2013.04.21. 18:36

Az Alba Fehérvár a "háziúr"

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság középszakaszának az utolsó fordulójában bebiztosította az első helyét az Alba Fehérvár, miután legyőzte a címvédő Szolnokot.

Fürtökben lógtak az emberek szombaton a Gáz utcai sportcsarnokban, miután befejeződött az Alba Fehérvár és a Szolnoki Olaj közötti, a középszakasz első helyét eldöntő rangadó a felsőházban. Már hosszú percek óta befejeződött a mérkőzés, de a hazai szimpatizánsok nem mozdultak a helyükről.

Csak a szolnoki fanatikusok távoztak gyorsan, igaz előtte azért még ők is lepacsiztak a kedvenceikkel. Viszont örülni az Alba Fehérvár hívei örültek mértéktelenül, s erre minden okuk meg is volt. Mert a csapat Keller Ákos - aki nagyszerű teljesítménnyel rukkolt ki - vezérletével a szükséges hat helyett 9 ponttal gyűrte le a címvédőt.

A tét nagyságához - az első hely, amely a rájátszásban pályaelőnyt jelent, így abszolút nem volt mindegy az eredmény - méltó küzdelmet láthatott a közönség, tessenek csak a jegyzőkönyvre, az eredmény alakulására pillantani, például a 7. percre, amikor  összesen még csak 24 pontot szerzett a két csapat. Mert a védekezésük egyaránt hatékonyabbnak bizonyult a támadásoknál. Pedig voltak nagy helyzetek, de sorra kimaradtak a ziccerek    a palánkok alatt.

Nem úgy a szolnoki fanatikusok szektorában: egyszer csak azt lehetett látni, hogy 5-6 megkülönböztető mellényt viselő biztonsági bement közéjük rendet tenni, s ezt a Tisza-parti fanatikusok nem vették jó néven. Percekig állt a játék, mire helyre állt a rend, amelyből  Ascerics mester is kivette a részét, amennyiben a szektor elé sietett, csillapítani a hőzöngőket. Aztán a játékosait "fegyelmezte", mert az Alba nem engedett a szorításból, s egészen a szünetig vezetett. A pihenő után átvette a vezetést a Szolnok (42-37-re), s ez ugye, már 10 pontos előnyt jelentett oda.

Ám Dzunics Braniszlav, a hazaiak vezetőedzője is azonnal lereagálta a dolgokat, s a csapat egy perc alatt kiegyenlített. A vendégek ezt követően csak egyszer, a 28. percben vezettek 53-51-re, ám a 34. percben már a hazaiak örülhettek, hiszen akkor már megvolt a szükséges 6 pontos különbség (63-57). Persze, a címvédő egy pillanatra sem adta fel, s bár igyekezett közelebb kerülni az Albához, a fehérváriak már nem hagyták kiénekelni a sajtot a szájukból, s végül 9 pontos különbséggel tudatosították a látogatókban, hogy ki a "háziúr" a bajnokságban. Amely szerdától máris a rájátszással folytatódik tovább. Az Alba ellenfele pedig a Pécs lesz. Ám az, hogy mikor lesz a találkozó, még bizonytalan. Mert szintén szerdán lesz a Vidi_Fradi Ligakupa döntő is, amely befolyásolhat mindent.

Alba Fehérvár_Szolnoki Olaj
72-63 (17-16, 16-16, 22-21, 17-10).

Székesfehérvár, 2500 néző. Vezette: Vígh, Földházi, Hegedüs.  Alba Fehérvár: MOORE 11/3, Wood 9/6, HOLLIS 12/3, Szabó Zs. 6/3, KELLER  Á. 16, csere: Jones 5, Bódi 6/6, Juhos 3/3, Supola 4. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav, edző: Matus Gábor.

Szolnoki Olaj: Florence 8/3,  Horváth Á. 4, Kalve 3/3, BELL 12/6, BÁDER 20, csere: Simon 5/3, Fodor, Sehovics 5, Szabó  M. 6. Vezetőedző: Nenad Ascserics. Az eredmény alakulása, 3. perc: 2-2, 5.: 8-7, 7.: 12-12, 12.: 20-16, 14.: 25-23, 17.: 30-26, 23.: 37-42, 24.: 42-42, 27.: 50-48, 28.: 51-53, 34.: 63-57, 36.: 65-60.