2007.04.14. 02:29

Arany Üst: ezüst és bronz

Dunaújváros (sis) - Az Arany Üst Kupa utánpótlás úszóversenyen a megye úszó egyesületei is értek el sikereket, szereztek érmeket.

Silye Sándor

Immár 28. alkalommal gyülekeztek a Fejér megyei városban a jövő úszói, hogy összemérjék a tudásukat. Az Arany Üst viadalon a hazai egyesületek mellett sok külföldi klub is rajthoz állította jövőbeni reménységeit, illetve külön csapatként álltak rajtkőre a magyar serdülő válogatott tagjai.

Fejérből a házigazda Dunaferr-DVSI, a Delfin-Lászlóvill SE, a Hullám 91 UVE, iletve a Móri SE versenyzői vívtak meg a nagy létszámú mezőnnyel. Mint hosszú ideje megszokott, ezúttal is magas színvonalú versenyek végén dőlt el az érmek és a helyezések sorsa. A megyei egyesületek közül két egyesület szerzett érmet, a delfinesek mérlege 2 ezüst, míg a dunaújvárosiaké két bronz.

A Delfin-Lászlóvill SE ifjú reménysége, Kiss Adél a 100 m hát és a 200 m hátúszásban ért másodikként a célba. A Dunafer-DVSI-ből Vízkeleti Péter 100 m mellúszásban lett harmadik, míg társa, Gyetvai Deborah 200 m mellen.