Véget ért az álom, a magyar női kosárlabda-válogatott nem jutott ki az Eb-re

A magyar női kosárlabda-válogatott szerdán 67-56-ra kikapott a németektől az Európa-bajnoki pótselejtező rájátszásának soproni visszavágóján, így kettős vereséggel alulmaradt a párharcban, s nem jutott ki a lengyelországi Eb-re.

MTI

Székely Norbert együttese az első félidőben tíz ponttal is vezetett, ám a remekül lepattanózó ellenfél a nagyszünetre kiegyenlített (33-33). Fordulás után a fásultan küzdő hazaiak mindössze hét pontot hoztak össze a harmadik negyedben, ami megpecsételte a sorsukat a fizikálisan és mentálisan is jobb formában lévő riválissal szemben.
A 2009-es lettországi Eb-től három vereséggel búcsúzott magyarok így lemaradtak a szombaton rajtoló kontinenstornáról.