magyar kupa

2021.09.19. 19:58

Mindketten elbúcsúztak

Magyar Kupa 3. fordulójában az Iváncsa KSE együttese egy góllal, míg a Sárosd hosszabbítás után kapott ki, és búcsúzott a további küzdelmektől.

Balogh László (piros, Iváncsa) nagy harcot vívott a BVSC védőivel.

Fotó: Kricskovics Antal / Fejér Megyei Hírlap

BVSC-Zugló (NB III)-Iváncsa KSE (NB III) 1-0 (1-0)

Vezette: Kubicsek Máté.

BVSC-Zugló: Kovács B. – Májer, Nádor, Nagy J., Szalánszki – Kokenszky, Géringer, Balogh M., Takács Zs. – Fisli, Komódi. Vezetőedző: Buzsáky Ákos

Iváncsa KSE: Varga Á. – Kozma, Kercsó, Aradi, Pribék – Szellák, Domokos, Molnár T. – Cseszneki, Vallejos, Balogh L. Vezetőedző: Tóth András

Gól: Kokenszky (18.)

Sárosd (Megyei I.)-ESMTK (NB III) 1–3 (0–1) – hosszabbítás után

Sárosd, 200 néző

Vezette: Gáspár András.

Sárosd: Rauf T. (Rigó) – Susa, Szabó E. (Oláh), Hushegyi, Vida – Killer M. (Farkas K.), Ivacs (Kargl), Meszlényi Zs. (Meszlényi B.), Ujvári – Szekeres (Csányi), Szabó N. Vezetőedző: Arany Tibor

ESMTK: Gábor – Nagy M., Tóbiás, Slezák (Joó), Horváth L. (Dankó) – Horváth R. (Szűcs L.), Póti (Kovács B.), Delea, Túri – Molnár J. (Soós), Lucz. Vezetőedző: Turi Zoltán

Gól: Killer M. (75.), ill. Molnár J. (38., 95., 96).

Kiállítva: Szabó N. (77.).

A kezdeti tapogatódzás után a vendégek fokozatosan vették át a játék irányítását, ami helyzetekben is jócskán megmutatkozott, ám a hősiesen védekező Sárosd ezeket a próbálkozásokat rendre visszaverte. Ha már ők sem tudtak menteni, akkor ott volt Rauf Tivadar, aki több bravúrt bemutatva tartotta a meccsben a csapatát. A 38. percben egy vitatható 11-est kapott az ESMTK, Túri Dániel esett el Újvári Ádám szorításában a büntető területen belül. A 11-est Molnár János értékesítette, 0-1. A gól nem roppantotta meg a hazaiakat és kinyílva a félidő hátralévő részében próbáltak támadásokat vezetni, igaz kevés sikerrel. A második félidőben mindent megpróbált a Sárosd és egy jó 25 percet produkálva veszélyeztettek. A 75. percben Killer Máté lépett ki a védők közül, 20 méteres lövése kapu bal alsó sarkában kötött ki, 1-1. Két perc múlva tíz főre olvadt a hazai csapat, Szabó Norbert megkapta a második sárga lapját. A kiállítás után a fővárosiak újra fölénybe kerültek, de a hátralévő időben már nem született gólt. Következett a hosszabbítás, és a 95.percben egy baloldali akció után Slezák Richárd adott középre, érkezett Molnár J., és a kapuba vágta a labdát, 1-2. A 95. percben Molnár J. szerzett labdát a bizonytalankodó védők között, majd 16 méterről a jobb alsóba lőtt, 1-3.