Sportvilág

2010.05.28. 02:29

Junior Eb: fiú, leány ezüst

Golega - Portugáliában viaskodnak a kontinens legjobb junior öttusázói, hogy elnyerjék az Európa-bajnok megtisztelő címet. Mindkét nemben vannak fehérváriak.

Silye Sándor

Az egyéni versenyben a lengyel Golis győzött 5860 ponttal, köszönhetően kiegyensúlyozott versenyzésének. A győztes az úszásban, a lovaglásban második lett, a nehéz számban, a kombinált gyakorlatban a 7. legjobb eredményt érte el. Érdekes volt a lovaglás, a győztes az összetettben 20. Megi, és az ebben a számban 22. Demeter Gergely között mindössze 52 pont volt a különbség. A legjobb magyar az említett ifjabbik Demeter, Gergely lett, a 6. helyen ért célba 5708 ponttal. Testvére, Bence a 9. (5644), míg Biró a 21. helyet érte el (5512). A három fiú a vívásban végzett a mezőny alsó felében, egyébként jól teljesítettek. Csapatban viszont Eb-ezüstöt nyert a trió (16 864 pont) a győztes Oroszország mögött (17 008). Nem sokon múlt a legfényesebb medál!

- Küzdelmes nap volt, de sajnos csak az egyéni 9. hely sikerült. A vívásban lényegesen, a kombináltban valamivel több kellett volna - mondta Demeter Bence.

A nőknél a sérüléséből éppen felépült fehérvári Kovács Sarolta a 8. helyen végzett, csapatban ezüstérmes.