Hírek

2006.11.06. 03:28

Tegyék szebbé a világot

Nádasdladány (me) - Hóesés, fázós téli hideg a városban, a falu fölött azonban a felhők mögött halványan, de sárgállik a napkorong. Fél kettőkor érkezik a ponyvás furgon, épp elfért benne a 70 facsemete.

Móré Erzsébet

Üzenünk a jövőnek - ennek a gondolatnak a jegyében fogtak össze a település lakói. A falu bejáratánál, a főúton, két fasort ültetnek, bordós-vöröses színben díszítő fákat. Kicövekelték mindegyik helyét, s mindenki a saját fáját ülteti el (s persze majd gondozza is.) Az esemény nem ettől különleges. Hanem attól, hogy mindenki egy pergamenen (üvegbe csavarva aztán), üzenhet a jövőnek: mit gondolt erről a korról, magáról, falujáról, közösségéről.

Persze ki olvassa majd az üzeneteket? Száz év múlva az utókor, amikor a fák élete is véget ér? (Lehet, hogy név nélkül akár, összegyűjtik a földbe temetett üzeneteket). Meséli egy fiatalember: többen, barátok álltak össze, hogy saját vérszilvafájukat megvegyék. Ők ezt üzenik: A faültetéssel a világot építed tovább... A hetvennyolc éves Szenyo József verset írt a faültetés alkalmából: Aki fát ültet, gyermeke jövőjét szépíti... Az egyház üzenete: Aki nem tiszteli a múltját, annak nem adatik meg a nyugodt jelen, a boldog jövő.

S íme újabb írás a pergamenről: Ha ezt az üzenetet már megtaláltad, tudod, sikerült-e fasort ültetnünk. Ez volt az első láncszem. Vagy itt egy másik: Azért ültettünk, hogy összefogjon a kis falunk, hogy tudjuk egymást becsülni és szeretni.

Mind a hetven elültetett fához tartozó gondolatot nincs itt hely felsorolni. De búcsúzásként álljon itt még egy a nádasdladányiak mondatai közül:

Tegyék még szebbé ezt a világot, mint amilyen most, és legyen mindenhol békesség.

Hetven vérszilvából áll majd a frissen ültetett fasor a falu előtt

Persze ki olvassa majd az üzeneteket? Száz év múlva az utókor, amikor a fák élete is véget ér? (Lehet, hogy név nélkül akár, összegyűjtik a földbe temetett üzeneteket). Meséli egy fiatalember: többen, barátok álltak össze, hogy saját vérszilvafájukat megvegyék. Ők ezt üzenik: A faültetéssel a világot építed tovább... A hetvennyolc éves Szenyo József verset írt a faültetés alkalmából: Aki fát ültet, gyermeke jövőjét szépíti... Az egyház üzenete: Aki nem tiszteli a múltját, annak nem adatik meg a nyugodt jelen, a boldog jövő.

S íme újabb írás a pergamenről: Ha ezt az üzenetet már megtaláltad, tudod, sikerült-e fasort ültetnünk. Ez volt az első láncszem. Vagy itt egy másik: Azért ültettünk, hogy összefogjon a kis falunk, hogy tudjuk egymást becsülni és szeretni.

Mind a hetven elültetett fához tartozó gondolatot nincs itt hely felsorolni. De búcsúzásként álljon itt még egy a nádasdladányiak mondatai közül:

Tegyék még szebbé ezt a világot, mint amilyen most, és legyen mindenhol békesség.

Hetven vérszilvából áll majd a frissen ültetett fasor a falu előtt

Persze ki olvassa majd az üzeneteket? Száz év múlva az utókor, amikor a fák élete is véget ér? (Lehet, hogy név nélkül akár, összegyűjtik a földbe temetett üzeneteket). Meséli egy fiatalember: többen, barátok álltak össze, hogy saját vérszilvafájukat megvegyék. Ők ezt üzenik: A faültetéssel a világot építed tovább... A hetvennyolc éves Szenyo József verset írt a faültetés alkalmából: Aki fát ültet, gyermeke jövőjét szépíti... Az egyház üzenete: Aki nem tiszteli a múltját, annak nem adatik meg a nyugodt jelen, a boldog jövő.

S íme újabb írás a pergamenről: Ha ezt az üzenetet már megtaláltad, tudod, sikerült-e fasort ültetnünk. Ez volt az első láncszem. Vagy itt egy másik: Azért ültettünk, hogy összefogjon a kis falunk, hogy tudjuk egymást becsülni és szeretni.

Mind a hetven elültetett fához tartozó gondolatot nincs itt hely felsorolni. De búcsúzásként álljon itt még egy a nádasdladányiak mondatai közül:

Tegyék még szebbé ezt a világot, mint amilyen most, és legyen mindenhol békesség.

Hetven vérszilvából áll majd a frissen ültetett fasor a falu előtt

S íme újabb írás a pergamenről: Ha ezt az üzenetet már megtaláltad, tudod, sikerült-e fasort ültetnünk. Ez volt az első láncszem. Vagy itt egy másik: Azért ültettünk, hogy összefogjon a kis falunk, hogy tudjuk egymást becsülni és szeretni.

Mind a hetven elültetett fához tartozó gondolatot nincs itt hely felsorolni. De búcsúzásként álljon itt még egy a nádasdladányiak mondatai közül:

Tegyék még szebbé ezt a világot, mint amilyen most, és legyen mindenhol békesség.

Hetven vérszilvából áll majd a frissen ültetett fasor a falu előtt

S íme újabb írás a pergamenről: Ha ezt az üzenetet már megtaláltad, tudod, sikerült-e fasort ültetnünk. Ez volt az első láncszem. Vagy itt egy másik: Azért ültettünk, hogy összefogjon a kis falunk, hogy tudjuk egymást becsülni és szeretni.

Mind a hetven elültetett fához tartozó gondolatot nincs itt hely felsorolni. De búcsúzásként álljon itt még egy a nádasdladányiak mondatai közül:

Tegyék még szebbé ezt a világot, mint amilyen most, és legyen mindenhol békesség.

Hetven vérszilvából áll majd a frissen ültetett fasor a falu előtt

Mind a hetven elültetett fához tartozó gondolatot nincs itt hely felsorolni. De búcsúzásként álljon itt még egy a nádasdladányiak mondatai közül:

Tegyék még szebbé ezt a világot, mint amilyen most, és legyen mindenhol békesség.

Hetven vérszilvából áll majd a frissen ültetett fasor a falu előtt

Mind a hetven elültetett fához tartozó gondolatot nincs itt hely felsorolni. De búcsúzásként álljon itt még egy a nádasdladányiak mondatai közül:

Tegyék még szebbé ezt a világot, mint amilyen most, és legyen mindenhol békesség.

Hetven vérszilvából áll majd a frissen ültetett fasor a falu előtt

Tegyék még szebbé ezt a világot, mint amilyen most, és legyen mindenhol békesség.

Hetven vérszilvából áll majd a frissen ültetett fasor a falu előtt

Tegyék még szebbé ezt a világot, mint amilyen most, és legyen mindenhol békesség.

Hetven vérszilvából áll majd a frissen ültetett fasor a falu előtt

Hetven vérszilvából áll majd a frissen ültetett fasor a falu előtt

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!