Beindultak a felcsúti lányok

A papírformát igazolva tartotta otthon a pontokat a Puskás Akadémia FC együttese a MOL Fehérvár FC ellen a Simple Női Labdarúgó Liga 17. fordulójában.

Felcsúton találkoztak

Forrás: Kricskovics Antal

Az NB I-es tabella negyedik helyén álló felcsúti hölgyeket váratlanul érte a fehérváriak letámadása, bátor, harcos játéka a találkozó elején. Kovács Eszter 17 méteres szabadrúgásgólja azonban megakasztotta az egyébként tartalékosan pályára lépő Vidi lányait.  Hat perccel később Tamók Rebeka egy centerezés révén perdített közelről a fehérvári kapuba, a szünet előtt pedig Bokor Adrienn emelte a Németh Noémiről kipattanó labdát a hálóba, 3-0.

Németh Noémi (balra) nem érte el Bokor (fehérben) emelését

Fordulás után sem változott a játék képe, irányítottak a hazaiak, és Sinka Napsugár duplázni tudott. Előbb jobb oxival átvett labdát suhintott ballal a kapuba, majd 16 méterről a fehérvári védelem asszisztálása mellett lőtt estében a hálóba, 5-0.

Győzelmével a Puskás Akadémia megerősítette negyedik helyét a tabellán, a MOL Fehérvár FC a tizedik.