Fiatalon is példát mutatnak

2019.12.18. 22:14

A testnevelők és a diáksportkörzetek legjobbjai is elismerésben részesültek

A megyei Diáksport Egyesület (FMDE) immáron 28. alkalommal rendezte meg a tanulásban és a sportban egyaránt kimagasló teljesítményt nyújtó diákok díjátadó ünnepségét. A lélekemelő eseménynek ezúttal is a Fejér Megyei Kormányhivatal Díszterme adott otthont.

Krebsz András

Fotós: NAGY NORBERT

A díjátadásban közreműködött Tanáki Gábor, Fejér Megyei Kormányhivatal igazgatója, Gachovetz Tibor, az FMDSZ elnöke, Pálffy Károly, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke, Mészáros Attila, Székesfehérvár alpolgármestere, Németh Noémi, az MDSZ Közép-Dunántúli Régiós Iroda irodavezetője és Horváth Tamás, az MDSZ Közép-Dunántúli Régiós iroda munkatársa.

A díjak kiosztása előtt Mészáros Attila az esemény mottójának az „akikre büszkék lehetünk” kifejezést jelölte meg. Az alpolgármester elismeréssel adózott a kitüntetésben részesülő fiatalok előtt, akik egyszerre két helyen mutatnak példát a társaiknak, hiszen az iskola mellett a sportban is kimagaslóan teljesítenek.

Ezt követően a Comenius Angol–Magyar Két Tanítási Nyelvű Gimnázium diákja, a szintén kitűnő tanulmányi eredménnyel rendelkező és remek szörföző hírében álló Morvai Anna, a 2019-es esztendő Fehérvár Hangja döntőse adott egy kis ízelítőt kivételes énektudásából, majd a Tóparti Gimnázium tíz tehetséges növendéke modern táncbemutatókkal örvendeztette meg az összegyűlteket.

28. alkalommal adták át a Fejér megyei Jó tanuló, jó sportoló díjakat a Kormányhivatal dísztermében
Fotó: Nagy Norbert / Fejér Megyei Hírlap

Fejér megye jó tanulói, jó sportolói:

Bőke Eszter (kyokushin karate, Ciszterci Gimnázium, Székesfehérvár); Kántor Viktória (kyokushin karate, Comenius Gimn., Székesfehérvár); Mayer Gréta (torna, Vasvári Pál Ált. Isk., Dunaújváros); Bolya Sára (torna, Vasvári Pál Ált. Isk., Dunaújváros); Makai Lilla (torna, Vasvári Pál Ált. Isk., Dunaújváros); Baljer Roxána (kempo, Endresz György Ált. Isk., Felcsút); Tatai Zalán Imre (atlétika, Hétvezér Ált. Isk., Székesfehérvár); Kiss Ádám (jégkorong, Hétvezér Ált. Isk., Székesfehérvár); Grubits Liliána (atlétika, Hétvezér Ált. Isk., Székesfehérvár); Szabó Eszter (kézilabda, Hétvezér Ált. Isk., Székesfehérvár); Tancsa Tamás (sakk, Jankovich Miklós Ált. Isk., Rácalmás); Baljer Kitti (kempo, József Nádor Ált. Isk., Alcsútdoboz); Nemes Réka (kajak-kenu, Vörösmarty Mihály Ált. Isk. és Gimn., Kápolnásnyék); Kovács Eszter (öttusa, Kodolányi János Gimnázium, Székesfehérvár); Balogh Bence (kézilabda, Németh László Ált. Isk., Mezőszilas); Szili Ádám (kézilabda, Németh László Ált. Isk., Mezőszilas); Horváth Balázs (kézilabda, Németh László Ált. Isk., Mezőszilas); Szili Ákos (kézilabda, Németh László Ált. Isk., Mezőszilas); Fürst Alíz (floorball, Dr. Zimmermann Ált. Isk., Mór); Ecsődi Sára (kajak-kenu, POK Gimn. és Ált. Isk., Dunaújváros); Dulcz Bende Levente (röplabda, POK Gimn. és Ált. Isk., Dunaújváros); Kecskeméti Bálint Olivér (röplabda, POK Gimn. és Ált. Isk., Dunaújváros); Sümegi Kristóf András (röplabda, POK Gimn. és Ált. Isk., Dunaújváros); Kenyér Lilla (úszás, Széchenyi Zsigmond Ált. Isk., Baracs); Nagy Zsófia (evezés, Kodály Zoltán Ált. Isk. és Gimn., Székesfehérvár); Fehérvári Ádám (kyokushin karate, SZC Jáky József Szakgimn., Székesfehérvár); Dvéri Maja (kyokushin karate, Vasvári Pál Gimn., Székesfehérvár); Gál Beáta (fit-kid, Tóparti Gimn., Székesfehérvár).

 

A diáksportkörzetek legeredményesebb tanulói, sportolói:

Mészáros Balázs (Dunaújvárosi körzet, Szent István Ált. Isk., Adony); Kecskés Zsombor Milán (Bicskei körzet, Vajda János Ált. Isk., Vál); Juhász Eszter (Móri körzet, Dr. Zimmermann Ált. Isk., Mór); Balogh Míra (Székesfehérvári körzet, Zichy János Ált. Isk., Soponya).

Fejér megye Diáksportjáért díjban idén kilenc testnevelő tanár, edző részesült: Sziksz Tibor (Vörösmarty Mihály Ipari Szakgimn. és Szki., Székesfehérvár – posztumusz); Mányok Rita (Teleki Blanka Gimn., Székesfehérvár); Halász Géza (Kossuth Lajos Ált. Isk., Székesfehérvár); Papp Dániel (Munkácsy Mihály Ált. Isk., Székesfehérvár); Palkovics István (Széchenyi István Ált. Isk., Polgárdi); Kövessy Balázs (Hild József Szakgimn., Szki., Dunaújváros); Varga Gergely (József Attila Ált. Isk., Pusztaszabolcs); Tilinger Tímea (Reményik Sándor Ált. Isk. Kazay Imre Német Nemz. tagintézménye, Vértesacsa); Simonné Abu Melinda (Bakonycsernyei Ált. Isk., Bakonycsernye).

Dvéri Maja a különdíjjal
Fotó: Nagy Norbert / Fejér Megyei Hírlap

A jó tanuló, jó sportoló diákok közül a legtöbb pontot elért pályázók, Dvéri Maja, Fehérvári Ádám és Baljer Kitti a Fejér Megyei Kormányhivatal különdíját is átvehették.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában