – Cséza (Rezes), Prókai Norman, Pulai (Bartók S.), Éliás – Sebestyén, Szurma (Szabó M.) Vezetőedző: Fink Viktor

Aba-Sárvíz: Tóth D. – Esze A., Nagy L., Tóth R., Lakk – Esze T., Ilyés, Gyuricza, Tóth R. – Máyer (Balogh T.), Simon M. Vezetőedző: Bor József Dezső

Gól: Rezes (90.), illetve Esze A. (22.), Gyuricza (27.), Máyer (60.)

Tudósítók: Menus Tamás (Kápolnásnyék), Lukács József (Pázmánd), Takács Viktor (Pátka), Csorba József (Adony), Nédó Géza (Pusztavám). Összeállította: Káldor András