Futással búcsúztatták az óévet

Ma Agárdon 258 fő várta a Hunyadi DSE által hagyományos évbúcsúztató FoxConn Pezsgőfutás rajtját.

Silye Sándor

Két távban nevezhetett a megjelent sokaság, a 13,7 és az 5 kilométeren. Előbb a hosszabb táv indulói rugaszkodtak neki a megpróbáltatásnak, majd az 5 kilométeresek is elindultak. Bár győzteseket is hirdettek, de végül minden induló nyert. A hosszabbik távon a férfiak között Berecz Lajos (Érd) győzött Farkas Dárius (ARAK) előtt. A nőknél a honvédos Merényi Timea volt a legjobb, a megyéből Schlauszky Csilla (Hunyadi DSE)  a leggyorsabb, de nem került dobogóra. Öt kilométeren Amhauer Kristóf (Budapest) ért elsőként a célba, a hunyadis Márkus Viktor 8. helyével lett a legsikeresebb megyei futó. A nők között három megyei versenyző is dobogóra állhatott, de Boros Nikolett (Dragon Aqua SE) győzött, második Szuna Tamara (Mór), harmadik Zsiga Mónika (ARAK). A díjakat Tálos Péter a névadó ügyvezetője, és Kovács Zoltán kajak világbajnok adta át.