2006.09.09. 02:29

Hengerlő hazaiak

Székesfehérvár - Ilyen bajnoki kezdésről álmodtak a lelátókat jócskán megtöltő hazai szurkolók, hiszen a nyitányon a fehérváriak valósággal átgázoltak a fővárosi csapaton.

Mórocz Zsolt

Csupán a véletlen számlájára írható, de a két csapat már a legutóbbi szezonban is az első fordulóban mérte össze az erejét. Akkor a vendég fehérváriak 39-29 arányban győztek, s azzal is tovább növelték a Spartacus elleni pozitív mérlegüket, ami a tegnap esti összecsapás előtt 16 győzelmet, egy döntetlent, s csupán egy vereséget (1998-ban) mutatott. Miután a fővárosiak csak Mátyás Augusztával és a kapus Plasinszkajával tudtak az idén erősíteni, a vérmesebb hazai drukkerek gólzáporos győzelmet vártak Balogh Beáéktól. Így azt remélték, hogy megdől a négy évvel ezelőtti 31-19-es eredmény.

Kezdés előtt Katona Sándor, a magyar kézilabda-szövetség képviseletében a tavalyi bajnokság gólkirálynőjét, Balogh Beát köszöntötte serleggel, míg a hazai szurkolók egy-egy szál virágot adtak át a játékosoknak. Mátyás büntetője volt az első esemény, amit Fekete védett, majd Vijunaite góljával szerezte meg a vezetést a hazai csapat. A kezdeti lámpaláz után határozott védekezés és villámgyors lerohanás jellemezte a hazai együttest, így nőtt az előny, a 26. percben már 15-5 volt az állás, ami a félidő végére még jelentősebbé lett. A szünetben a Kodolányi János Főiskola vendégszeretetét élvező olaszországi San Salgo fúvószenekara szórakoztatta a közönséget.

Fővárosi góllal kezdődött a második félidő, de hamar helyreállt a rend, szebbnél szebb akciókat vezettek a hazaiak. Az összes játékos pazar formát mutatott, de különösenj Vijunaite volt elemében. Egyre jobban kidomborodott a tudáskülönbség, láthatóan nem volt egy súlycsoportban a két csapat. Szemre is tetszetős, szépen kidolgozott és végrehajtott támadások sorozatát láthatták a nézők, akik a végén felállva ünnepelték kedvenceiket. A tegnapi magabiztos győzelem volt, ám szerdán viszont lényegesen komolyabb lesz a feladat: 18 órakor a Vasas látja vendégül a fehérváriakat.

A többi eredmény: Debrecen-Vác 29-22, Németh Toll Makó-Győr 25-31, Békéscsaba-Dunaferr 14-33.

Köfém Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Kovács, Pauer.

Cornexi-Alcoa-HSB Holding: Fekete - Balogh 5/2, Kordyuk 1, Vijunaite 7, Őri 4, Szrnka 5/1, Kenyeres 6, csere: Djerics (kapus), Vaszari 1, Valova 2, Pádár 5, Kriscsuk 1, Tilinger 3/1. Vezetőedző: Szabó Edina.

Spartacus: Plasinszkaja - Lánczos, Halmai 2, Viglási 5/1, Szamosi L. 1, Schulcz, Horváth 1, csere: Székely (kapus), Mátyás 3, Szőke, Szamosi A. 5, Borkowska 1, Tamás. Vezetőedző: Laurencz László.

Hétméteres: 4/4, illetve 4/1. Kiállítás: 4, ill. 8 perc.

Az eredmény alakulása, 15. perc: 9-3, 26.: 15-5, 35.: 22-7, 44.: 30-10, 49.: 33-15, 56.: 37-18.