foci

2021.11.01. 15:33

Meglepetésekkel tarkított nap a megyei I.-ben

A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 11. fordulója bővelkedett váratlan eredményekben. A Mányi TK újabb sebet ejtett a Móri SE gárdáján, nagyon sima sikert elérve, a listavezető Főnix FC ikszelt hazai pályán a Tordas R-Kord ellen, míg az Ikarus-Maroshegy legyőzte a bajnoki arany egyik esélyesét, a Sárbogárdot.

A pirosban játszó Ikarus-Maroshegy gyors, és dinamikus játékkal jelentkezett

Fotó: Fehér Gábor / Fejér Megyei Hírlap

Sárosd – Ercsi Kinizsi 3–0 (1–0)

Sárosd, 200 néző

Vezette: Cseh Roland.

Sárosd: Rigó – Susa, Szabó E., Hushegyi, Csányi (Meszlényi B.) – Ivacs, Oláh (Szabó V.), Killer M., Ujvári – Szekeres (Kargl), Szabó N. (Takács M.). Vezetőedző: Arany Tibor

Ercsi Kinizsi: Hodula K. – Tóth K., Bálint (Jerzsabek), Németh G., Somogyvári (Szűcs O.) – Pintér O., Kondreska, Rebők (Rizojanisz), Holentoner – Balogh P., Furuglyás. Vezetőedző: Zsigmond László

Gól: Ujvári (30.), Ivacs (64.), Szekeres (85.)

Jók: Susa, Szekeres, Szabó N., ill. senki

A kezdő sípszó után a Sárosd kezdeményezett, de komoly helyzetekig nem igazán jutottak köszönhetően a vendégek masszív védekezésének, és így jobbára csak a két 16-os között folyt a játék. A 30. percben Szekeres Marcell szögletére Ujvári Ádám érkezett a legjobb ütemben, és a kapuba bólintotta a labdát, 1-0. A második félidőben sem sokkal jobb a helyzet, a 62.percben egy vendég támadás futott a pálya közepén, Németh Gáborhoz került a labda, aki gondolt egyet és 25 méterről lövésre szánta el magát de labdáját Rigó Ádám nagy bravúrral védte. A 64. percben Ivacs Gábor talált a vendég kapuba, 2-0. A harmadik hazai gól a 85. percben esett egy baloldali szabadrúgást Ivacs ívelt be, erre Szekeres érkezett és a kapuba továbbította a labdát, 3-0. A gyenge színvonalú meccsen a Sárosd –akiktől többet vártak szurkolóik – jobb helyzet kihasználásának köszönhetően nyert.

Tudósított: Dérfi Zoltán

Tóvill-Kápolnásnyék – Kisláng 6–0 (1–0)

Kápolnásnyék, 100 néző

Vezette: Wittner József.

Tóvill-Kápolnásnyék: Kalmár – Peng (Chevriat), Kharboutli Noor, Krajnc, Zsigmond B. – Varga József, Kiss Á., Pigler (Horváth B.), Molnár G. – Zsigmond L., Eipl. Vezetőedző: Höltzl Richárd

Kisláng: Ányos – Juhász M., Erdei B., Árki, Dudar K. – Juhász J., Horváth Z. (Lévai), Baranyai, Farkas B. (Kassai Cs.) – Willerding Zs. (Molnár A.), Kovács T. Vezetőedző: Erdei István

Gól: Zsigmond B. (73., 77.), Varga J. (25.), Krajnc (49.), Pigler (59.), Zsigmond L. (86.)

Jók: az egész csapat, ill. Ányos

Az első félidőben a hazai lehetőségek ellenére csak büntetőből sikerült Varga Józsefnek előnyt szerezni, valamint Kalmár Adriánnak is egy alkalommal bravúrral sikerült mentenie. A szünet után azonban megmutatkozott a két csapat közötti reális különbség, szebbnél szebb akciókból sikerült a Kápolnásnyéknek növelni előnyét. A jobb oldalon játszó Zsigmond Levente ötletes és lendületes játékának köszönhetően a szélről beérkező labdákat Krajnc Balázs, majd Pigler Boldizsár passzolta be a kapuba, 3-0. A 73. percben 15 méterről Zsigmond Bence a kapufa segítségével lőtt a hálóba, 4-0. Majd a 77. percben egy mintaszerű támadást követően szintén Zsigmond Bence talált be, 5-0. Az i-re a pontot Zsigmond Levente tette fel, amikor kapásból vágta a labdát a hálóba, 6-0. Sportszerű, jó mérkőzésen a vendéglátók megérdemelten tartották otthon a három pontot.

Tudósított Sziládi István

Mányi TK – Móri SE 4–0 (1–0)

Mány, 180 néző

Vezette: Rózsa József.

Mányi TK: Zabos – Kovács P., Csata, Ősz, Gondos – Bukovecz, Kiss M., Veress, Forró – Tóth T., Kelemen. Vezetőedző: Pál Zoltán

Móri SE: Illés – Végvári, Erni (Fodor Máté), Lattenstein (Radács), Nicsenko – Ferencz, Klémán M. (Paulik), Kovács K., Kosztolányi (Victor) – Szöllősi (Osgyán), Varga B. Vezetőedző: Berndt András

Gól: Kiss M. (44., 79.), Kovács K. (62., öngól), Veress (73.)

Kiállítva: Végvári (63.).

Jók: Kiss M., Veress, Kovács P., ill. Nicsenko, Varga B..

Nem sokat „simogatták” egymást a csapatok, hatalmas elánnal vetették magukat a küzdelembe. A jóval fiatalabb mányiak, kompenzálva a nagyobb móri rutint, a pálya minden szegletét megszállták, és komoly iramra kényszerítették a vendégcsapatot. Nagy helyzetek, a gyors kontrákból alakultak ki az első negyvenöt percben, azok is mind a móri kapu előtt, a vendégek oldaláról egy távoli lövést rögzíthettünk csupán. Érződött, hogy a Mórnak nem „ízlik” a mányiak sokfutásos, lelkes játéka, és nem is nagyon tudtak a mérkőzés közben változtatni ezen. A 44. percben Kiss Márk kapott remek labdát a baloldalon, beadásnak szánt, élesen belőtt labdája, a meglepett kapus mögött, a kapufáról a hosszú sarokba vágódott, 1-0. A második félidő hasonlóan folytatódott, bár a Mór feljebb tolta a védekezését, nem igazán tudott a kapu előtt veszélyes szituációkat kialakítani, talán Nicsenko Igor egyedül, aki megverekedett a labdákért. A mányi kontrák viszont, Kiss M. és Veress László vezetésével, végig komoly nyomást jelentettek a móri kapura. A 62. percben, egy ilyen kontrából, Kiss M. ívelt pontosan a baloldalról a kapu elé, a belőtt labdát, a támadókat megelőzve, Kovács Krisztián csúsztatta saját kapujába, 2-0. Eldőlni látszott a mérkőzés, főleg úgy, hogy a középkezdés után, Végvári Ádám, csúnya szabálytalanságot követett el, Kelemen Zsomborral szemben, így a móri játékost, aki sportszerűen elismerte hibáját, jogosan állította ki Rózsa József játékvezető. A Mór teljesen szétesett, mentek-mentek előre, igazi vezér, és hit és egység nélkül, ezzel teret adva, a mind nagyobb mányi lehetőségeknek. A 73. percben, egy korszerű támadás után, előbb Kovács Patrikkal, majd Kelemen Zsomborral szemben szabálytalankodtak a büntetőterületen belül, ez utóbbi büntetőt ért, melyet Veress higgadtan lőtt a bal alsó sarokba, 3-0. A 79. percben Kiss M. kapott remek labdát a balösszekötő helyén, a támadó tolt rajta egyet, és 10z méterről, laposan a kapu közepébe helyezett, 4-0.

Tudósított: Varga Mihály

Enying – Bodajk SE 6–2 (3–1)

Enying, 100 néző

Vezette: Winklár Péter.

Enying: Lehr – Kalló, Kassai J., Nyikos, Óvári – Paluska K., Csepregi, Bagó (Paluska L.), Kassai D. – Gruber (Vas, Inzsöl), Keszler (Kecskés). Vezetőedző: Molnár Ferenc

Bodajk SE: Csikesz P. – Bregócs, Kovács J., Kocsis D., Molnár M. (Rózsás) – Gulyás (Molnár T.), Klein, Imrefi (Nagy F.), Arany (Orosz) – Joó (Csapcsár), Dreska. Vezetőedző: Takács Viktor

Gól: Nyikos (45., 50., 68.), Csepregi (35., 42.), Paluska K. (55.), ill. Kovács J. (7.), Dreska (67.)

Jók: Nyikos, Csepregi. Keszler, ill. Kovács J.

Az Enying Paluska Krisztián révén a 3. percben büntetőt hibázott. A 7. percben Kovács János távoli ívelése csorgott be a hazai kapuba, 0-1. A 34. percben Csepregi Imre forgatta meg a védőket a 16-oson belül, és helyezte el a labdát a hálóba, 1-1. Az egyenlítés után megélénkült az Enying játéka. A 41. percben Csepregi egy élesen belőtt sarokrúgásra érkezett tökéletesen, és fejelt a kapuba, 2-1. A 45. percben Paluska K. engedett el nagyszerűen egy labdát ziccerbe hozva ezzel Nyikos Martint, aki szépen lőtte ki a kapu bal oldalát, 3-1. A fordulás után sem hagyott alább a hazai lendület. Az 50. percben ismét Nyikos mélységből indulva, Csepregi indítását lőtte a hosszú sarokba, 4-1. Az 55. percben Keszler Máté fejese után alakult ki helyzet a bodajki kapu előtt, a labdát végül Csepregi kotorta be a hálóba, 5-1. A 67. percben Dreska András távolról egy jól eltalált lövéssel szépített, 5-2. A 68. percben ismét Keszler lőtt kapura, a labda egy bodajki védő kezére pattant, így Vinklár Péter játékvezető a 11-es pontra mutatott. Nyikos magabiztosan lőtte a büntetőt a pipába, 6-2.

Tudósított: Mohai Norbert

Martonvásár – Lajoskomárom 2–3 (1–2)

Martonvásár, 100 néző

Vezette: Závotka Csongor.

Martonvásár: Stelczer – Herczeg, Szél, Balogh B. (Kovács A., Gábor), Kovács Á. – Kádár (Szenyéri), Lakakisz, Waller, Tóth R. – Juhász B., Beraki (Füzér). Vezetőedző: Horváth László

Lajoskomárom: Barabás – Sonkoly, Varga F. (Dopuda), Vadászi (Németh Á.), Gergye – Andróczi, Szakáts, Simon Gy., Czéhmeiszter – Vass, Kövecses. Vezetőedző: Szili Balázs

Gól: Herczeg (11., 59.), ill. Simon Gy. (9., 19.), Kövecses (57.)

Jók: Beraki, Tóth R., Waller, ill. Gergye, Andróczi, Simon Gy.

A 9. percben Simon György lövésébe Stelczer Ádám csak beleérni tudott, 0-1. A 11. percben Herczeg Simon büntetőjénél a kapus inkább elugrott a labda elől, 1-1. A 18. percben Simon György nyargalt végig a térfélen és újra túljárt Stelczer eszén, 1-2. Az 57. percben Kövecses Imre lövése után a hálóba jutott a labda, 1-3. Erre is gyorsan válaszolt a Marton, Lakakisz Nikolaosz 20 méterről a felső lécre bombázott, a kipattanót pedig Herczeg zsebre tett kézzel guríthatta a kapus mellett a hálóba, 2-3.

Tudósított: Szupkai Gábor

Ikarus-Maroshegy – Sárbogárd 3–1 (0–1)

Székesfehérvár, 145 néző

Vezette: Szücs László.

Ikarus-Maroshegy: Matócza – Békefi, Kovács D., Horváth Zs., Kókány – Kovács L., Patkós Á. (Zelenák, Harangozó), Schmuck B. (Schmuck A.), Farkas G. (Skultéti) – Kecskés, Farkas D. Vezetőedző: Szarka Martin

Sárbogárd: Nyári – Kindl, Kovács J. (Németh K.), Gráczer Bálint (Vajda), Luczek – Pákozdi, Tóth P. (Nagy Á.), Slett (Horváth A.), Gráczer Bence – Vagyóczki, Horváth I. Szakmai igazgató: Pajor László

Gól: Kovács L. (70., 80.), Farkas G. (84.), ill. Kovács J. (33.)

Jók: Kovács L, Matócza, Kókány, Scmuck B. illetve Gráczer D., Kovács J.

A 33. perben kavarodás támadt az Ika kapuja előtt, Kovács János szépen befordult, majd 8 méterről a hálóba lőtt, 0-1. A 70. percben Kovács Levente csapott le egy lecsorgó labdára, és bevette Nyári Bence kapuját, 1-1. A 80. percben Kókány Péter éles szögletét Kovács Levente elemi erővel fejelte a vendégek a kapujába, 2-1.A 84. percben Szűcs László játékvezető a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Farkas Gábor gólra váltotta, 3-1.

Tudósított: Mezővári Balázs

Főnix FC – Tordas R-Kord 0–0

Székesfehérvár, 100 néző

Vezette: Góbi Soma Gábor.

Főnix FC: Szabó T. – Pataki, Szalai P., Sarok, Adorján (Papp K.) – Rácz (Jófejű), Kertész (Knausz), Krán, Bolla Barnabás (Rubos) – Patkós K. (Pápai), Bognár I. Vezetőedző: Pavlik József

Tordas R-Kord: Cseresnyés – Totsche, Irházi (Pongrácz), Hermann, Perjési (Deli) – Kalácska (Csizmarik), Szilágyi, Somogyi T. (Cservenka), Hernádi – Németh L., Berki. Vezetőedző: Horváth Sándor

Jók: Szalai P., Krán, ill. Cseresnyés, Totsche

Többet birtokolta a labdát a Főnix FC, de a szervezetten és önfeláldozóan védekező Tordas rendre meghiúsította a támadásaik szervezését. A második félidőben aztán három esetben, amikor felgyorsította a labdát a vendéglátó csapat helyzetbe is került. Adorján Gergő lépett ki a védők közül, de lövését védte Cseresnyés Alex, majd kis idő múlva néhány méterről fejelt mellé, ám a mérkőzés legnagyobb ziccerét Jófejű Sándor hagyta ki, 5 méterről.

Tudósított: Pavlik József