Foci

2023.09.24. 19:26

Nagyon értékes győzelem

A Merkantil Bank Liga NB II. 8. fordulójában az AFC Csákvár rendkívül tudatos játékkal győzte le az eddig még gól sem kapó PMFC együttesét

A csákvári Tamás Nándor (fehér) jó teljesítménye is kellett csapata sikeréhez

Fotó: Kricskovics Antal / FMH

Nagyon úgy tűnt, hogy irgalmatlanul nehéz kilencven perc vár a Csákvár csapatára, hiszen vendéglátóik az idei szezonban nem is kaptak ki, de még a kapujukat sem tudták bevenni az ellenfelek.
Némi fölényt ugyan kiharcoltak a meccs elején a pécsiek, ám az AFC egyáltalán nem játszott megilletődötten, felvették a kesztyűt, és kiegyenlített első negyedórát láthattunk. Aztán a 26. percben csupán Helesfay Donát bravúrja mentette meg a Pécset a góltól, amikor Simon András éles szögből, az ötösről leadott lövését hárította. Majd a 30. percben Murka Benedek érkezett jól Szakály Dénes jobb oldali szabadrúgására, de Helesfay mellől csak a kapu fölé tudta rúgni a labdát.  A 43. percben Fejős Áron baloldali beadását az utolsó pillanatban, kecsegtető helyzetben vágta ki Takács Zsolt az érkező Simon elől.
A szünetet követően a hármas cserének is köszönhetően sokkal agilisabb lett a házigazdák játéka, és a 60. percben Szabó Máté 7 méterről megküldött lövését védte látványosan Pécsi Ármin. A 66. percben ismét Szabó M. villant, 17 méterről tekert kapura, de Pécsi a bal felsőbe tartó labdát kiöklözte a mezőnybe. Nyomott ugyan a PMFC, de a 82. percben egy labdaszerzés után Nagy Zoárd törte meg a gólcsendet, aki Gazdag Vajk beadását 5 méterről fejelte a bal felső sarokba, 0-1.
Az AFC teljesen megérdemelten, zsinórban a harmadik mérkőzését nyerte meg.