Foci

2023.04.24. 10:53

Kilencgólos meccs és botrány Sárosdon

A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 25. fordulójának sárosdi rangadóján nyert a Sárbogárd, ám szokatlanul nagy számú sárga és piros lap tarkította a találkozót, a szurkolók pedig ezt nem hagyták annyiban, és a játékvezetők a mérkőzés befejezése után bő egy órával tudták csak elhagyni a pályát. A Csór Truck-Trailer és Bicske II. csapatai újabb kínos vereségbe szaladtak bele, míg a fehérvári gárdák csatáját a MÁV Előre FC Főnix nyerte.

A tordasi Horváth Benett (kék) a képen látottakkal ellentétben nem ijedt meg a labdától, az ő két góljával győzte le csapata az Enyinget

Fotó: Kricskovics Antal / Fejér Megyei Hírlap

Tordas R-Kord – Enying 2–0 (1–0)

Tordas, 50 néző

Vezette: Szabó Dániel.

Tordas R-Kord: Cseresnyés – Danis, Tolnai P., Kovács A. (Dely D.), Balogh B. - Horváth B. (Irházi), Csizmarik (Deli Zs.), Jancsó (Kovács Á.), Szilágyi (Berki) - Cservenka, Ilyés. Vezetőedző: Horváth Sándor

Enying: Kovács Z. – Kalló, Mohai, Gyárfás-Tóth, Nyikos - Horváth Cs., Halász (Molnár F.), Vass, Németh Sz. - Blaski, Keszler. Vezetőedző: Molnár Ferenc

Gól: Horváth B. (5., 64).

Kiállítva: Vass (60.).

Jók: Horváth B., Dely Zs., Cservenka, ill. Kovács Z.

Jól kezdte a Tordas a mérkőzést, 5.percben Cservenka Gergő szögletét Horváth Benett gólra váltotta, 1-0. A hazai együttes a találat megszerzése után is nyomott tovább, és jobbnál jobb helyzeteket dolgozott ki. A 60. percben aztán Vass Dávid a gólvonalon kézzel ért a labdához, és a játékvezető kiállította, Jancsó Buda azonban a jogosan megítélést büntetőt kihagyta. A 64. percben egy bedobás után Dely Zsolt csúsztatását Horváth B. fejelte a kapuba, ezzel végképp eldöntve a mérkőzést.

Tudósított: Farkas Zsolt

Bodajk SE – Lajoskomárom 2–1 (0–1)

Bodajk, 100 néző

Vezette: Jónás Péter.

Bodajk: Nagy M. – Kocsis D., Molnár R., Rozembaum R., Molnár M. - Kis (Deme), Katóka R., Joó, Arany S. - Farkas K., Kurcz. Vezetőedző: Kocsis Jenő

Lajoskomárom: Barabás – Juhász M. (Victor), Orosz, Gergye, Dudar E. - Czéhmeiszter, Németh Á., Kövecses, Varga F. - Pákozdi (Rózsás), Klein. Vezetőedző: Dopuda Igor

Gól: Kocsis D. (47.), Joó (58.), ill. , Molnár A. (8., öngól).

Kiállítva: Victor (92.).

Jók: Kocsis D., Katóka R., Joó, Kurcz, ill. Dudar E., Varga F.

Jó felfogásban kezdte a mérkőzést a Bodajk SE, igyekezett magához ragadni a kezdeményezést és hosszú labdákkal operálva a vendég védelem mögé kerülni. A 7. percben egy jobbról bejövő labdára Kocsis Dominik érkezett jól, de 5 méterről a kapusba lőtt. Egy percre rá egy védelmi hiba után Molnár Richárd hazaadása átszállt Nagy Márk fölött, öngól, 0-1. Innentől kezdve jöttek a hazai ziccerek, de egészen a második félidő elejéig nem sikerült a gólszerzés. A 48. percben Molnár R. végzett el szabadrúgást a félpályáról, beadására jól érkezett Kocsis D., és a bal felső sarokba fejelt, 1-1. Ment tovább az újabb gólért a Bodajk, jöttek is a helyzetek. Az 50. percben Katóka Richárd cselezte be magát az ötösig, de a kapus kezébe emelt. Az 58. percben egy jó letámadás után a vendégek kapusa rosszul találta el a labdát, Kurcz Balázs lecsapott rá visszagurított Joó Gergő elé, aki 7 méterről kilőtte a bal felső sarkot, 2-1. Tíz perc múlva lezárhatta volna a mérkőzést a Bodajk, de Joó 5 méterről fölé lőtt. Az utolsó tíz perc paprikás hangulatú volt, jöttek előre a lajosiak, de igazi helyzetet, mint a mérkőzés egészében nem tudtak kialakítani, így teljesen megérdemelt bodajki siker született.

Tudósított: Kovács Zoltán

Sárosd – Sárbogárd 4–5 (1–1)

Sárosd, 250 néző

Vezette: Cseh Roland.

Sárosd: Rigó Á. – Susa, Hushegyi, Pribék, Vida (Reicheld) - Majláth, Schnierer (Lakakisz), Buza (Szabó V.), Kökény (Dvéri II. Zs.) - Szekeres (Vámosi), Szabó N. Vezetőedző: Rauf Dávid

Sárbogárd: Nyári – Gráczer B., Kovács J. (Horváth A., Fodor M.), Gráczer G. (Huszár), Mayer – Szalai Á., Tóth P., Farkas G., Bencze - Vagyóczki, Glócz Z. Szakmai igazgató: Pajor László

Gól: Szekeres (7.), Majláth (47.), Vámosi (83.), Pribék (87.), ill. Vagyóczki (45., 68.), Mayer (50.), Gráczer G. (56.), Szalai Á. (63.)

Kiállítva: Susa (62.), Rauf (64.), Majláth (64.)

Jók: Pribék, Majláth, Vámosi, ill. Gráczer G., Mayer, Szalai Á., Vagfyóczki

Hazaiak kerültek először helyzetbe, Buza Balázs érkezett jó ütemben a kapu elé, de nem sokkal fölé fejelt. Majd a sárosdi hazai kapu volt veszélyben, de Vagyóczki Patrik szabadrúgása szállt mellé. Ezt követően Kovács János 16 méterről alig lőtt mellé. A 7. percben Majláth Henrik indította Szabó Norbertet, aki a bogárdi 16-oson belülre vitte a labdát, majd beadására Szekeres Marcell érkezett, és lőtt a hálóba, 1-0. A folytatásban Szalai Ádám szögletét hazai védők hárítotani tudták, míg a túloldalon Vámosi Róbert szerzett jó labdát, Majláthnak passzolta, ám az átívelése a kapu mögé esett le. Az első félidő végén vendégek támadásai voltak jelentősek. Először Bencze János szabadrúgását védte Rigó Ádám. A következő szabadrúgást Pribék Patrik hárította a hazai kapu elől, de a harmadik szabadot Vagyóczki már belőtte, 1-1.

A második félidőt góllal indította a Sárosd, a 47. percben Vámosi harcolt ki egy büntetőt, melyet  Majláth értékesített, 2-1. Az 50. percben a vendégek kiegyenlítettek Mayer Dávid találatával, 2-2. Aztán az 56. percben Gráczer Gergő tizenegyesből fordított, 2-3. A 60. perctől a hazai csapat kettős emberhátrányban játszott, ezt természetesen a sárbogárdi brigád igyekezett is kihasználni, előbb Szalai  Á., majd Vagyóczki góljával, 2-5. Viszont a sárosdi csapat nem adta fel ekkora hátrányban sem, a 83. percben Vámosi verekedte be magát a védők közé és a hosszú sarokba csavarta a labdát, 3-4. A 87. percben pedig egy újabb szabálytalanság miatt kaptak 11-est a vendéglátók, amelyet Pribék érvényesített, 4-5.

Tudósított: Németh Réka

A találkozó krónikájához tartozik, hogy Cseh Roland játékvezető összesen 13 lapot osztott ki, ebből 3 piros volt. A mérkőzés lefújása után a feldühödött hazai szurkolókat nehezen lehetett visszafogni, a játékvezetők 20:20-kor tudtak csak távozni a létesítményből. Nem kell ahhoz nagy jóstehetségnek lenni, hogy a fentiek alapján a Fegyelmi Bizottságnak sok dolga lesz, és a Sárosd soron következő hazai mérkőzéseinek megrendezése nehézségekbe fog ütközni.

- Káldor András -

Csór Truck-Trailer – Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 1–7 (0–3)

Csór, 150 néző

Vezette: Rózsa Ádám.

Csór Truck-Trailer: Lehr (Király K.) - Bogdány, Szölősi, Báles I., Csapcsár (Szemenyei) - Kásler Bence, Makai, Harangozó, Tolnai M. - Báles Zs.,
Flavio (Bognár M.). Vezetőedző: Pécsi László

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Orczi – Molnár S., Szabó B. (Kocsy), Radács (Balogh Balázs), Bezerédi (Balogh Benedek) - Balogh Á., Szellák, Mód, Klauz (Tóth B.) - Gere, Koronczi. Vezetőedző: Balogh Zsolt

Gól: Kásler Bence (71.), ill. Bezerédi (34., 67., 78.), Gere (45., 50., 57.), Balogh Á. (7.)

Jók: Tolnai M., Kásler Bence, Makai, ill. az egész csapat

A 7. percben  a kiugró Gere Lászlót Lehr Marcell elütötte. A jogos 11-est Balogh Ádám értékesítette, 0-1. A 34. percben remek szóló után sakk-matt helyzetet teremtett a Gárdony, amelyet Bezerédi Ádám lőtt az üres kapuba, 0-2. A 40. percben Da Silva Flavio próbálkozott a hazai oldalon, majd jött a gárdonyi kontra, amit nagy ziccerben a csatáruk a kapusba fejeltek. A 45. percben a leshatáron ugrott ki Gere, és higgadtan értékesítette a ziccert, 0-3. A 49. percben Szemenyei Péter közel járt a gólszerzéshez, de a kapufa megmentette a Gárdonyt. Az 51. percben ismét Gere ugrott ki, és most sem hibázott, 0-4. Majd az 58. percben Gere lekopírozta az előző találatát, 0-5. A 67. percben egy szöglet utáni variációból szerezte Bezerédi a második gólját, 0-6. A 71. percben Orczi Kristóf labdát vesztett, ezt a hibát Kásler Bence használta ki, 1-6. A 78. percben lekontrázták a hazaiakat, Bezerédi a tiszta ziccert harmadszor sem hagyta ki, 1-7. Magabiztos játékkal érvényesítette a Gárdony a papírformát.

Tudósított: Csete Krisztián

Ercsi Kinizsi – Bicske II. 5–0 (1–0)

Ercsi, 100 néző

Vezette: Závotka Csongor.

Ercsi Kinizsi: Andrejev – Tóth K., Mónus, Juhász B. (Réthy), Kun (Orza) - Lak (Váradi), Buzás, Rebők, Hujber – Hodula M., Petrás. Vezetőedző: Lieber Károly

Bicske II.: Rigó M. – Nyúl (Nagy M.), Vicz, Oláh, Németh J.- Szokolay, Csiba, Bélik (Szigeti), Csóh - Pekowski, Kovács B. Vezetőedző: Oláh Dániel

Gól: Rebők (80., 90.), Lak (28.), Kun (56.), Orza (85.)

Jók: Hujber, Petrás, Buzás, ill. Rigó M., Oláh

Nehezen törte fel a Bicske II. csapatának védekezését a Kinizsi. A 28. percben Lak Imre vágott be egy elé pattanó labdát, 1-0. A vártnál sokkal szervezettebben és bátrabban játszottak a vendégek. Aztán az 58. percben Kun Bálint értékesített egy jogos büntetőt, 2-0. A második félidő közepétől jöttek az Ercsi helyzetek, de a 80. percig kellett várni az újabb találatra, ekkor Rebők Imre volt eredményes, 3-0. Majd a 85. percben Orza Ionut rúgott szép gólt, 4-0. A 90. percben pedig Rebők tekert a hosszúba, kialakítva ezzel a végeredményt 5-0.

Nem sziporkázott ugyan a Kinizsi, de így is sima győzelmet aratott.
Tudósított: Flórián Gábor

Ikarus-Maroshegy – MÁV Előre FC Főnix 1–3 (0–0)

Székesfehérvár, 214 néző

Vezette: Rizk Antonio.

Ikarus-Maroshegy: Matócza – Kövesdi, Kókány, Szamarasz, Falusy – Schmuck A. (Menyhárt), Szontagh (Gimes), Drexler (Kecskés), Csuti (Békefi) - Horváth Zs. (Varga Z.), Farkas D. Vezetőedző: Szarka Martin

MÁV Előre FC Főnix: Nideczki – Kónya, Adorján, Rubos Barnabás (Varga N.), Király B. – Takács G., Zoboki Á., Rubos Bence (Lengyel), Pápai - Balogh L. (Jungwirth), Andróczi. Vezetőedző: Pavlik József

Gól: Kecskés (89.), ill. Rubos Barnabás (48.), Jungwirth (70.), Király B. (72.)

Jók: Horváth Zs.,  Kövesdi,  ill. Kónya, Rubos Barnabás, Király B., Zoboki Á.

A Főnix FC ragadta magához a kezdeményezést, az Ikarus csapata viszont odafigyelt a védekezésre, de támadásban  ,,tompán" teljesítettek. A második félidőben aktívabb lett a hazai csapat, volt is rögtön két nagy  lehetősége, de ezek kimaradtak. A 48. percben Rubos Barnabás egy szöglet utáni kipattanó  labdából  lőtt nagy gólt, 0-1. A 70 percben Jungwirth Máté növelte a vendégek előnyét, 0-2. Majd a 72. percben pedig Király Bence tette magabiztossá a Főnix FC vezetését, 0-3. A hazai ,becsületgól" a 84 .percben született Kecskés Ádám révén, 1-3. A vendégek győzelme megérdemelt volt,  nagyobb fordulatszám és önbizalomra lett volna szükség hazai oldalról a pontszerzéshez.

Tudósított: Mezővári Balázs

Hivatalos bejelentés érkezett az MLSZ Fejér Megyei Igazgatóságához a Mányi TK csapatától, hogy a Martonvásár – Mány TK mérkőzésen a Mányi TK csapata nem tud megjelenni, így a mérkőzés elmaradt. Így az összecsapás 3 pontját, 3-0-as gólkülönbséggel a Martonvásár kapta.