Székesfehérvár

2006.11.27. 03:29

Mindenki előtt nyitva

Székesfehérvár (jmé) - Két évvel ezelőtt kezdte el építeni az Almássy-telepi egyházközség a közösségi házát. Vasárnap, a templom búcsúnapján szentelte fel Spányi Antal püspök.

J. Mező Éva

Hat évvel ezelőtt vált gazdátlanná az Almássy-telepi egyházközség plébániája, a Zsolt utcai templomtól néhány utcányira lévő lepusztult állapotban lévő épület egyébként sem szolgálta praktikusan a közösséget. Eladták, és a templom melletti telket nézték ki közösségi házuk kialakítására, ám a megvalósulásig csodák sorozatára volt szükség. Pályázatokból, nagylelkű adományokból, kétkezi társadalmi munka felajánlásával készült a ház két éven keresztül. Csak az adományok összege meghaladta az egymillió forintot. A közélet ismert személyiségei is adakoztak, Kállai Ferenc színművész például 100 ezer forinttal járult hozzá az építkezés költségeihez. A közösségi ház építésénél végzett társadalmi munka értéke is meghaladta a 3 millió forintot. Lemondott tiszteletdíjáról például a ház terveit készítő építész házaspár, ifj. Busics György és felesége, de a kétkezi munkától sem riadtak vissza az egyházközség tagjai. Legnagyobb mértékben a püspöki hivatal járult hozzá az építkezés költségeihez, és adott a város is, mert a közösségi ház nem csak a hívek előtt áll nyitva, rendezvényeik kapcsolódási pontot nyújtanak a környéken élők számára is a sport, a kultúra, sórakozás és az egészségvédelem területén.

A ház programjának kialakítása jelenleg zajlik, rendezvényeikkel gondolnak valamennyi korosztályra. Terveik szerint helyet kapnak itt nyelvtanfolyamok, hangversenyek, bálok és tárlatok. Felvették a kapcsolatot az érdi Napraforgó Alapítvánnyal is, akik a munkanélküliek reintegrációját végzik.

A ház programjának kialakítása jelenleg zajlik, rendezvényeikkel gondolnak valamennyi korosztályra. Terveik szerint helyet kapnak itt nyelvtanfolyamok, hangversenyek, bálok és tárlatok. Felvették a kapcsolatot az érdi Napraforgó Alapítvánnyal is, akik a munkanélküliek reintegrációját végzik.

A ház programjának kialakítása jelenleg zajlik, rendezvényeikkel gondolnak valamennyi korosztályra. Terveik szerint helyet kapnak itt nyelvtanfolyamok, hangversenyek, bálok és tárlatok. Felvették a kapcsolatot az érdi Napraforgó Alapítvánnyal is, akik a munkanélküliek reintegrációját végzik.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!