2007.09.15. 02:29

Küzdésből jeles

Dunaújváros, Székesfehérvár (já, mj) - Rangadók vártak megyénk NB I-es női kézilabdacsapataira a bajnokság 4. fordulójában. A Dunaferr NK már tegnap pályára lépett a Debrecen ellen, míg a Cornexi-Alcoa-Auto Bahn ma játszik a Fradi otthonában.

Kovalcsik Katalin

A Dunaferr NK mérkőzése után, megyénk másik illusztris csapata, a Cornexi-Alcoa-Auto Bahn ma, 15.45-kor kezdi el a Ferencváros elleni, az idegenbeli rangadót.

- A nyáron ugyan megváltozott a Fradi állománya, de a távozók helyére megfelelő gyorsaságú játékosokat igazoltak. Talán csak Tóth Tímeát tudják nehezen pótolni. Főleg a góllövésben, ami így a többiekre hárul. Ez viszont azt jelenti, hogy többfelé oszlik a figyelem. Megismertük a jelenlegi Fradit, hiszen nyáron a Kulcsár Anita tornán és edzőmérkőzésen is összecsaptunk egymással. Úgy vélem, hogy a dunaújvárosi teljesítményünkkel van esélyünk a győzelemre, de figyelnünk kell a technikai hibákra, hogy azok miatt ne rohanjanak le minket. Fontos szerep jut a kapusainknak is, mert a jó teljesítményükkel lehetnek a siker részesei - mondta Vura József, fehérváriak szakvezetője.

A tréner azt is elmondta, hogy Sonata Vijunaite a héten már teljes értékű edzésmunkát végzett, s így ma délután már újból beszáll a játékba. Térdsérülése miatt továbbra sem léphet pályára Zoya Gordeyeva. A többiek egészségesek.

Tegnap este azt az ellenfelet fogadta a Dunaferr NK együttese, amelyet egyik nagy versenytársának tartanak, szakmai berkekben is. A DVSC-Aquaticum volt a vendég Dunaújvárosban.

A két csapat összeállításának érdekesssége, hogy egy, az ellenféltől érkezett kézilabdázó is szerepelt az összeállításban. A többszörös válogatott Nagy Ivett már a Debrecenben, a fiatal Sopronyi Anett pedig a Dunaferr csapatában kézilabdázik az új bajnoki évben. Bár Imre Vilmos, a hazaiak mestere háromesélyesnek tartotta a rangadót, azért szíve mélyén, ahogy a Dunaferr szurkolói is, egyértelmű hazai sikerben bízott.

Dunaferr NK-DVSC-

Aquaticum 32-31 (13-12)

Dunaferr Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Herczeg, Südi.

Dunaferr NK: Knezovics - Lovász 2, Pigniczki 1, FERLING 5, BORBÁS 3, MÖRTEL 15 (8), Vcze 3. Csere: Ungureanu, Hoffmann (kapusok), Balogh, Laluska, SOPRONYI 3, Gáspár, Berta. Edző: Imre Vilmos.

Debrecen: Triffa - Micsics 3, Latakaite 3, NIKOLICS 5, SZÓCS 6, ORBÁN 5 (1), Nagy. Csere: Vorozscova (kapus), Benyáts 4 (3), Stuparicova 4, Szabó 1. Edző: Varga József.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 8/8, illetve 6/4.

- Rengeteget dolgoztunk a héten. Éreztem, hogy a játékosok tudják milyen fontos ez a találkozó. Minden gólnak jelentősége van - nyilatkozta Imre Vilmos, a Dunaferr szakvezetője. Majd tanúi lehettünk annak, ahogy Nagy Ivett elpityeredik. - Ahogy beléptem a csarnokban, folytak a könnyeim, de játszom én még Dunaújvárosban - mondta a szélső.

A Debrecen már a mérkőzés elején igazolta, hogy erősebb csapat a tavalyinál. Nem tudott a Dunaferr előnyt szerezni. Nagy és kemény küzdelemre volt kilátás. A 13. percben Imre Vilmos - még csak 4-4 volt a táblán - időt is kért. A 22. percben átvette a vezetést a Debrecen (7-8), de sikerült egygólos előnnyel zárni az első félidőt. Lassan kettőre, majd háromra nőtt a Dunaferr előnye, de az ellenfél mindig visszakapaszkodott. A két bíró botrányosan fújt, és egyre feszültebb lett a hangulat. A 44. percben minden kezdődött elölről (22-22). Ám a hajrában óriásit küzdött a hazai gárda. A háromgólos előnyéből már csak kettőt volt hajlandó elveszteni. És sikerült győzni a rangadón!

Imre Vilmos: - Küzdeni tudásból jelesre vizsgáztunk. Továbbra sem játszunk kiválóan, de mégis nyerünk, ahogy most is.

Varga József: - Két taktikailag felkészült csapat játszott. A kapuskülönbség döntötte el a bajnoki pontokat.

Dunaferr NK: Knezovics - Lovász 2, Pigniczki 1, FERLING 5, BORBÁS 3, MÖRTEL 15 (8), Vincze 3. Csere: Ungureanu, Hoffmann (kapusok), Balogh, Laluska, SOPRONYI 3, Gáspár, Berta. Edző: Imre Vilmos.