Budapesten rendezték a harmadik fordulót az öttusázóknál

2024.05.22. 13:16

Dobogóra léptek a volános pentatlonisták

A fővárosban rendezte a MÖSZ a Magyar Kupa harmadik fordulóját az utánpótlás öttusázóknál. Mindkét nem esetében jól teljesítettek a volánosok.

A fehérváriak két tehetsége, a juniorok között versenyző Tárkányi Zsombor (balra) és Csák Milán

Fotó: Horog László / FMH

A junior férfiaknál az újpesti Tamás Botond nyert 1493 ponttal, mögötte Marschall Attila, a Lőrinc 2000 SE sportolója következett 1482 ponttal, a dobogó harmadik fokára a fehérvári Csák Milán (1478) állhatott, őt pedig klubtársa, Tárkányi Zsombor követte a 4. pozícióban, 1468 ponttal. A nyolcadik helyen a szintén Fejér vármegyei Schreiner Márk ért célba, 1295 pontot gyűjtött. Az U17-es fiúk küzdelmében az élmezőnyt kizárólag fehérváriak alkották, Szécsi Nemere nyert magabiztosan, 1408 ponttal, mögötte Viniczai Patrik (13 (13729, Kiss Tibor (1360) és a 4. helyen Bognár Levente (1337) következett. A szintén koronázóvárosi Gráczer Viktor Máté 10. lett (1291), mögötte Szécsi Kornél (1259) a 12., Mosonyi Nándor pedig a 16. pozícióban zárt (1157).

Ezek után nem is volt meglepő, hogy a 17 éven aluli fiúknál a csapatverseny első két helyén a fehérváriak végeztek, a Volán Fehérvár A-jelű triója (Szécsi Nemere, Viniczai Patrik, Kiss Tibor) 4140 pontot gyűjtött, a B-jelű brigád (Bognár Levente, Gráczer Viktor Máté, Szécsi Kornél) 3887 egységet termelt.

Az U19-es lányoknál a BHSE versenyzője, Herbák Emma győzött (1364), a Swimming Pentathlon fiatalja, Haraszin Linda (1346) előtt, a bronzérmet a volános Králl Dóra (1300) szerezte meg, négy fővárosi sportoló, Nyerges Réka, Keresztes Cynthia, Fodor Zita és Simonyi Boróka előtt. Az U17-es lányoknál húsz sportoló állt rajthoz, a volános Turbucz Ivola (1360) nagyszerű versenyzéssel diadalmaskodott, Balsay Jázmin (KSI, 1334 pont) és Darányi Zora (BHSE, 1311 pont) előtt. A móriak versenyzője, Laki Boglárka 1201 ponttal a 9. helyen érkezett célba, a volános Pusztai Nóra pedig a 17. pozícióban fejezte be a küzdelmeket (1024).