Pont nélkül maradt a Vidi

2023.04.22. 15:20

Egy potya volt a vesztük

Egyetlen pontot sem tudott itthon tartani a MOL Fehérvár FC női labdarúgócsapata a Simple Női Liga 18. fordulójában. Az Astra szerencsés góllal nyert.

Pécsi Dórának (szürkében) nem akadt sok lehetősége

Forrás: Nagy Norbert

Mol Fehérvár FC - Astra Activtek 0-1 (0-1)

MOL Aréna Sóstó edzőpálya, 100 néző. Vezette: Kalmár Petra (Jakab, Trapp)

MOL Fehérvár FC: Terestyényi- Szűcs, Romanoczki (Szehofner, a szünetben), Jánosi, Simon - Tenyei-Tóth, Bognár- Pécsi, Szabó B., Farkas G. - Földvári. Vezetőedző: Gajdóczi Tibor

Astra: Magyar J. - Pap N., Véninger, Tatai, Kövy (Nádudvari, 63.) - Benkő, Erdész - Szakonyi (Szennai, 92.), Vidács, Kós (Balogh, 46.) - Madrid. Vezetőedző: Király Bianka

Gól: Erdész (9.)
Sárga lap: Szabó B. (61.) ill. Benkő (32.), Kövy (54.), Nádudvari (80.)

Úgy készültek a fehérvári lányok, hogy mondhatni lezárják a szezont, vagyis az üllőiek felett aratott hazai diadallal bebiztosítják további élvonalbeli tagságukat. Erre minden okuk megvolt, hiszen idegenben pontot raboltak az Astrától még az ősszel. Szikrázó, déli napsütésben futottak a pályára a lányok, joggal bízva abban, hogy a szokásosnál többen kilátogatnak a meccsükre, hiszen bajnokijuk után közvetlen fogadta a férfi együttes a Kecskemétet. Azonban hiába a kellemes idő, s a jó időzítés, nem "melegítettek" be a drukkerek a nők csatájával...

Nem valószínű, hogy ez zavarta volna meg a fehérvári lányokat, de tény, hogy bátortalanul kezdtek. Az első percekben az Astra akarata érvényesült, igaz, nem akcióból, egy szabadrúgásból volt veszélyes.  Véninger 25 méterről lőtt keményen alig fölé. A kilencedik percben aztán a vezetést is megszerezték a vendégek. Az első szögletet követően a kapu előtt mindenki elmélázott, érintetlenül vánszorgott Erdész labdája a hosszú sarokba, 0-1. S ez döntő momentumnak bizonyult. Kiegyenlítetté vált a játék, de komoly helyzet nem alakult ki egyik oldalon sem. A szünet előtt Vidács bikázott közelről, Terestyényi Anna "belenézett" a lövésbe, a földön maradt, a játékot engedte a bíró, de Kós végül az üres kapu fölé rúgta a labdát.

Fordulás után sem változott különösebben a játék képe. Szehofner Vivien beállításával ugyan mozgékonyabbá próbálta tenni a támadásokat Gajdóczi Tibor vezetőedző, de a szervezetten futballozó Astra megőrizte előnyét.