Közel a győzelemhez

2017.11.12. 21:54

Izgalmas mérkőzésen döntetlen született a fővárosban

Egy ponttal gazdagodott az Aqvital FC Csákvár labdarúgócsapata a Soroksár SC ellenében az NB II 17. fordulójában. Soroksár SC-Aqvital FC Csákvár 0-0 (0-0)

NAGY PÉTER

Sándor György (kékben) bombája a kapufán csattant a Soroksár elleni mérkőzésen Fotó: soroksarsc.hu

Soroksár, 500 néző, vezette: Nagy R. (Márkus, Kepe)

Soroksár: Kovács D. – Silye, Dvorschák, Gyepes, Valencsik – Gyömbér – János (Gera D. 46.), Tamási, Frőhlich (Gárdos 79.), Lakatos I. – Pál A. (Huszák 67.) Vezetőedző: Lipcsei Péter

Csákvár: Markek – Rétyi, Tar, Csonka, Baranyai – Papp M., Mészáros D. (Kiprich D. 85.), Nagy Zs. – Sándor Gy. – Molnár T. (Daróczi 86.), Oldal T. (Sejbén 68.) Vezetőedző: Szijjártó István

Mindkét együttes fogadkozott a mérkőzést megelőzően, hogy ez az a találkozó, amelyen kötelező a három pont begyűjtése. A Csákvár legutóbbi soroksári vendégjátéka nem sikerült valami túl fényesre, akkor 5-0-s sikert könyvelhettek el a XXIII. kerületiek. A vendéglátóktól Pál András kétszer is nagy helyzetben hibázott az első tíz percet követően, majd Frőhlich ollózását védte bravúrral Markek a 11. percben. A 27. percben ismét a vendégek kapusán múlt, hogy a hazaiak nem szereztek vezetést, Lakatos lövését spárgázta ki a Fejér megyei hálóőr. A 37. percben Nagy Zsolt hibázott ajtó-ablak ziccerben, 16 méterről leadott lökete éppen elkerülte a soroksári kaput. Két perccel később Tamási szabadrúgásából Dvorschák fejelt a csákvári kapuba, lökés miatt azonban a játékvezető érvénytelenítette a találatot. A második játékrész ötödik percében Molnár passzából Oldal szerezhetett volna gólt, nyolc méterről azonban a rövid sarok mellé belsőzött. Tíz percre rá Sándor György bombája vágódott a keresztlécről az alapvonalon túlra, majd a 74. percben a soroksári Frőhlich fejese csattant a lécen. Egy percre rá Nagy Zsolt gyanús körülmények között „tűnt el” a soroksári tizenhatoson belül, Nagy Róbert játékvezető sípja azonban néma maradt. Három perccel a vége előtt Sejben dönthette volna el a mérkőzést a vendégek javára, a hosszú sarokba tartó lövése azonban a kapufán landolt. Maradt tehát a kiesést jelentő 19. helyen a vértesi gárda. A következő fordulóban azt a Kazincbarcikát fogadják, akit meglepetésre 2-0-ra legyőzött a kiesés ellen menekülő