2012.05.31. 17:34

Kiváló eredménnyel céloztak a megyei sportlövők

Zámoly - A Zámoly LK lőterén rendezték meg Fejér megye sportlövő-bajnokságát. A népes mezőnyben nagyszerű eredmények születtek.

Bobory Balázs

A központi gyújtású pisztolyosok 20 lövéses versenyszámában a Dunaújváros LSE sportolója, Horváth Ferenc végzett az élen 175 körös eredménnyel, őt az Alba Volán versenyzői, Botos Zoltán (169) és Szatmári Zsolt (165) követték.
A sportpisztolyosok 20 lövéses versenyszámában az első két helyet kibérelték a hazaiak, azaz a zámolyi indulók: Farkas Zoltán és Papp László is 194 körrel zárt, előbbi 5 belső tízest, utóbbi hármat talált. Harmadikként a dunaújvárosi Horváth Ferenc (183) zárt.

Ugyanebben a számban, a nőknél az Alba Volán sportolója, Pálfiné Tóth Erika lett az első 138 körrel.

A nyíltirányzékú kispuskások 30 lövéses fekvő számában Gartai Imre végzett az élen 274 körös eredménnyel két dunaújvárosi sportlövő, Tóbiás Nándor (259) és Alföldi József (249) előtt.

Szintén ebben a versenyszámban, a nők viadalában három zámolyi hölgy állhatott a dobogóra Dömötör Veronika (280 kör), György Csilla (275) és Balázs Adrienn (244) sorrendben.

A standard puskások  30 lövéses fekvő versenyszámában Gartai Imre újabb elsőségnek örülhetett, köszönhetően 293 körös teljesítményének. A szintén zámolyi Farkas Ferenc és Czizel Károly egyaránt 288-288 kört ért el, előbbi 98-as, utóbbi 97-es utolsó sorozatot lőtt, ez döntött.

A nőknél, a kisöbű sportpuskások 60 lövéses versenyszámában újra Dömötör Veronika (572 kör), György Csilla (548), Balázs Adrienn (514) sorrend alakult ki.

A férfiaknál, a kisöbü szabadpuskások 60 lövéses fekvő versenyszámában ismét hazai versenyzők mosolyoghattak a záráskor: Csordás Tamás 566 körös eredménnyel szerzett újabb aranyérmet a zámolyiaknak, míg Deák Lajos (536) ezüsttel gazdagodott.