Az FTC nyerte

2021.09.13. 18:55

Végletekig kiélezett harc döntött az atlétikai csapatbajnokságon

A korábbi évek hagyományainak megfelelően ismét a Bregyó közi Regionális Atlétikai Központban viaskodtak két napon át a csapatbajnokság döntőjébe jutott egyésgek.

Blaumann Marcell 400 gáton egyéni csúccsal lett hetedik

Fotó: Nagy Norbert / Fejér Megyei Hírlap

2014 óta megszakítás nélkül rendezte a koronázóváros az atlétikai csapatbajnokság döntőjét. A hétvégén a nyugati és a keleti elődöntő hat legjobb együttese versengett a végső győzelemért. 42 számban mérettetek meg az atléták, az egyénileg elért eredmények mindegyikével pontokat szereztek a versenyzők, s ezek az egységek a közös teljesítményt gyarapították. Az ARAK atlétái a Tatabányai SC sportolóival közösen alkották a Pannon Duót, mely együttes a hetedik helyen végzett. A fehérvári klubot számos rendkívül fiatal atléta is képviselte, akadt a mezőnyben jónéhány 16 éves is. Persze, a köztük rutinosnak számító Takács Boglárka sem idős versenyző, a 20 éves sprinter kiemelkedően teljesített. A 100 méteres síkfutást nyerte, 200 méteren pedig harmadik lett. A Mészáros Luca, Mátó Sára, Takács Boglárka, Mohai Regina alkotta 4x100-as váltó is maga mögé utasította a mezőnyt.

A kétnapos viadal utolsó versenyszáma, a férfi 4x400 méteres váltó döntött a 2021-es Atlétikai Magyar Csapatbajnokság döntőjében. Az FTC hihetetlen izgalmak közepette, a pályafutása utolsó versenyén szereplő Kazi Tamás és a két nap alatt összesen négy számban (100, 200, 400, 4x400) is diadalmaskodó Máté Tamás vezérletével hét pont hátrányból fordított az MTK–UTE csapata ellen és nyert bajnoki címet.

Atlétikai Magyar Csapatbajnokság 2021, a döntő végeredménye: 1. FTC, 376 pont, 2 MTK – UTE, 374 pont, 3. DSC-SI – NYSC, 328.5 pont, 4. GEAC – Ikarus, 327 pont, 5. Budapesti Honvéd Sportegyesület, 325 pont, 6. Zalaszám ZAC – SVSE, 298 pont, 7. Pannon Duo, 273.5 pont, 8. SavArra, 271 pont, 9. VEDAC – Hunyadi, 230.5 pont, 10. Viharsarok, 211 pont, 11. Konok Kunok, 175 pont, 12. Dunafok, 142 pont