Két csapatezüstérem öttusában

Tata - Az edzőtábor városa fogadta a kontinens ifjúsági B csoport korosztályának az öttusázóit. A fiatalok két napon át küzdöttek három tusában az Európa-bajnoki címért.

Silye Sándor

Az első napon az uszodában mérték össze tudásukat az ifjak. Akik között négy,  székesfehérvári versenyző is magára ölthette a válogatott szerelését. Az Alba Öttusa SE csapatát Ormándi Rebeka, Hungler Anna, Strobl Krisztián, Zics Viktor képviselte, és rajtolhatott a kontinensviadalon. Az uszodában és a kombinált számban is ugyanazon a   napokon versengtek a nők és a férfiak.
A nőknél a két, fehérvári lány az ezüstérmes válogatott tagja volt (10136 pont), és a dobogó második fokára állhattak a litvánok (10 252) mögött, a franciák (10 016) előtt. Egyéniben Ormándi a 10. (3408), Hungler a 30. helyen (3204) ért célba, amíg a fővárosi Zs. Tóth Anna (3524) ezüstérmet szerzett a francia Delhalle (3532) mögött. Ormándi jól úszott (1156 pont, 3. hely), közepesen kombizott (2252 pont, 17. hely). Hungler közepesen úszott (1112, 12. hely), amíg  a kombinált számban gyengélkedett (2096, 36. hely). De a csapatezüst így is szépen csillog!
A fiúknál  kiélezett harcot vívtak a versenyzők. Két csoportban kombájnoztak, ami nem volt igazán jó, hiszen nem az ellenféllel, hanem az idővel kellett megküzdeniük. Strobl Krisztián lett  a legjobb magyar,  az 5. helyen végzett  3892 ponttal, nyert a francia Flayols.  Krisztián 28 ponttal, 7 másodperccel  maradt le tőle, a 4.  francia Loubettel azonos pontszámot ért el. Zics Viktor a 10. (3804), a harmadik  magyar csapattag Bruckmann Gergő a 25. (3652). A csapat ezüstérmes (11 348), nyertek a franciák  (11 624), harmadikok a britek (11 116).  Strobl jól úszott (1260, 7. hely), a kombájnban is jól teljesített (2632, 5.), de Loubet a 48. helyről jött fel a negyedikre, amíg a győztes Flayols is csak a 29. helyről kezdte az összetett számot!
Összességében örülhetünk a két csapatezüstnek, a szombati váltóban javíthatnak!