Székesfehérvár

2006.07.08. 02:29

Hajnali virágmustra

Székesfehérvár (lsz-psz) - Ha virágos az út, ne kérdezd, hova visz! Ennek szellemében indultunk reggeli körutunkra, hogy feltérképezzük városunk virágszigeteit.

Mórocz Zsolt

A hivatásosok mellett a lakók is besegítenek a város szépítésében Székesfehérvár (lsz-psz) - Ha virágos az út, ne kérdezd, hova visz! Ennek szellemében indultunk reggeli körutunkra, hogy feltérképezzük városunk virágszigeteit. Miután sikerült felvernünk a környék valamennyi szúnyogtelepét, megdöbbentő tapasztalatokat szereztünk bármennyire hihetetlen, egyesek kora reggel ollóval a kezükben settenkednek a közterületek rózsabokrai között, hogy begyűjtsék a legszebb szálakat, mások megelégszenek annyival, hogy besszippantják a virágkelyhek tűnékeny illatát. Az 1959 óta fehérvári különlegességként működő virágóránál aztán egyeztettük óráinkat, miközben a mellettünk álló külföldi turisták vadul kattintgatták fényképezőgépeiket. A gyerekek körében nagy sikert arat Tamás ádám kompozíciója, egyikük kis sárga kannájával szakszerűen imitálta az öntözést. Azért nem árt néhány igazi dolgos kéz sem... A Zichy ligetbe menetrendszerűen érkezett a virágosítás pályázatán nyertes Székom Rt. tartálykocsija, hátán öt köbméter vízzel. Csapó József, a sofőr épp egy ötven méteres slaggal bajlódott, miközben beavatott minket a locsolás rejtelmeibe. - Minden hajnalban öt órakor kezdem a munkát. Először a néptelen területek virágait öntözöm, hogy a kocsi zaja nehogy zavarja az alvókat. A huszonhárom állomás közül a Vörösmarty tér a kedvencem, ott lakik ugyanis a kisunokám, aki örömmel segédkezik az ágyások körül - tette hozzá mosolyogva. Csak ő naponta három tartályt ürít ki, ezenkívül egy ugyanekkora és egy kisebb méretű autó is járja az utcákat. Spanyárné Halász Szilvia, a városgondnokság főkertésze elmondta, idén 120 ezer egynyári palántával díszítették a várost, amelyeket kidolgozott látványterv alapján ültettek el. Az egynyáriak június 15-éig a helyükre kerültek. Az előkészítésnél a lakók igényeit is figyelembe veszik, hiszen ők is sokat segíthetnek. A Lövölde úti kővázákat például az ottaniak ültették be a városgondnokságtól kapott palántákkal, a Béke téren új virágágyat alakítottak ki, csakúgy mint a Deák Ferenc utcában, a Prohászka templomnál és a Budai úti sétányon. A lakótelepeket szintén szeretnék még inkább felvirágoztatni, de mint minden, ez is az anyagiak függvénye. Ha a lakosok újabb virágszigeteket szeretnének, forduljanak területi képviselőjükhöz. A végeredményről ki-ki győződjön meg a saját szemével! Dékány Viktória a reggeli kutyasétáltatás közben vállalkozik gyors virágmustrára. - Évről évre szebb lesz a belváros, de ez nem csak a virágokon múlik. Pécs még mindig megelőzi megyeszékhelyünket, persze ott a miénktől nagyban eltér a sétálóutca elrendezése, és más jellegűek az üzletek is. Sokat kell még dolgozni, hogy utolérhessük őket. Somogyi Katalin szintén nincs elragadtatva városunktól, bár kiderült, az ő falujában még rosszabb a helyzet, ott a kertes házak ellenére alig nyílik virág az udvarokon. Szerinte ahhoz, hogy a fehérvári belváros szép legyen, a tisztaságért is többet kellene tenni... S csakugyan. A lámpaoszlopokról leomló muskátlizuhatagok szomszédságában a viharkárok lehangoló maradványai még mindig zavarják az összképet, nem is beszélve a vidámpark örökké gazos területéről. Székesfehérvár (lsz-psz) - Ha virágos az út, ne kérdezd, hova visz! Ennek szellemében indultunk reggeli körutunkra, hogy feltérképezzük városunk virágszigeteit.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!