Az Albacomp kiharcolta a sikert

FMH - Az Albacomp csütörtökön a Pakssal vívott kemény csatát, végül a fehérváriak győztek.

Silye Sándor

A Dombóvár és a Pezinok csatáját változatos küzdelem után a szlovákok 83-77 (22-17, 16-33, 22-10, 23-17)-re nyerték. A legjobb dobók Lukjanec 20/6 illetve Walker 20/9 voltak. Ezután következett a torna mérkőzése az Albacomp és a Paks között. A bajnok kezdett jobban (3. perc: 4-7), a hazaiaknál Simon járt elől a pontoszerzésben,a kilencből hét az ő nevéhez fűződött. Állandósult az öt egységnyi paksi vezetés (6. perc: 9-14), de támadásban Simi betörései voltak főleg eredményesek ekkor, jókor jött Bonner két triplája. A 9. percben már az Alba vezetett (19-17), volt is öröm a csarnokban, ezt a szakaszt az Albacomp nyerte. A rövid pihenő után Bódi triplája már ötöst jelentett, miközben az ellen (túl) keményen védekezett. A hétpontos vezetés néhány pontatlan támadás után csökkent, majd megint nőtt (16. perc: 40-27) Simon és Bódi vezérletével. A második szskaszban rendben volt a védekezés, támadás, így 14 volt ide a szünetben.
A szünet után ki, hogy Radovics megsérült, nem is jött vissza a folytatásra. A vendégek továbbra is keménykedtek, tehették, a sporik nem voltak feladatuk magaslatán. Tűz alá került a Paks (34. perc: 52-45).  A sok szabálytalanság megtörte az Albacomp ritmusát, tovább zárkózott a Paks (27. perc: 59-56), sokszor állt a játék, emiatt sokáig tartott a meccs. A záró szakasz kezdetére mindössze egy pont maradt a fehérváriak előnye. A kezdés után átvette a vezetést a Paks (61-62). A Paks aztán verekedett, nem kosárlabdázott. Harcolt a feférvári csapat is (36. perc: 76-66), két perc és már 76-73, mi lesz a vége? Győzelem, tornagyőzelem, pénteken 19 órakor a Dombóvár ellen jöhet a jutalomjáték.

Albacomp-Paks 78-76 (23-21, 26-14, 12-25, 17-16)